SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania Juniora vol. 3!

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 165142

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 321 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1768
anubis84 dokładnie! o to mi chodziło :)

Dziennik: http://www.sfd.pl/[DT]Kardi5__Innowacje_i_Wariacje-t977771.html

"Pain is temporary it's take a minute or houer or day or even a year but finally it will subside. And something else will take his place and by quit however it will last forever"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1419 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12943
Ja ćwiczę brzuch w dniu gdy robie nogi, oraz gdy robie plecy (czyli 2x w tyg) i uważam że to najlepsze połączenie, wygodne i teoretycznie bezpieczne

"Tylko od Ciebie zależy to, czy czegoś dokonasz"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 321 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1768
Czy dieta IF, przy ostrym wysiłku siłowym + aerobowym + crossficie to dobry pomysł na spalenie tłuszczu jednakże zahamowania spalanie mięśni w tym procesie ? dodam, że suplementuję sie bcaa i thermo speedzie firmy Olimp.

Dziennik: http://www.sfd.pl/[DT]Kardi5__Innowacje_i_Wariacje-t977771.html

"Pain is temporary it's take a minute or houer or day or even a year but finally it will subside. And something else will take his place and by quit however it will last forever"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
myślę, że każda dieta z ujemnym bilansem (niezależnie od formy) + takie dodatki to dobry pomysł. Sam nie jestem przekonany do IFu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Jak dla mnie zbyt duży wysiłek przy tak długim poście

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 321 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1768
Kuurde panowie sorry, że tak pytam ale jestem żądny wiedzy ! :D optymalne spalanie tłuszczu następuję przy pulsie 220-wiek (w moim wieku 202) Jak mam to sprawdzić w interwałach biegowych? już wyjaśniam. Czy po każdym sprincie (30sec) mierzyć tętno przez 60 sec tak? czy może po 15 min interwałów zmierzyć tętno. Ale jedna i druga opcja wydaje mi się zła ponieważ. Po 30 sec sprintu mam 60 sec truchtu, a opcja 2 co jeśli się okażę, że biegłem za szybko bądź za wolno ? Czy jest ogólnie jakaś określona metoda pomiaru ? :(

(Pozatym czy tętno może być zmienne w zależności od długości sprintu skoro zrobie interwał 30 sec i trucht 60 sec to czy po wysiłku 15 min tych biegów tętno będzie takie samo? )


Zmieniony przez - kardi5 w dniu 2013-08-02 15:25:20

Dziennik: http://www.sfd.pl/[DT]Kardi5__Innowacje_i_Wariacje-t977771.html

"Pain is temporary it's take a minute or houer or day or even a year but finally it will subside. And something else will take his place and by quit however it will last forever"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
220 - wiek to HRmax, a nie "optymalne" do spalania (które właściwie nie istnieje). Przy interwałach nie ma po co mierzyć pulsu, to się nadaję do zwykłego aero w stałym tempie.
po prostu na sprincie lecisz na acłego, a potem spokojnie sobie biegniesz.

Co do samego pomiaru tętna - najlepszy jest pulsometr z taką opaską na klatkę piersiową, masz wtedy pomiar na bieżąco (najczęściej co 2s się aktualizuje)

Tętno zmienia się bardzo szybko. U mnie w chwili gdy wjeżdżam na podjazd to w pół minuty skaczę ze 140 do 175, a jak jestem na szczycie i chwile odpocznę to po chwili znowu 130-140.

Zmieniony przez - paramaribo2 w dniu 2013-08-02 15:41:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 471 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3121
Nadal mam obawy co do cheat meal. Normalnie mam taką dietę:
2300 kcal:
B: 692 kcal = 173 g (2,2 g)
T: 639 kcal = 71 g (0.9 g)
WW: 969 kcal = 242 g (reszta)

Dziś nabiłem już tyle kcal ile jest na obrazku, czyli dwa posiłki. Trzeci, ten co będzie teraz to cheat meal. Czy mogę zjeść ze 2 kawałki szarlotki robionej na słodziku i ze 4 kawałki pizzy, czy raczej zaszkodzi?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Cheat meal'a robisz raz na 2-3 tygodnie i po prostu zamiast jednego posiłku idziesz sobie na pizze, kebaba itp., nie wyliczasz nic

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 471 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3121
No ale np. pizza + trochę szarlotki to już jakby 2 cheat meale. Jak to traktować?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Chce przybrac na masie!!! pomocy ;)

Następny temat

Zrzucenie masy...

WHEY premium