SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Porady w dziale Kuchnia Sfd - czyli pojedyncze pytania na temat gotowania.

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 296066

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 676 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 112975
smażyc pod czy bez przykrywki?

#musicislife

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Pod przykrywką smaż.
dawidowicz źle się do tego zabierasz chyba, ja mam taki talerz trochę większy od patelni, kładę talerz na patelni lewą ręką go przyciskam do patelni a prawą chwytam za rączkę patelni i przekręcam do góry nogami a potem tylko zsuwam placek na patelnie.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 187 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2760
przepis na makaron z tuńczykiem proszę! :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
YYY
No gotujesz makaron i dodajesz tuńczyka i już, możesz też dodać jakieś przyprawy czy inne dodatki.np bambusa jakieś kiełki, pomidora czym tam co innego co Ci będzie smakowało.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 5049 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31752
w dziale "kuchnia" było 12345 razy...
wystarczy minimum dobrej woli:>

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 2779 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 55245
1. Można jest surowe płatki owsiane (zmielone)?
2. Odżywka białkowa po 12 godzinach w wodzie/mleku straci jakieś wartości odżywcze?

"I'm Neutral, BUT - Not Afraid You"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 5049 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31752
1)można, chyba że jelita po tym ogłoszą Ci niepodległość:)
2)nie wiem, odradzam

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 292 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2691
ktos umie imitowac sos z chinczyka?
Wszyscy wiemy o czym mowie, zamawiasz "kurczak pikantny" dostajesz kurczaka, warzywa i ryz no i sos. Sos jest taki ze zarowno ryz jak i warzywa (wszystkie, wliczajac brukselke i kalafior) smakuja za***iscie. Dosyc rzadki, doscy pikantny ale bez przesady no i to wszystko co moge o nim powiedziec.

Taki przepis uczynilby moje zycie latwiejszym. Probowalem cos czynic z sos tao ale to nawet w czesci nie to.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4979
No cóż, zacznijmy od tego że w większości "chińskich" (nie jest to kuchnia prawdziwie chinska, chociazby z racji uzywanych skladnikow) mieso najpierw marynowane jest w zalewie zlozonej ze skrobi kukurydzianej albo ryzowej (wysokie IG) oraz wina ryzowego/shery (taki europejski zamiennik ;) ), stad dosyc gesta konsystencja sosu, poźniej podsmazone mieso i warzywa zalewa sie rosołem (tylko nie za słonym bo nie zjesz :D ) i zapewne zasypuje przyprawami z torebki (no dobra, ja tak robie), polecam kamisa "WOK" albo "5 smaków", jeżeli wyjdzie za łagodne to zawsze pozostaje dodanie niesmiertelnego pieprzu kajeńskiego (aka cayenne- dobrze podkreca metabolizm :) ). Co prawda prawdziwe chinska kuchnia wyglada nieco inaczej, no ale komu chce sie biegac bo bok choy, grzyby shitake czy enoki, tak czy owak wychodzi całkiem niezle!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 292 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2691
ze to jest "chińczyk" tylko z nazwy to wiem. Niemniej "kurczak pikantny" to najlepsze pod wzgledem smaku danie zawierajace kurczaka, warzywa i ryz.

Zrobic bedzie ciezko natomiast masz racje, jakiś rosół to baza, jaki niestety nie powiem. Z przypraw widze tylko podstawowe, sol, pieprz, papryke jelapeno.
Trzeba poprobowac bo cos takiego uczyniloby z moich 5 posilkow cos na co czekalbym z przyjemnoscią nie jak teraz pochlanial z przymusu.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Wysokobiałkowe leczo

Następny temat

Naleśniki z cycem kuraka

WHEY premium