SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Porady w dziale Kuchnia Sfd - czyli pojedyncze pytania na temat gotowania.

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 296103

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Ja miałem kiedyś rosbef i udziec na steki z rosbefu miodzio z udźca trudno było zjeść. Pokrój w cieniutki plasterki, chyba nie soliłeś przed usmażeniem?

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 677 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29702
Ja robiłem z łopatki i nie soliłem. Ale w sumie przy tak świetnym smaku gumowatośc nie przeszkadzała.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2614 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17596
Odpowiedź na pytanie dlaczego mięso wrzucamy na rozgrzaną patelnię: szybko zamykasz w ten sposób pory mięsa, dzięki wysokiej temperaturze mięso szybko tworzy "ścianę", co powoduje że soki z mięsa nie mają którędy uciec, i cały smak, wilgoć, zostaje w mięsie a nie na patelni.
odpowiedź na pytanie z łopatką: łopatka wołowa nadaje się do duszenia,dzięki temu kolagen ma więcej czasu na rozpuszczenie a co za tym idzie zmiękczenie, na szybkie przesmażanie to zazwyczaj polędwica, rostbef, antrykot.

Zmieniony przez - Majbah w dniu 2013-04-18 13:39:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 677 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29702
Dzięki za odpowiedź .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
Znacie jakieś fajne przepisy do ziemniaków/ryżu/kasz/makaronów?

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 84 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1329
Jutro mam iść na grila i zastanawiam się jak najlepiej przyrządzić pierś z kuraka by nie było to tylko na zasadzie rzuć poczekaj 5 minut i jedz.
Mysle o zrobieniu kieszonki i wypchaniu jej bazylią i no właśnie czym ? twaróg tłusty/ mozzarella/twardy ser ? by nie wypłynęło to by było ok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 677 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29702
Kupiłem sobie dzisiaj w Biedronce stejki z udźca wołowego i nie za bardzo wiem jak je przyrządzic. Mogę np. zmielic i usmażyc na hamburgery? Albo zrobic jak w tym przepisie: https://www.sfd.pl/szybki_stek-t556032.html? 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Fat-Hulk steka nie rób będzie twardy z tego mięsa. lepiej burgery sobie zrób.

kubex https://www.sfd.pl/Zgłoszenia_do_konkursu__Posiłek_wysokobiałkowy_:_-t906110-s5.html#post4 mozesz też z rana zrobić jakąś marynatę, szaszłyki z piersi też mozesz zrobic.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2730 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78145
z jakimi owocami można jesc owsianke? bo banan juz mi zbrzydl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 4464 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 84798
Kvrwa stary ale Ty zadajesz pytania... Z takimi jakie lubisz, ze wszystkimi na dobra sprawe. Jablko starte lubie, pokrojone truskawki, gruszka, ananas...
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Wysokobiałkowe leczo

Następny temat

Naleśniki z cycem kuraka

WHEY premium