SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Intermittent fasting (IF) okresowy post - zbiór badań

temat działu:

Badania naukowe

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 411492

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 427 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15789
Generalnie jak zaczynałem i miałem pierwszy dzień to poprzedzającym zjadłem dużo żarcia by nie być głodnym. Miałem 7-6 godzinne okno żywienia. Nie wiem dlaczego uważasz, że eksplodujesz jak ja teraz w 2-3h zjadam 3000kcal. Podbijaj tłuszczami jak nie możesz węgli wcisnąć. Diete polecam w ciągu 60dni -7kg i -12cm w pasie.

Edit: Pytanie czy poziom insuliny po około 10godzinach postu jest na tyle mały by można korzystać z Yohimbiny? Jak nie to po ilu godzinach polecacie

Zmieniony przez - Koskihno w dniu 2013-05-25 11:32:53

Pomogłem? Nie chce SOGa pomóż im

www.dkms.pl/index.php?id=314 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 364 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26826
Cze.
IF wprowadzilem w zycie dokladnie 27 lutego i redukuje az do konca czerwca. Dosyc sceptycznie podchodzilem do tego spoosbu odzywiania ale po tygodniu bardzo mi sie spodobal.Okno zywieniowe ustalilem od 16-20, trening odbywam o godzinie 14+ 45 cardio. Zalety: toalete odwiedzam praktycznie codziennie, wygoda, apetyt, tluszcz leci jak milo. Jestem typowym endo i przez ten czas zredukowalem z 89 na 78 ze znaczna redukcja tluszcz, pas przed 89-90,a teraz 80. Mierzyc sie nie mierze-teraz wyznacznikiem jest lustro. Bardzo polecam!!! wreszcie krata jest widoczna! sory za babole ktore popelnilem ale pisze z fona . pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 143
a czy m0zna np st0s0wac g0dziny 0d 14 d0 22 zeby jesc a 0d 22 d0 14 zn0wu nie jesc czy t0 nic nie da ? i czy bialk0 n0rmalnie pic wtrakcie st0s0wania teg0 ?

Horrorek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
ja obecnie tak stosuje
nie ma żadnych przeciwwskazań - okno uczty ustalasz sobie sam
może byc rano,po południu czy wieczorem
wszystko zależy od Ciebie

mogą byc jakieś argumenty za i przeciw - ale Ty decydujesz w końcu kiedy Ci pasuje spożywać posiłki

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 143
a bialk0 m0ge pic wtrakcie teg0 ze nie m0ge arazie jesc i wgl ? b0 mam 100% g0ld standard?

Horrorek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
Pisz jak człowiek i nie używaj tego cholernego 0, bo to strasznie wku***a. O co Ci chodzi z tym białkiem, kiedy chcesz je pić? I dlaczego nie możesz teraz jeść?

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23489
Pewnie chodzi mu o picie białka w trakcie postu ( ). I faktycznie pisz normalnie.

Zmieniony przez - MisieXL w dniu 2013-11-01 21:44:49

Good ol' chicken!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Damianrozwalko1
a bialk0 m0ge pic wtrakcie teg0 ze nie m0ge arazie jesc i wgl ? b0 mam 100% g0ld standard?

post to post
możesz pic bez-kaloryczne napoje,wodę,etc.
coś co nie ma w składzie ani węgli ani białka

poczytaj trochę założenia tej diety to będziesz wiedział co możesz a czego nie

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 123 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2448
w przypadku krótkiego okna jedzenia (4h) niepokoi mnie nieco kilka kwestii.
1. łączenie cukrów prostych z cholesterolem podczas takiej diety jest dość powszechne, a to wpływa ujemnie na układ krążenia (insulina - reduktoza hmg-coa).
2. łączenie zróżnicowanych produktów żywnościowych w tak krótkim okresie czasu spowoduje znaczne obniżenie przyswajalności mikroelementów niezbędnych dla ustroju, np. żelazo, wapń.
w przypadku żelaza, jego przyswajanie osłabiają np. produkty alkalizujące, herbata, kawa, produkty zbożowe.
w przypadku łączenia wapnia z tłuszczami, szczególnie nasyconymi (w poł. mogą tworzyć mydła), zbyt dużą ilością białka zwierzęcego, szczawianów jego przyswajalność też jest mocno upośledzona.
3. skoro 6h po zjedzeniu posiłku poziom glikogenu w wątrobie się unormował i po 7h (12h w sumie) od tego unormowania jego ilość uszczupliła się o 22g, i było to 45% z glikolizy, to po dodaniu dodatkowych 8h (w sumie 20h - całkowity okres postu) i uwzględniając stopniowo wzrastający udział glukoneogenezy, całkowite zużycie glikogenu wątrobowego w okresie postu będzie wynosić szacunkowe 40g (oczywiście dużo zmiennych, np. deficyt kaloryczny, podaż ww etc.)? co z kolei, dodając do tego trening siłowy lub wytrzymałościowy ekstensywny spowoduje dalsze uszczuplanie glikogenu mięśniowego i wątrobowego, da nam w efekcie dosyć mocny deficyt zapasowego cukru i pozwoli na wsunięcie jego sporej, "bezpiecznej od zalania" porcji w czasie rozpoczęcia jedzenia.

i na koniec, używanie IF w rekompozycji masy ciała. jak wiadomo, dla szybkiej syntezy białek komórkowych, potrzebne jest wysokie stężenie aminokwasów we krwi. podczas krótkiego okresu jedzenia (4-6) ich absorbcja jest znacznie szybsza z powodu chwilowego wygłodzenia, to też jest ich duży, jednorazowy (uogólniając) wyrzut we krwi, co sprzyja resyntezie białek w krótkim czasie... jednak biorąc pod uwagę czas regeneracji komórek mięśniowych np. po treningu FBW, nie będzie to z pewnością okres 10h, a nieco dłużej, więc podaż białek powinna być nie jednorazowa, a przynajmniej kilku razowa w ciągu dnia, dla ich wysokiego stężenia możliwie często.
przykładowo: 3 dni treningu FBW w tygodniu (ważne, by nie były zbyt intensywne), 3 dni aero i jeden dzień wolny.
te 3xFBW w tygodniu jedziemy na wyższych węglach, naddatkiem kalorycznym, długim oknie jedzenia (8-12h), kilka posiłków ze stosunkowo zrównoważonymi makrosami (w kierunku od najszybciej trawionych do najdłużej trawionych posiłków w ciągu dnia, podobnie ze źródłami białka w tych posiłkach -> od szybkoprzyswajalnych, do wolno, ale to się łączy z posiłkami);
3xaero z jak najkrótszym okresem jedzenia (4h), obniżonymi węglami, a podwyższonym fatem.

w takim przypadku wykorzystamy korzyści płynące z IF, ale również mamy warunki do rozwijania masy.

co o tym myślicie? pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
https://www.sfd.pl/t968851.html 

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

BCAA + białko - przydatność BCAA podczas sporego spozycie białka

Następny temat

BCAA vs EAA - a 'timing'!

WHEY premium