SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Porady w dziale Kuchnia Sfd - czyli pojedyncze pytania na temat gotowania.

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 297900

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2730 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78145
Mam pytanie, ile może po otwarciu stać jogurt naturalny, żeby dalej był dobry?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 386 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9105
fighter7
Mam pytanie, ile może po otwarciu stać jogurt naturalny, żeby dalej był dobry?
2-3 dni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2730 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78145
A jak stoi 4 dni i smakuje dalej dobrze, nie śmierdzi itp to nie jeść? Termin ważności dalej jest ważny a jogurt pochodzi z biedronki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 386 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9105
Jedz jak jest dobry ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 125 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 761
Mam pytanko, jak przygotowujecie mięso na kanapki, bo szynki kupowane są niezdrowe więc jak robicie mięso na kanapki gdy kupujecie je surowe .I jakie mięso by najlepiej kupić aby nie miało zbyt dużo tłustych miejsc?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 386 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9105
PawlooZR
Mam pytanko, jak przygotowujecie mięso na kanapki, bo szynki kupowane są niezdrowe więc jak robicie mięso na kanapki gdy kupujecie je surowe .I jakie mięso by najlepiej kupić aby nie miało zbyt dużo tłustych miejsc?

Normalnie np pierś z kurczaka kupujesz robisz marynate z ziół, pieprzu, troszeczke soli i smażysz na teflonie, a jeszcze inne to jak spotkasz chudziutką karkówkę to możesz upiec w piekarniku też super wychodzi:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 125 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 761
No chyba będe musiał nauczyć się to wszystko robić :p myślałem że może jakoś w wodzie gotuje się:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 386 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9105
Możesz w wodzie ale wyjdzie bez smaku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 125 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 761
Czyli dopiero po zagotowaniu mięsa by trzeba było je do smaku przyprawić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 386 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9105
Wsyp do wody i może będzie lepsze , moim zdaniem lepiej upiec w piekarniku ;)
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Wysokobiałkowe leczo

Następny temat

Naleśniki z cycem kuraka

WHEY premium