SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Viki - przygoda z biegami przez przeszkody

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 507734

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 538 Napisanych postów 2432 Wiek 48 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 151648
Paatik
No Pani, to ja mam nadzieję wreszcie na spotkanie twarzą w twarz!! Jak powiesz gdzie mam być kibicować, to będę.

A ja bede obok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12931 Napisanych postów 20699 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607483
Panie Janie mogę się zgodzić z tym, że za mało węgli w trakcie treningu. Przy wysokich węglach tez tak było - wystarczy 1,5h biegania, gdzie pierwsze 30 minut to trucht i cwiczenia rozgrzewkowe, a kolejne 60 min. to mocny bieg na wysokim tętnie i zawsze na koniec drgawki, obfite pocenie, gęsia skórka, osłabienie i utrata jasności umysłu Cały problem w tym, że nie dam rady nic jeśc w trakcie takie wysiłku, tak samo na zawodach - po żelach mi strasznie niedobrze, a próbowałam juz różne. Tylko tabletki z dekstrozą toleruje i ewentualnie izotonik z dodatkami, ale raczej "lekki".


Paatik, Strumyk no to się widzimy Kolibki Adventure Park. Można kibicowac, krzyczeć - co kto chce. Choć nie ma nic gorszego, jak wszyscy krzyczą Dasz radę, a ty czujesz, że chwyt słabnie i zaraz spadniesz


I jeszcze na koniec jedna obserwacja związana z dietą - odkąd ma więcej tłuszczu skończyły się problemy skórne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja nie wiem Viki, jak Ty te starty ogarniasz, dziecko i pracę i jeszcze Ci się zachciało konkursu ... szacun wielki. Żałuję, że mam tak daleko nad morze, tez bym pokibicowała chętnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 536 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Viki
Panie Janie mogę się zgodzić z tym, że za mało węgli w trakcie treningu. Przy wysokich węglach tez tak było - wystarczy 1,5h biegania, gdzie pierwsze 30 minut to trucht i cwiczenia rozgrzewkowe, a kolejne 60 min. to mocny bieg na wysokim tętnie i zawsze na koniec drgawki, obfite pocenie, gęsia skórka, osłabienie i utrata jasności umysłu Cały problem w tym, że nie dam rady nic jeśc w trakcie takie wysiłku, tak samo na zawodach - po żelach mi strasznie niedobrze, a próbowałam juz różne. Tylko tabletki z dekstrozą toleruje i ewentualnie izotonik z dodatkami, ale raczej "lekki".


Paatik, Strumyk no to się widzimy Kolibki Adventure Park. Można kibicowac, krzyczeć - co kto chce. Choć nie ma nic gorszego, jak wszyscy krzyczą Dasz radę, a ty czujesz, że chwyt słabnie i zaraz spadniesz


I jeszcze na koniec jedna obserwacja związana z dietą - odkąd ma więcej tłuszczu skończyły się problemy skórne


Ciężka sprawa jest z Tobą
pod kątem Twoich przyzwyczajeń, gdyż ciężko o to byś zajadała się tłuszczem w trakcie zawodów, nawet MCT....to nie przejdzie.
Węgle z kolei Ci nie wchodzą - żele, batony...izotonik no tak, ale on też na krótko starcza.
Tu by musiała być mieszanka złożonych i prostych przed startem ale też w dobrej nadkompensacji glikogenu co oznacza, że kilka dni wstecz musiałabyś te węgle ograniczyć...da się to zrobić, bo jedno jest pewne : trening siłowy na dużo mniejszej ilości węgla każdy jest w stanie zrobić , za to konkretnego wybiegu nie, bo tlenu zabraknie przy takiej intensywności. A najwięcej tlenu produkują węgle.
Tam gdzie liczy się wynik - musisz pojechać z cukrem
Tam gdzie to jest tylko trening - jakiś bieg średnim tętnem czy robienie siły - tego cukru aż tak dużo nie potrzebujesz, to jest opcja na to by nie chodzić głodnym i bez ssania

Inny wariant: tłuszcz nisko, węgla bardzo dużo i tylko okresowe ścinki byś była cały czas dobrze wrażliwa na cukier...tylko tu już niestety ssanie będzie i to jest normalne.
To są tylko paliwa i można nimi umiejętnie mieszać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Antos098
za to konkretnego wybiegu nie, bo tlenu zabraknie przy takiej intensywności. A najwięcej tlenu produkują węgle.

Wytłumacz mi co miałeś na myśli, bo nie łapie zupełnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 536 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
paawo
Antos098
za to konkretnego wybiegu nie, bo tlenu zabraknie przy takiej intensywności. A najwięcej tlenu produkują węgle.

Wytłumacz mi co miałeś na myśli, bo nie łapie zupełnie


ze spożycia węglowodanów masz więcej tlenu endogennego aniżeli z tłuszczów, Organizm z niego korzysta podczas bardzo intensywnego wysiłku
dlatego też m.in po okresie intensywnych treningów, które są nastawione na wysoki potreningowy dług tlenowy spożycie większej ilości węglowodanów prowadzi do zrzutki tłuszczu.
Dlatego na dietach ketogennych robi się doładowania (nie tylko dla tarczycy) a na pozostałych utrzymuje węglowodany wysoko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mieszasz strasznie.
Zanim Viki będzie potrzebna znajomość łańcucha oddechowego. To powinna znać proste prawidła treningowe np. LT, MLSS. i co to jest IMP i ile leczy się przetrenowanie przywspółczulnego.
A może się mylę i ROS załatwi sprawę mądrego treningu. A może to ketony załatwią ? Sam nie wiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Antos098
czekaj, stop
jak trenujesz rano to węgle daj dnia poprzedniego do kolacji - złożone z małym dodatkiem owoców, chyba, że pragniesz odtłuszczenia większego to już te owoce sobie daruj
koktajl tłuszczowy brzmi dla mnie dziwnie. Dzień proponowałbym rozpocząć od przekąski : migdały/orzechy + owoc o ciemnej skórce (borówka,brzoskwinia,malina,jagoda,figa etc) i uzupełnić koffeiną czy to w postaci kawy bez mleka czy tabsach. Nie będzie zalegać w żołądku, będziesz pusta ale i jednoczesnie nie całkowicie na czczo
bezpośrednio po treningu oprócz tego izotonika nie jedz nic. Organizm musi się wyciszyć, tak do godziny.
W potreningowym : porcja węgli złożonych, chude białko, tłuszcz jak najniżej - dlaczego? dlatego, że to jest okres w którym Twój organizm zechciałby pojechać na potreningowym długu tlenowym a im więcej węgla i mało tłuszczu tym tlenu endogennego będzie więcej, to też i większy pobór.
I posiłek przedostatni przed kolacją : tłuszcz + białko np chuda ryba/chudy drób z olejem tłoczonym na zimno i gamą warzyw albo kawałek bardziej tłustego mięsa z warzywami

I wiadomo: węgli nie za dużo, ale porcja która będzie wystarczająca.


doobra kuzwa ..a teraz to powiedz Ojanowi 100 lat od ciebie starszemu ,ale najpierw zdejmicie koszulki i stancie obok siebie ,bo ni w zab twoja gadka np do mnie nie dociera, dieta kolorowa zapieta na ostatni guzik
francja elegancja.......no ale sylwetka
to cienizna chińszczyzna , bujaj sie dalej z tym pustym pieprzeniem
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 536 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
paawo
Mieszasz strasznie.
Zanim Viki będzie potrzebna znajomość łańcucha oddechowego. To powinna znać proste prawidła treningowe np. LT, MLSS. i co to jest IMP i ile leczy się przetrenowanie przywspółczulnego.
A może się mylę i ROS załatwi sprawę mądrego treningu. A może to ketony załatwią ? Sam nie wiem.


możemy sobie pogdybać, tylko ona zna siebie najlepiej i prędzej czy później tą drogę znajdzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 536 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
5.3
Antos098
czekaj, stop
jak trenujesz rano to węgle daj dnia poprzedniego do kolacji - złożone z małym dodatkiem owoców, chyba, że pragniesz odtłuszczenia większego to już te owoce sobie daruj
koktajl tłuszczowy brzmi dla mnie dziwnie. Dzień proponowałbym rozpocząć od przekąski : migdały/orzechy + owoc o ciemnej skórce (borówka,brzoskwinia,malina,jagoda,figa etc) i uzupełnić koffeiną czy to w postaci kawy bez mleka czy tabsach. Nie będzie zalegać w żołądku, będziesz pusta ale i jednoczesnie nie całkowicie na czczo
bezpośrednio po treningu oprócz tego izotonika nie jedz nic. Organizm musi się wyciszyć, tak do godziny.
W potreningowym : porcja węgli złożonych, chude białko, tłuszcz jak najniżej - dlaczego? dlatego, że to jest okres w którym Twój organizm zechciałby pojechać na potreningowym długu tlenowym a im więcej węgla i mało tłuszczu tym tlenu endogennego będzie więcej, to też i większy pobór.
I posiłek przedostatni przed kolacją : tłuszcz + białko np chuda ryba/chudy drób z olejem tłoczonym na zimno i gamą warzyw albo kawałek bardziej tłustego mięsa z warzywami

I wiadomo: węgli nie za dużo, ale porcja która będzie wystarczająca.


doobra kuzwa ..a teraz to powiedz Ojanowi 100 lat od ciebie starszemu ,ale najpierw zdejmicie koszulki i stancie obok siebie ,bo ni w zab twoja gadka np do mnie nie dociera, dieta kolorowa zapieta na ostatni guzik
francja elegancja.......no ale sylwetka
to cienizna chińszczyzna , bujaj sie dalej z tym pustym pieprzeniem


Wiele rzeczy do Ciebie nie dociera - proponuję czytanie literatury by zmusić płaty kory mózgowej do większej aktywności
i Pufff,pufff oddychaj głęboko, tlenu więcej, żeby serduszko wytrzymało, bo od sterydów i jedzenia kebabików z piwkiem różnie może być
ostatecznie i tak wiem, że dalej będziesz szczekał, nigdy się nie pokażesz, nie pokażesz co dźwigasz i jak dźwigasz i na takich jak ty najchętniej zrzuciłbym jelitowy balast. I tyle.

Viki - serdecznie Cię przepraszam, nie śmiecę już.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ann- dziennik treningowy

Wiecej