SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

AURA MOCY - TRÓJBÓJ SIŁOWY

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 468482

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Podoba mi się to i liczę na Ciebie w konkursie testowania chwytu

Postawiłbym dolary przeciw orzechom, że stosując przechwyt wyciągnął byś 20jg więcej niż Twój ostatni max. Sztanga ma więcej czasu żeby się okręcać w dłoni siłą bezwładności, szczególnie nie łożyskowana i dużo pary idzie w jej utrzymanie a nie w ciąg.


Zmieniony przez - fanslaska w dniu 2016-08-29 21:25:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Zapewne masz sporo racji, jednak trochę się obawiam ciągania chwytem mieszanym. Straszą na forum, że kręgosłup, że barki że zatwardzenie i inne cuda. Z drugiej jednak strony, na forum wszystkim straszą, smalcem straszą, owocami straszą, nawet białkiem w prochu straszą. I w sumie gdybym ten przechwyt stosował naprzemiennie?
Problemem u mnie jest to że w trakcie ciągnięcia w MC, powoli zaczyna mi chwyt puszczać i wtedy właśnie sztanga nabiera rozpędu i zaczyna wytaczać się. W przechwycie, chwyt również puszcza, ale ruch obrotowy sztangi nie występuje.
Popróbuję i dzięki za radę

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311151
To może zacytuję....
"Pytanie: jaka jest Twoja opinia o przechwycie w martwym ciągu?
Jim: Prosta sprawa - jeśli tak bardzo boisz się zerwać biceps przy przechwycie, to tak naprawdę nie chcesz dźwigać porządnych ciężarów i najlepiej zmień hobby. Prawdopodobnie masz też dużo krawatów i do tego pijesz wino, więc niestety nie dogadamy się.
Jeśli serio masz wielki problem z chwytem, wykonuj nachwyt przy rozgrzewce i Down Setach w Boring But Big. Ale serio, debatowanie o przechwycie? Co to się porobiło na tym świecie..

Jim Wendler, Blood and Chalk volume 2.
7
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Szajba, tez mialem opory, ale mi przeszly. Zaczynam nachwytem az konczy sie pewny chwyt wtedy przechodze na paski albo przechwyt. I jakbys sie martwil, ze od takiego sposobu chwyt sie nie polepszy to tylko dodam, ze mialem problemy ze 120kg a teraz nachwytem rozgrzewam sie do 160kg. Takze teges
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzisiaj szybciutko poszło i z nowością. Kokosanka poleca te wznosy bioder ze sztangą to wplotłem w plan i dzisiaj wypadło rozdziewiczenie tematu. Są problemy z ułożeniem i nie wiedziałem jaki ciężar dać i trochę gniecie jednak. Muszę coś lepszego wymyślić bo ciężko się odkłada na haki. Zobaczym jutro czy weszło, chociaż ciężar mógł być za mały

Tydzień 2 trening 2
MCNPN 10x20,40,60, 6x85
PNP 6,6x10,5x5x20
Wznosy bioder ze sztangą 10x20,40,60,80,80,80

ps PNP wychodziły naprawdę mocno, taką prędkość to ja lubię.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
O, i to jest to czego szukałem. Można użyć sztangi i na stare lata nie będę popuszczał.
Fan, w marketach budowlanych dostaniesz pianki do ocieplania rur. Na sztangę jak znalazł.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie głupie Szajba, nie głupie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 9908 Wiek 51 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 178038
Ktoś tu robi HT... no dupsko pali później
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ciężar był za mały jednak, bo dzisiaj zadek na chłodno chodził
Jutro wklepię rozpiskę, raz, że jest już późno i mi sie nie chce a dwa to podczas szukania najlepszego ustawienia kamery do konkursu na drążku spadł mi telefon i jutro będę zgadywał kto do mnie dzwoni więc jeszcze bardziej mi się nie chce. Tak na marginesie to będzie mały problem, bo w jednym ustawieniu nie widać za dobrze czy broda sięgnęła drążka a w drugim znowu broda jak na patelni ale nóg nie widać i telefony lubią spaść
Najważniejsze, że WL szło na konkretnej petardzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 9908 Wiek 51 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 178038
Fanie, moim zdaniem do HT trzeba poprostu dowalić ciężaru, i to całkiem sporo. Inaczej zamiast pracować tyłkiem podrzuca się ciężar czwórkami - te Cię nie będą boleć, bo zaprawione są w ciężkich przysiadach. Ale w HT nie chodzi o aktywację czwórek a poślada.
Musisz znaleźć odpowiadająca Ci wysokość podparcia pleców i tak usadowić gryf sztangi, żeby nie cisł za bardzo mymłona. Hmm... to znaczy czegoś tam, żeby nie cisł, bo mymłona to nie masz.
Oczywiście podłożyć coś pod gryf należy. U mnie sprawdza się zwykła, standardowa podkładka - konkretnie taka: http://www.power-system.pl/p110,4036-podkladka-deluxe-barbell-pad-7cm.html Taka jest na koksowni, takiej używam i wystarcza w zupełności.
A jak już uniesiesz ciężar to w kolejnych powtórzeniach nie opuszczasz aż kółka dotkną podłoża tylko trzymasz cały czas w spięciu "pulsując" tyłkiem. Wyższa szkoła jazdy to HT bez przytrzymywania gryfu rękoma



Zmieniony przez - Kokosik w dniu 2016-09-01 08:43:20
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Bieganie po górach zdobywa popularność

Następny temat

DT Tri. Cel=czołówka amatorów w PL

WHEY premium