SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Viki - przygoda z biegami przez przeszkody

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 508978

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12965 Napisanych postów 20727 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607766
Paawo, Fighter, Szajba dzięki za wszystkie rady.

Szajba podoba mi się ten plan

Fighter przysiadow że sztanga na karku, szczególnie z takim ciężarem nie mogę robić że względu na problemy z szyja
Ale pomysł robienia siły na siłowni podoba mi się.

Ja mam aktualnie taki problem, że mogę wyjść pobiegać tylko 3x w tygodniu, w pozostałe dni to loteria, często nie mam z kim Młodego zostawić. Te 3 dni to na 100%. Resztę muszę robić w domu lub na silce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12121 Napisanych postów 30535 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130946
3x biegać w tygodniu to chyba dosyć?
Twoi rywale biegają częściej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
Viki

Fighter przysiadow że sztanga na karku, szczególnie z takim ciężarem nie mogę robić że względu na problemy z szyja
Ale pomysł robienia siły na siłowni podoba mi się.

Ja mam aktualnie taki problem, że mogę wyjść pobiegać tylko 3x w tygodniu, w pozostałe dni to loteria, często nie mam z kim Młodego zostawić. Te 3 dni to na 100%. Resztę muszę robić w domu lub na silce.


Dobrym zamiennikiem przysiadów pod siłę biegową jest wyciskanie ciężaru na suwnicy, w podobnej metodologii (nawet ostatnio splamiłem się artykułem o tym), dzięki temu unikniesz obciążenia odcinka szyjnego.

Ja pod ultra przygotowywałem się 3ma biegami w tyg, zupełnie wystarczająca ilość by się przygotować i dać odpowiedni bodzieć adaptacyjny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
_Szajba_
Co prawda niewiele na ten temat wiem, ale naskrobię co myślę.
Viki, w swoim przyszłym planie treningowym musisz uwzględnić bieganie w tlenie. Nie znam skrótu używanego przez trenerów i biegaczy, ale jest to bieg w trakcie którego możesz jeszcze rozmawiać z wirtualnym przyjacielem/przyjaciółką. Trochę sobie podczas takiego treningu odpoczniesz psychicznie, trochę wzmocnisz i zregenerujesz, a przede wszystkim nauczysz organizm korzystania z tłuszczy jako paliwa. To nienaturalne by po 40-60 minutach biegu szukać punktu dystrybucji żarcia. Kolejny ważny rodzaj treningu to biegi interwałowe (nie wiem czy dobrze to nazwałem, na pewno biegacze mają swoje specjalne określenie) i tu zalecałbym interwały na niepełnym wypoczynku, choć w zasadzie możesz na jednym treningu zrobić mix, kilka dłuższych na pełnym wypoczynku i kilka krótszych na niepełnym. Podbiegi i zbiegi. To jeden z priorytetów. Celowałbym w dość strome pdbiegi tak by trenować bieg na palcach (wybicie z palców i lądowanie na palcach) i zbiegi gdzie leciałabyś w pałkę uważając by Ci się nogi nie poplatały. To czy trenowałabyś w terenie czy na asfalcie to sprawa drugorzędna. Tlen możesz robić gdziekolwiek, interwały zalecałybm na w miarę stabilnej nawierzchni. Do tego, właściwie typowego treningu biegowego musisz dorzucić typowy trening techniczny. W moim mniemaniu powinien być to trening w lesie, w stosunkowo trudnym terenie. Tu starasz się omijać wszelkie dróżki, szutry i biegnie na oślep po prostej. Trening ten ma na celu właściwie nie tyle zbudowanie dobrego biegania, co naukę jak biegać w terenie i się nie połamać. Uczysz się szybkiego orientowania gdzie możesz stanąć, a gdzie stąpnięcie skończy się poślizgiem, uczysz się biegania ze zmienną długością kroku, gdzie raz masz korzeń z którego możesz się odbić pół metra przed sobą, a kolejny metr dalej i do tego pół metra w bok. W takim biegu możesz uczyć się szybkiej zmiany kierunku, zjazdów na stromiznach lub zbiegów na krawędziach butów.
Podsumowując, potrzebny Ci typowy trening biegowy z elementami technicznymi. Z tymi ostatnimi bym nie przesadzał, bo jednak większość dystansu to odcinki po których ktoś już wczesniej biegł.
Niestety nic więcej nie doradzę, gdyż nie wiem co tak faktycznie chciałabyś robić, co sprawia Ci przyjemność i ile masz na to czasu.


w 100% się zgadzam. Dobre rozpiski treningowe ma książka "Niezłomny biegacz", z całego serca polecam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A róbta co chceta, abyście tylko szczęśliwi byli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12965 Napisanych postów 20727 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607766
Paawo a masz jakieś uwagi do tego co powyżej? Chętnie poczytam
Może propozycje jak to rozplanowac przy 3 dniach w tygodniu?
No i nie ukrywam, że teren, las a nawet krzaki są bliższe mojemu sercu niż bieżnia i asfalt

Panie Janie są tacy co biegają nawet 5-6x w tygodniu.

Fighter poczytam. Szkoda że nie udało się dostać książki przed wyjazdem, bo teraz będzie sporo czasu na czytanie, no nic, trudno.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ale do czego konkretnie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12173 Napisanych postów 22012 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627453
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12965 Napisanych postów 20727 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607766
Napisałeś robta co chceta, zabrzmiało jakbyś miał zupełnie inne zdanie

Póki co mam zamiar skupić się na długich wybieganiach żeby odbudować wytrzymałość i na podbiegach/siłowni żeby odbudować siłę. Tego obecnie brakuje najbardziej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12965 Napisanych postów 20727 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607766
Paatik ja lubię wersję papierowe. Lubię mieć książkę pod ręką, lubię zaznaczać ważniejsze fragmenty czy dodawać własne uwagi - tak, jestem psuj książek

A co do przyszłego sezonu, to chciałabym iść w kierunku górskich OCR. W lidze pewnie będą różne, trudno. Może na płaskich nie powalcze, ale góry to jest to co lubię i co sprawia mi największą frajdę
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Motywacja- wytrwałość-organizacja

Następny temat

Bez spiny

WHEY premium