SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Porady w dziale Kuchnia Sfd - czyli pojedyncze pytania na temat gotowania.

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 295546

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1551 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15054
chodzi mi raczej o to co jest zdrowsze :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 97 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2581
Zdrowsze na pewno ze śmietanki. Nic co się robi z proszku nie powinno być jedzone, sama chemia (pomijam przyprawy)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 78 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1208
Jakie przyprawy polecacie do kurczaka i ryby? Robie w parowarze je.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 432 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8458
do kurczaka kebab z prymata :D mam pytanie na czym najlepiej smażyć pierś z kurczaka na redukcji ewentualnie marynować, oliva z olivek tylko jaka? mam extra vergine taka droższą nei nadaje sie do smażenia bardziej do sałatek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 97 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2581
mariusz313 do kurczaka czosnek, curry/kurkuma, chili/cayenne, imbir, a do ryby czosnek, sok z cytryny i koperek, uważam że nic jej więcej nie trzeba.

W tym przepisie dodaje się sok do smażenia, jak on wyparuje to kcal i cukier zostaje w mięsie czy nie wliczam go do bilansu, ewentualnie jakąś tam część użytego soku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam pytanie dot słodzenia na redukcji. Czytałam tu i ówdzie, że docelowo to w ogóle najlepiej odzwyczaić się od słodyczy jako takich i od słodkiego smaku. No ale to już wyższa szkoła jazdy Ja tam praktycznie nic nie słodzę ale czasami lubię zrobić sobie placki otrębowe czy owsiane na śniadanie. Ostatnio opracowałam też rewelacyjny przepis na mufiny owsiane. Czy przy założeniu, że jestem na redukcji oraz muffiny czy placki zjadam na śniadanie mogę posłodzić je miodem? Czy miód odpada nawet z rana? Co w takim razie jest lepsze/gorsze? Cukier prosty w postaci miodu czy chemia w postaci słodziku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 97 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2581
Wątpię żeby ktoś Ci udzielił jednoznacznej odpowiedzi. Słodziki mają tyle samo zwolenników co przeciwników. Miód to jak sama zauważyłaś zwykły cukier prosty, ale ma sporo innych wartych zauważenia substancji. Spójrzmy na to z tej strony że chcesz go dodawać do owsianki/placków to ile go tam dasz? Łyżeczka? Łyżka? Nie popadajmy w paranoję,przez 20g miodu na śniadanie nie zaprzepaścisz wszystkich wyników w redukcji. No chyba że jesteś na LC to już zmienia wszystko.
P.S. wejdź w dział Ladies. Dieta dla facetów trochę różni się od tej dla kobiet, właściwie to jest zupełnie inna, żebyś nie popełniła głupich błędów

Zmieniony przez - OliwiaP w dniu 2012-06-23 00:48:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 136 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1748
Wiadomo miodek jest ok, jeśli wliczasz go do bilansu, a to jest dość sporo kalorii, ja tam wolę użyć słodzika (którego notabene używam jak głupi :P), mała kaloryczność dzięki czemu mogę zjeść coś porządnego ,a nie omijać jeden posiłek bo mi się zachciało w ciągu dnia zjeść np. dwa ciastka ;/ Poza tym, ile tego słodzika byś musiał szamać żeby Ci naprawdę zaszkodził..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 80 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1250
Siema ludzie ... ostatnio podczas areobów biegając po lesie trafiłem na fajną kępkę bardzo dorodnych poziomek że miałem niedaleko do domu skoczyłem po słoik i nazbierałem prawie kilko ;P
Moje pytanie jest następujące co mógłbym z nich zrobić zdrowego żeby się nie zmarnowały ?
Dodam że jestem na redukcji więc pewnie wszystkie placki i ciastka odpadają ;/ więc nie wiem za bardzo jak je wykorzystać
Jeśli możecie to zasugerujcie coś ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Można rozbełtać/wymieszać/zblendować z jogurtem naturalnym i zjeść, albo posmarować tą mieszanką omlet lub naleśnik. Chyba najprostsza opcja.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Wysokobiałkowe leczo

Następny temat

Naleśniki z cycem kuraka

WHEY premium