SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Gwid - vol. 2

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 395771

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679731
pam to olej rzepakowy - poczytaj na opakowaniu

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
Pam jak mało co potrafi zepsuć smak jedzenia ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
Dobra kupiłem wczoraj olej rzepakowy i robiłem już na nim. smak omleta z rana trochę inny.
Wczoraj poszło 2x20 brzuchów - kółko z kolan. nie wiem czy ja to źle robię ale nie jest to aż takie ciężkie jak by się mogło wydawać, strasznie mi się tricepsy przy tym angażują - to normalne?. Widziałem kiedyś Karola Małeckiego jak robi kółko ze stania - chyba muszę spróbować aby sprowadzić się na ziemię

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679731
Bo ćwiczenia z ciężarem ciała nigdy nie są jakoś ekstremalnie ciężkie.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12123 Napisanych postów 30537 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130964
Spróbuj ze stania i to aż do położenia się na podłodze (prawie położenia)
Moje kółko (z Biedronki) musiałem rozszerzyć poprzez włożenie dystansu pomiędzy te dwa oryginalne kółka (przeszkadzała mi ta chybotliwość i koncentrowanie się na utrzymaniu równowagi. Założyłem też oponkę na kółka (z uszczelki do okien) aby nie poprzecinać wykładziny podłogowej.
Tricepsy (i cała reszta) pracują!

Ćwiczenia z ciężarem ciała są też wyczerpujące - zwłaszcza te ostatnie powtórzenia dają w kość!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
DT 23-10-2014r.

Dieta: 4020 kcal, 232,2 g białko; 446,9g ww

Trening:

MC - bez przypałów, zmotywowało i podbudowało mnie zeszłotygodniowe 160 kg. przemyślałem sprawę i będę jechał nadal tak jak night rozpisał 2 razy w tygodniu 90 na patyku 3x3 a raz trochę ciężej +140 kg i za 2 tyg podejście do wyniku. wczoraj poszło na koniec 150x3 i nie było ciężkie, spokojnie mógłbym zrobić tym z 6-7 rep.

Podciąganie szeroko - jakaś straszna niemoc, a może poprawna technika wymusiła brak obciążenia i tylko 8,8,7,5 rep

Wiosło sztangielką - lepiej i z zapasem; zdecydowanie skorygowałem to ćwiczenie i czuję jego pozytywne skutki, poszło 27,5; 30; 32,5 oraz 40 kg. prawa ręka w ciul silniejsza niż lewa/odwrotność bicepsa

Triceps - wyciskanie wąsko - skorygowałem małpi chwyt, zdecydowanie lepiej się podnosi jak sztanga leży niemalże na przedłożeniu kości, na poduszce ręki, od razu wynik do góry poszedł bo ból zniknął, wykonałem od 40 do 85 kg serie z regresem

Pompki na poręczach - rekord 9,8,8x40 kg oraz 20x20kg. czy nie przeginam? mam tak bombardować tego tricka? jak 40 kg wpadnie w rezonans to ciężko to zatrzymać, w każdej serii ok 6 repsa muszę hamować, okiełznać balast i dobić 2-3 powtórzenia. filmik

uginanie nóg - dwugłowy - rośnie w siłę, za tydzień dokładam już sztabę bo na tych 76 to już normalnie idzie ostatnie 10 powtórzeń.

Martwi mnie trochę triceps bo jakoś lekko piecze po tych dipach i tylko prawa ręka. Nie wiem czy go tak katować bo to jak na moje mniemanie już na serio sporo, nawet jak na "standardy internetowe".
Rozmawiałem z nowym coachem na siłowni o moim treningu - potwierdził że jako hybryda to rzeczywiście ma sens bo trenuję tylko 3 razy w tygodniu.
MC do 130 kg bez pasków, ręce piekły. przy 150 kg lekkie garbienie wyszło nie wiem czemu pomimo iż patyk nie ważył dużo. zauważyłem że łatwiej mi wykonać poprawnie ciąg jak robię przechwyt - prawa nad lewa pod patyk. jakoś tak samo prostuje plecy, poszerzyłem chwyt o ok 10-15 cm.

do idealnej techniki daleko ale nie biorę udziału w konkursie więc może być jak na moje potrzeby


Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679731
MC jak masz zamiar swój pomysł wprowadzić w życie, to więcej jak dwa razy w tygodniu łącznie nie rób. Co do pompek - to zawsze możesz zostać na mniejszym ciężarze i zrobić więcej powtórzeń. Przy pompkach możesz załadować mniejsze ciężary na troszkę krótszej lince - mniejsze wahadło będzie.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
Sam pisałeś żebym robił 3 razy w tygodniu;p 2 razy tylko technika lekko a raz normalnie aż nie poczuje ze jest wszystko ok. Wiec tak robię. Jak zmniejszę ten ciężar na dipach to sie nie rozminę z celem? To bedzie takie pompowanie. A moze traktować wyciskanie wąsko jako zasadnicze budujące a to jako dodatek?

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
A nie sądzisz Gwid, że Cie za bardzo kołysze ten krążek i zamiast na tricepsy, te dipsy idą na klatkę, bo ruch w górę zaczynasz kiedy jesteś pochylony do przodu? Nie znam się, głośno myślę...

Zmieniony przez - WojtekA4 w dniu 2014-10-24 15:23:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679731
Gwid
Pisałem tylko i wyłącznie o technicznym wykonywaniu ciągów. Sam sobie dodałeś ten raz z maxami.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

masa-dieta-suplementy

Następny temat

Alkohol i cała reszta...

WHEY premium