SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Porady w dziale Kuchnia Sfd - czyli pojedyncze pytania na temat gotowania.

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 295523

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 29 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 636
hehe no bo ser zolty z mikrofalowki albo z piekarniczka to poprostu mistrz :D pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 86
co do smarowania chleba to samemu można zrobić wszelkiego rodzaju pasty:
ser biały + czosnek + bazylia - zmiksować na gładką masę (jak za suche to można dodać jogurt naturalny)

jajka na twardo + majonez + musztarda + sól, pieprz

avokado + jajka na twardo + cebulka + sok z cytryny + serek wiejski lub ser biały (proponuję wybrać bardzo dojrzałe avokado - będzie można wszystko rozgnieść widelcem)

jajka + tuńczyk + papryka + cebulka + majonez lub musztarda zmieszana z jogurtem

tarty żółty ser + jajka + majonez (zarówno ser jak jajka mogą być tarte na tarce o grubych oczkach)

kawałek gotowanego kuraka + ser żółty + majonez + świeże zioła + pomidor - wszystko zmiksować na gładką masę

pół kostki masła + żółty ser + mielone orzechy włoskie

serek wiejski + rzodkiewka + cebulka + czosnek - rzodkiewki mogą być tarte na tarce o grubych oczkach; czosnek przecisnąć przez praskę; cebulkę drobno posiekać i wszystkie składniki wymieszać


zamiast majonezu często dodaję jogurt ewentualnie mieszam go z musztardą

W związku z tym, że w mojej rodzinie jest wielu fanów kanapek a serków topionych nie znoszę to wynajdywałam czym je zastąpić.

Życzę smacznego a jak jeszcze coś mi się przypomni to napiszę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 50 Wiek 42 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 633
nana81 właśnie dostałaś dużego soga za aktywne propagowanie wartościowych kanapkowych smarowideł Super pomysły, dzięki!

"Nie liczy się prędkość, ważny jest kierunek".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 86
a dziękuję bardzo

postaram się jeszcze uzupełnić listę w najbliższym czasie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17703 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Smarowidła jak ta lala.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 86
ciąg dalszy past:

chuda wędzona szynka + jajka na twardo + jogurt z musztardą + przyprawy wedle uznania (wszystko razem zmielić/zmiksować)

suszonych pomidorów + serek naturalny lub zmiksowany twarożek + czosnek (wszystko zmiksować)

łosoś + cebulka + jajka + majonez + keczup/przecier pomidorowy + przyprawy wedle uznania

pierś kurza gotowana i rozdrobniona + ogórek kiszony albo marynowane pieczarki + majonez + łyżeczka curry

przyprawy można dodawać wedle uznania. Spróbujcie też raz miksować na gładką masę innym razem te same składniki zetrzeć na tarce lub drobno posiekać - już samo to zmienia smak pasty. Pasty, które podałam nadają się do pieczywa zamiast masła albo jak nałożycie więcej to już nic poza nimi nie trzeba. Można też je jeść bez pieczywa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2101 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 113142
Co myślicie o grzybach? Oprócz jak dla mnie świetnego smaku i zapachu dostarczają jeszcze czegoś? Jak wygląda ich skład? Nadają się do diety?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1070 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 58323
Witam ostatnio mam ochote pokombinowac z owocami morza ale czy moglby mi ktos doradzic jak je wybrac chodzi mi o swiezosc\jakosc. Myslicie ze te z tesco beda dobre ewntualnie carfour bo w innych sklepach w moim miescie takich nie widzialem.

Kolego grzyby nie maja prawie wcale wartosci odzywczych, posiadaja walory smakowe i zapachowe.

Zmieniony przez - Gruby17 w dniu 2010-06-04 15:45:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
No i oprocz tego ze grzyby nie maja prawie zadnych wartosci odzywczych to w dodatku dosyc ciezko sie trawia , Ale mozesz je dodawac do potraw bez problemu, byle np. nie smazyc sobie swiezych na maselku do tego cebula,boczek i chleb z maselem (tak apropo to mniammmm)

A jezeli chodzi o owoce morza to nie mam pojecia, podobno wlasnie w tesco sa niezle, krewety, ogonki raka itd. Ja staram sie jednak mrozonych nie spozywac, chociaz ciezko dostac swieze Taka mieszanke smazysz sobie z warzywkami,sos sojowy jakies przyprawy ,ryz do tego i jest lux

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 81 Napisanych postów 1126 Wiek 42 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26840
mam pytanie olej ryzowy lepszy bedzie do smazenia czy do polewania salatki? dzieki
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Wysokobiałkowe leczo

Następny temat

Naleśniki z cycem kuraka

WHEY premium