SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Porady w dziale Kuchnia Sfd - czyli pojedyncze pytania na temat gotowania.

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 293863

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 142 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6577
Możesz zrobić zwykłego naleśnika, jak usmażysz cienki placek to się świetnie zawija i nie rozpada. Mój sposób wygląda tak:
- 1.5 szklanki mąki pełnoziarnistej
- 1 szklanka mleka
- 1 szklanka wody
- 2 jajka

Wychodzi niecałe 100 kcal na placka, 11g węgli i coś koło 6-8g białka o ile dobrze pamiętam.

Zmieniony przez - FFagaMMA w dniu 2013-01-20 21:52:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 378 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4554
Witam,

Jako, że śniadanie złożone z płatków owsianych, siemienia lnianego, mleka, banana i łychy miodu już mi się znudziło (przynajmniej w takiej postaci) prosiłbym Was o jakieś linki z przykładowymi posiłkami na śniadanie które w miarę szybko zrobię rano lub wieczorem, żeby po przebudzeniu tylko je podgrzać w mikrofali.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 171
Witam,

a ja mam pytanie odnoście keczupu, bo długo się nad tym zastanawiałam i spr etykiety różnych firm.

Jak to jest w takim razie z tym keczupem- czy jest szkodliwy w rozsądnych ilościach, i który rodzaj keczupu jest najlepszy tzn najmniej przetworzony???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 142 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6577
Skoro czytasz etykiety to na pewno widziałaś jaki jest skład.
Receptura klasycznego ketchupu:
Koncentrat pomidorowy
Cukier
Ocet
Sól kuchenna
Ziele angielskie
Goździki
Cebula
Inne przyprawy
Producenci dodają do ketchupów także inne syfy np. barwniki, syrop glukozowo-fruktozowy, benzoesan sodu, acetylowany adypinian diskrobiowy czy skrobia modyfikowana. Takich ketchupów lepiej nie kupuj
Jak masz wybór to bierz taki który ma najwięcej pomidorów na 100g i jak najmniej tych dodatków smakowych.

Zawsze możesz sam zrobić. Wrzucasz przecier pomidorowy(najlepiej też samemu zrobić), seler, cebulę, (dobrym dodatkiem jest przecier z jabłek i papryka) Do smaku dodaje się cukier, sól, czosnek i przyprawy ziołowe, np. oregano, liść laurowy, goździki, pieprz zwykły lub cayene jak lubisz ostry ketchup. Wszystko dusisz do odparowania wody.

Gorącą ciapę wlewasz do słoiczków, zakręcasz i wrzucasz na chwilę do wrzątku, żeby się słoiki zamknęły.
Ogólnie jest 100x lepszy niż ten sklepowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2730 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 78145
Witam
Mam pytanie jak przygotować szpinak żeby był dobry? Mam taki z mrożonki jbc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
najlepiej zostawić na parę godzin, żeby lód się roztopił, a później wycisnąć nadmiar wody. to w przypadku całych liści. tej papki to ja w ogóle nie jem, niedobre to jak cholera
IMO, najlepiej kupić szpinak w liściach świeży, sprzedają teraz w różnych sklepach całe paczki. Jest o niebo lepszy od tego mrożonego. I wystarczy go tylko umyć, wysuszyć i wrzucić na patelnię albo do sałatki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2730 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 78145
tyle że ja już mam taki w kulkach jakby mrożony, to co z nim zrobic?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 142 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6577
Nie jest to żaden przepis, ale da się zjeść. Wrzuć na patelnie, mieszaj aż się roztopi lód, dodaj czosnek, dużo gałki muszkatałowej + to co lubisz. Możesz dodać twaróg/fetę/mozarelle/jogurt. Dla mnie najlepsze jest z tuńczykiem i twarogiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 142 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6577
Całe migdały mają w sobie węglowodany, płatki już nie. Jeśli sparzę migdały i obiorę je ze skórki to mogę liczyć bez węgli?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 5121 Wiek 111 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 82037
samego szpinaku to bym nie jadl , lososia robilem ze szpinakiem i piers poszukaj na necie przepisów
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Wysokobiałkowe leczo

Następny temat

Naleśniki z cycem kuraka

WHEY premium