W końcu doczekaliśmy się szumnie zapowiadanej walki pomiędzy znanym strongmanem a wielokrotnym mistrzem siłowania na rękę. Hafthor „Thor” Björnsson pokonał Devona „No Limits” Larratta przez nokaut techniczny w pierwszej rundzie pojedynku bokserskiego, który odbył się wczoraj późnym wieczorem w Dubaju! Podczas Fight Night 3, zwycięzca World's Strongest Man miał pierwotnie zmierzyć się z Eddiem Hallem. Niestety doznał on kontuzji bicepsa, a Larratt, który jest najlepszym armwrestlerem w Ameryce Północnej był niejako kołem ratunkowym dla tego wydarzenia. 

 

Polecamy również: Eddie Hall uważa, że ​​Devon Larratt może pokonać Hafthora Bjornssona

Björnsson miał nad Larrattem przewagę wzrostu, wagi, zasięgu i siły. 205 cm i 146 kg Thora kontra 195 cm i 124 kg Devona okazało się mieć znaczenie. Nie wspominając o tym, że istnieje między nimi znaczna różnica wieku. Thor ma 32 lata, a Larratt 46 lat. Na pewno nie bez znaczenia był fakt, że Larratt miał tylko 5 tygodni na przygotowanie, podczas gdy Bjornsson trenował ponad rok przygotowując się na walkę z Hallem.

Pojedynek zaplanowano na trzy sześciominutowe rundy, jednak skończył się on na jednej. Trzeba przyznać, że na samym początku  Larratt trafił celnie swojego rywala i trzymał się, podczas gdy wymiany ciosów, ale Thor był wyraźnie bardziej opanowany i zręczny w miarę postępu rundy. Z pewnością jego niesamowita siła i przygotowanie dały mu przewagę. W końcu Devon uległ kilku ciosom, co zmusiło sędziego do zakończenia walki około 30 sekund przed końcem pierwszej rundy. Po zwycięstwie Björnsson dał jasno do zrozumienia, że ​​chce Halla jako następnego rywala.

„Wiecie z kim chcę walczyć. Wiem, że siedzi w domu i odpoczywa na sofie z popcornem i wodą sodową. Ciesz się życiem kolego, niedługo cię znokautuję. Uwielbiam rywalizację i mam ogromny szacunek do tego sportu. Obserwowałem go przez całe życie i jest on bez wątpienia najtrudniejszym sportem, jakiego próbowałem, ale absolutnie to uwielbiam”. 

Gala Fight Night 3 była naprawdę ekscytująca i obejmowała również inne świetne pojedynki, w tym Stefi Cohen vs Marcela Nieto i CrossFitters Josh Bridges czy Jacon Heppner. Teraz czekamy na wyczekiwany pojedynek między Hafthorem Bjornssonem i Eddiem Hallem. Jak Wasze wrażenia po walce? Spodziewaliście się takiego wyniku?

https://youtu.be/dNot4jCv6Ac

Komentarze (3)
F1.08

Zarabista walka...

2
lordknaga

gosc, ktory od kilknastu miesiecy, zrzucal wage i cwiczyl pod ta walke, z gruym hallem, ktory podobno mial przeszlosc bokserska, dostal jakiego kelnera do bicia %-) rozlozyl go w pierwszej rundzie bez zadnych problemow... jak bym zaplacil ppv to bym chyba prosil o refund, kazda jedna osoba, ktora ogladala te porazke w ringu, chyba chce zrobic to samo :-P

0
rarytas1

Poproszę o materiał o Mateuszu Kieliszkowskim który dobę wcześniej brał udział w zawodach również w Dubaju i pomimo braku zakończenia rehabilitacji triceps i formy robionej na szybcika zajął drugie miejsce ze stratą 1 punkta do wygranej z Novikovem

6