SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Porady w dziale Kuchnia Sfd - czyli pojedyncze pytania na temat gotowania.

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 297719

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 4097 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28862
Można mieszać, ale nie ma sensu spożywać jednocześnie WPC i BCAA. Bierz BCAA przed treningiem a po WPC. Albo jak chcesz aminokwasy po to zaraz po treningu a WPC po 15 minutach. Lepiej spożytkujesz tak suple.

Po treningu organizm potrzebuje łatwo przyswajalnego białka, WPC jest najlepszym wyborem. Może być ostrowia, ma bardzo dobre opinie. Sam piję ją od kilku miesięcy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 314 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5733
juz mam

Zmieniony przez - NGE w dniu 2011-02-20 12:24:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 4097 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28862
To tak z doświadczenia ci jeszcze podpowiem że przed grilowaniem dobrze na powłoki grzewcze jest wyłożyć folię aluminiową. Nie ma wtedy tyle mycia. No a podczas mycia zdziera się powłoka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
natasza__ Redakcja SFD Moderator
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 2809 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 31546
a ja w instrukcji grilla mam napisane , ze jest zakaz wykladania folią grilla , bo sie niszczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 283 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5187
to ma jakies znaczenie czy np. kurczaka gotujemy tak, ze wrzucamy od razu do wrzacej wody? bo ja zawsze nalewam wody, wrzucam kurczaka, na gaz i hopa, nie czekam az sie najpierw zagotuje. albo czy trzeba solic wode np. gotujac ziemniaki? przeciez mozna je posolic juz na talerzu a nie marnujemy soli ktora wylewamy razem z woda ;p
to takie moje tutaj przemyslenia kuchenne, myslicie ze sluszne?

--------------------------------------------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 4097 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28862
marcheloka
1. Nie ma znaczenia, ja też wrzucam mięso do zimnej wody, ryż również.
2. Tutaj jest podstawowa różnica, gdy gotujesz np. ziemniaki w słonej wodzie zmieniasz ich smak, chłoną one sól zawartą w wodzie i masz inny smak w całej ich objętości. Gdy solisz na talerzu masz, hm... niesłonego posolonego ziemniaka (trudno wytłumaczyć ale myślę że skumasz) btw... najlepiej wogóle nie solić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 504 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4605
Grrubas, a właśnie że sposób gotowania mięsa i produktów zawierających skrobię jest istotny - większość białek jest rozpuszczalna w wodzie; a co do ryżu to poczytaj sobie o indeksie pęcznienia skrobi...no chyba, że chodzło o gotowanie rosołu z kury to jak najbardziej mięcho do zimnej wody
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 283 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5187
No chyba jednak jest roznica. Troche poszukalem i natknalem sie na swiezutki ART
https://www.sfd.pl/JAK_PRZYRAZĄDZAĆ_POSIŁKI_ART.-t704012.html
"Jezeli chcemy zachowac wysoka wartosc odzywcza miesa, produkty najlepiej w calosci wrzucac do gotujacej wody.W ciagu kilku sekund rozpoczyna sie proces scinania bialek powierzchniowych,co chroni przed "ucieczka" skladnikow pokarmowych."
No to jest ciekawe, kurde nie pomyslalem o tym

--------------------------------------------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 4097 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28862
No to po sogu, całe życie się człowiek uczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1485 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17897
Wrzucam kurę do folii aluminiowej i do piekarnika.
Zawsze podlewam trochę wodą, ale nienawidzę później jej odsączać.
Jak nie wleję to się będzie przyklejało?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Wysokobiałkowe leczo

Następny temat

Naleśniki z cycem kuraka

WHEY premium