SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Viki - przygoda z biegami przez przeszkody

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 508914

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12965 Napisanych postów 20723 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607734
Szajba ok, masz rację, kupno zegarka było przemyslaną dezycją
A co do filmiku, to jak już napisałam pokrywa się to z informacjami z książki. W kazdym razie bede tstować taktyke na GP Krakowa, jak nie wyjdzie teraz to beda jeszcze 3 szanse

Mam nadzieje, że się nie obrazicie, ale przerwę Wam dyskusję wypiską z treningu

19.11 poniedziałek

Trening - siłka (przeszkody)
Nie było szans, żebym wieczorem dotarła na trening na przeszkodach, więc zrobiłam nogi plus przeszkody rano, wyszedł ciężki, dwugodzinny trening

Najpierw rozgrzewka: Air Bike i mobilizacja barków

Później ćwiczenia do drabiny:




Latający. Najpierw same wysoki, z niskiego drążka, później z wysokiego z dotknięciem drążka i dvpa, wysokść działa paraliżująco i mam wrażenie, że z tego niskiego skaczę dalej, bo się nie boję:







Tym razem kruk i stanie na początku treningu, póki były siły. Kruk nawet nieźle wychodził, rekordowo długo utrzymywałam pozycję Stanie - jest jakiś progres, bo wybicie robię mniej dynamiczne, ale jeszcze długa droga...














Później trochę ćwiczeń na zewnątrz. W końcu udało się przejść oba tory z opon, pierwszy raz




Zrobiłam tez pałki i jest gorzej niż kiedyś, wcześniej robiłam w tą i z powrotem, teraz nie mam siły wrócić:




Na koniec kołkownica - nie poszalałam, bo czułam że zaraz sie skończy zdartą skórą na łapach:




I po tym wszystkim trening:

1a. RDL (2 serie normalnie i 2 serie jednonóż z kettlem)
50kg x8 /60kg x6 /12kg x12 /12kgx12
40kg x10 /50kg x8 /8kg x15 /8kgx15
1b.wznosy bokiem z talerzami (barki)
2,5kg x12 /x12 /x12
1c. wskoki na skrzynię
60cm x10 /x10 /x10 /x10
10x 50cm /10x 50cm /8x 60cm /8x 60cm

2a. podciąganie nachwyt z gumą
6x /6x /6x /6x
4x: 1x nachwyt + 1x podchwyt + 3x nachwyt z gumą
2b. przsyiad z kettlem 2 serie, bułgar 2 serie
20kg x8 /x8 /cc x12 (na raty) /x12
20kg x8 /20kgx8 /cc x10 /cc x10
2c. swing
16kg x10 /x10 /x10 /x10
4x: 12kg x12

Podciąganie zrobiłam z gumą, skupiłam się na ściągnięciu i obniżeniu łopatek dzięki czemu pięknie weszło w plecy i juz ledwo się ruszam, jutro będzie pwenie dramat
W przysiadzie 20kg poszło bez problemu i nie wiedziałam jak utrudnić, bo ręce za słabe na wiekszy ciężar, więc zrobiłam pauzę na dole... bolało




3a. unoszenie nóg do świecy w leżeniu
8 /4+2+2 /3+2+2+1
3b. wejście na linę na samych rękach
1x /1x /1x

To unoszenie nóg ciężko szło i brzuch mocno czułam, line ostatkiem sił zrobiłam
Ogólnie łapy zajechane, nogi pewnie poczuje jutro

Wrzucam jeszcze wykres. Dziwny, pewnie błędny skok tętna na początku, później juz w miarę te wskazania były. Ciekawe jest to, że po wskokach na skrzynie czy swingach ledwo łapię oddech a tętno niskie, a podczas biegu oddech spokojny i tętno w kosmosie





...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12162 Napisanych postów 22001 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627371
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12965 Napisanych postów 20723 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607734
Paatik tak, jeden trening Najpierw jakaś godzina rozgrzewka + przeszkody, a później godzina właściwego treningu + rozciąganie
Jak mam możliwość iść drugi raz wieczorem na same przeszkody, to nie robię ich rano, ale dziś nie miałam z kim Młodego zostawić więc wyszło dwa w jednym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Słowo do dyskusji a biegach ciągłych. Kiedyś na innym forum rozpętała się dyskusja co zrobić aby mieć zabójcze kopnięcie
i niejaki Delta chyba on, parę osób pewno go zna, powiedział coś takiego "chcesz dobrze kopać w worek, to po prostu kop w worek"
A ja teraz sparafrazuję chcesz dobrze biegać biegi długie, to po prostu biegaj biegi długie.
Ot cała filozofia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12965 Napisanych postów 20723 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607734
Paawo mało satysfakcjonująca odpowiedź jak dla mnie Ja chciałam raczej poczytać wady i zalety takich biegów, co dają konkretnie Zresztą na tej samej zasadzie można by stwierdzić, chcesz biegać szybko to biegaj szybko, a jednak bicie rekordów na każdym treningu wcale nie przynosi korzyści.
A jak długie powinny być te biegi? Zakładając że na zawodach jest 10-15km?

Ja sobie wymyśliłam poprzedniej zimy, że jak będę biegać na treningach 20km, to spokojnie dam radę na zawodach 15 ot tak na logikę. Ostatnio czytam u Gallowaya podobne podejście, tylko on zaleca jeszcze dłuższe dystanse.
Napewno bieganie jedynie 7-10km, zarówno w formie spokojnych wybiegan jak i mocnych treningów w moim wypadku jest niewystarczające.

Poza tym u mnie liczy się wszechstronność, muszę być w stanie pobiec zarówno 10km jak i 22km. Nie każdy dystans muszę wygrać, ale nie mogę umierać w połowie Zawodnicy z czołówki zwykle są lepsi albo na krótkich albo na długich, płaskich lub górskich ale zawsze potrafią powalczyć, nawet na "nie swoim" dystansie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nawet na końcun ie powinnaś umierać. W długich biegach jak maraton na mecie najlepsi mają zakwaszenie 1,5-2 mmol/l,
Chodzi o to aby nie przekraczać progu równowagi mleczanowej,

Dobra muszę na chwilę zająć się pracą, diabli by wzięli te pieniądze.

Co jutro biegasz?
A i jakie tętno maksymalne możesz mieć?

adit . zmieniłem te mole bo przegiąłem dwa to max


Zmieniony przez - paawo w dniu 2018-11-20 18:03:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12965 Napisanych postów 20723 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607734
Tętno maksymalne ciężko stwierdzić bo te zegarki pokazują co chcą Wg Polara 194, suunto 198. Będzie trzeba kupić pas

Jutro chciałam pobiegać po Lasku, po trasie GP Krakowa, czyli 11,5km na spokojnie, z marszem na podbiegach. Chcę sobie przeanalizować na spokojnie trasę i opracować jakąś taktykę

W piątek jakaś krótka trasa a w sobotę te nieszczęsne 5km po pustyni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12105 Napisanych postów 30527 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130869
Różnica 4 uderzeń pulsu jest aż tak ważna?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12965 Napisanych postów 20723 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607734
Panie Janie dla niektórych już jedno uderzenie robi różnicę jak się przekracza próg przemian tlenowych.

Wczoraj DNT, wieczorem rolowanie i rozciąganie. Zaniedbalam ostatnio i jestem jeszcze większe drewno

Ręką po treningu w poniedziałek bolała, dokładnie bicek czułam, ale znalazłam bolesne miejsce, rozmasowalam i od razu przeszło. Wczoraj tylko lekki ból w barku i ciągnięcie w piersiowym.

Dziś miało być bieganie w Lasku ale nic z tego nie będzie, wogole nie ma szans pobiegać Młody się rozchorowal i siedzimy w domu.

Poza tym poczytałam to, ciekawe. Jeden z komentarzy szczególnie zwrócił moja uwagę
https://skarzynski.pl/porady/srodki-treningowe/

Paawo czemu nie wrzuciłeś żadnego linka wcześniej? Ja po internetach szukam konkretow pośród bełkotu, a tu dość fajnie opisane



Zmieniony przez - Viki w dniu 2018-11-21 08:10:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12162 Napisanych postów 22001 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627371
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Motywacja- wytrwałość-organizacja

Następny temat

Bez spiny

WHEY premium