SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Porady w dziale Kuchnia Sfd - czyli pojedyncze pytania na temat gotowania.

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 295504

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 524 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9039
Potrzebuję dowiedzieć się, w jakiej postaci wołowinkę szamać na redukcji ? Gotowana, duszona czy jaka tam jeszcze ? Oczywiście aby się nie kuchciło 5 godzin bo można pie*olca dostać Się zastanawiam nad tym: https://www.sfd.pl/WOŁOWINA_W_5_MIN-t466028.html w opcji z teflonem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1070 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 58323
Ja robie wolownine w takim piecyku cos podobnego do tych reklamowanych w tv, na redukcji mozesz ja szamac w kazdej postaci byle nie smażona, ewntulanie na pamie lub czyms takim.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 50 Wiek 42 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 633
Kriksos:
Z wołowiną żartów nie ma, trzeba na nią poświęcić chyba najwięcej czasu ze wszystkich mięs, inaczej będzie twarda jak podeszwa i mdła. Nie chodź na skróty
Ilekroć zabieram się za wołowinę to wcześniej zostawiam ją w marynacie (jakiś czosnek, inne zioła, zmiksowane pomidory) na kilkanaście godzin w lodówce. Bez względu na to czy potem ją duszę czy zapiekam w piekarniku zawsze jest mięciutka, krucha i niezwykle aromatyczna. Polecam :)

Zmieniony przez - mikowhy_81 w dniu 2010-03-24 17:48:36

"Nie liczy się prędkość, ważny jest kierunek".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 150 Napisanych postów 15480 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 90607
zeby wolowina zawsze byla miekka to proponuje ja najpierw zamrozic na 1 dzien dizsk kupilem robot kuchenny kenwooda masakra co z tym mozna wyprawiac

maly duzy gruby czy chudy kazdemu nalezy sie taki sam szacunek
pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2660
B cos blizej na jego temat?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 150 Napisanych postów 15480 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 90607
mieli tnie rozdrabnia mieso warzywa ,wyciska sok z owocow wszystko co chcesz nie bede musial krojic juz nic wiecej na ***anej drewnianej desce

maly duzy gruby czy chudy kazdemu nalezy sie taki sam szacunek
pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 297 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7806
mam pytanie mianowicie zaciekawila mnie pewna rzecz tu na forum przeczytalem artykul o warzywach i bylo cos, ze najwiecej witamin znajduje sie pod skorka

nasunelo mi sie takie pytanie - jak dokladam np pomidora do obiadu to obierac go ze skorki czy raczej nie? jakbym mial jeszcze pewnosc ze te pomidory nie byly tryskane czy cos to ok ale to tescowe takze :/

Sprawdź to działa, do dzieła!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
A na codzien obierasz pomidory ze skorki ?:) Na pewno bylo pryskane jakas chemia ale po to sie owoce i warzywa przed jedzeniem myje . A i od zawsze wiadomo ze najzdrowiej jest jesc owoce i warzywa ze skorka.Nawet w ziemniakach pod skorka zaraz jest najwiecej witaminy c, wiec jak pieczone w piekarniku to ze skora ;], tak samo z pomidorem,ogorkiem i owocami (tylko skorki od banana nie zjedz jaksie rozpedzisz ;) ) :*

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 50 Wiek 42 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 633
Słuchaj Malinowej, bo dobrze mówi

"Nie liczy się prędkość, ważny jest kierunek".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 297 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7806
heheh :) od jakiegos czasu obieralem tego pomidora ale z tego co widze nie bede juz tego wiecej robil ;) jasne zawsze przed jedzeniem jest dokladnie myty :)
heheh dzieki Malinowa za odpowiedz :) sog:* pozdrawiam!

Zmieniony przez - do_dziela w dniu 2010-03-26 13:01:24

Sprawdź to działa, do dzieła!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Wysokobiałkowe leczo

Następny temat

Naleśniki z cycem kuraka

WHEY premium