SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Porady w dziale Kuchnia Sfd - czyli pojedyncze pytania na temat gotowania.

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 297725

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1933 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 20224
Witam.
Szukając niestrudzenie zamiennika oliwy z oliwek, natrafiłam na olej z avokado. Czy on jest tak samo dobry jak oliwa z oliwek? Chodzi mi o te tłuszcze jednonasycone (czy te inne, któe posiada w większości oliwa)??
I próbował ktoś może, czy to w samku oliwy nie przypomnia?

Ludzie nie karmcie trolli, szczególnie tych dużych. Bo to nienażarte z natury stworzenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1731 Wiek 24 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23497
co robić żeby żeby pierś z kurczaka nie była sucha? bo nie wyrabiam :/

znalazłem tylko jeden art o tym - soczysta pierś od b-50 a więc poradę żeby owijać folią...

a co jeszcze można wymyślić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 150 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3452
rob gotowana
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1731 Wiek 24 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23497
gotowana to wersja super suchość :-/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1485 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17897
wiecie moze ile czasu moze stac mleko uht w lodowce, bo mieszkam sam i dodaje je tylko do kawy to starcza mi na 5-6 dni 1,1 litra
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1485 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17897
rush comes, ja robie na teflonie i nie jest sucha.
byc moze za dlugo ja trzymasz na patelni

no ioczywiscie musza byc dobre przyprawy, polecam

http://www.knorr.pl/produkty/grupy/przyprawy/produkty/zlocisty-kurczak

Zmieniony przez - kk3 w dniu 2010-10-12 11:17:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 150 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3452
ja polecam jednak gotowana tylko ze musisz pokroic surowa piers na kawaleczki, dodajesz jakas kostke bulionu i do tego papryczke chilli z pestkami, gotujesz 15 min i jest za***ista i wcale nie sucha :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1731 Wiek 24 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23497
no dobra wbiję po sogu i popróbuję
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 50 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 596
Witam! Mam parę pytań, jeżeli ktoś będzie w stanie mi pomóc to bardzo bym prosił.

1. Jeżeli biorę coś w kapsułkach, to jaka będzie tego waga? Niestety moja mierzy co 25, więc nie jestem w stanie sam tego stwierdzić. Dokładnie chodzi mi o kapsułki tranu. I ile kapsułek tranu powinno się(można) brać na 1 raz?
2. Pytanie co do oliwi z oliwek. Czy wy to pijecie normalnie, czy tylko dodajecie do potraw? Bo ja biorę na łyżkę i do buzi ;) I właśnie nie wiem czy to tak można?
3. BTW ze swoich potraw obliczacie z samych danych składników? Np. jajko zapiekane w tuńczyku: jajko - 10 B, tuńczyk - 15 B, 10+15 = 25 B. Tak?
4. Czy gdy ryż, albo pierś z kurczaka po ugotowaniu waży mniej, to liczyć wagę sprzed obróbki, czy po?

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 87 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 903
3. mozna, czemu nie
4. zawsze przed obrobka terminczna wazymy produktu:)

Zmieniony przez - alabama26 w dniu 2010-10-16 11:11:36
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Wysokobiałkowe leczo

Następny temat

Naleśniki z cycem kuraka

WHEY premium