SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TRENING - PYTANIA I ODPOWIEDZI

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 746025

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 72
Witam mam takie pytanie, słyszałem że za siłę strzału odpowiadają mięśnie brzucha, jakie są najlepsze ćwiczenia, i jak ćwiczyć żeby nie przesadzić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 549
wiem, ze juz bylo, ale nie mam czasu czytac te 28 stron.
potrzebuje cwiczen, wskazowek na: przyspieszenie, zwinnosc, odbior pilki. bede wdzieczny za pomoc:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 14568 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53165
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 371 Wiek 30 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1685
Witam chciałbym zapytać o jedną sprawę. Czy osoby z lekką wadą wzroku mogą grać w piłke???? Bo zauważyłem, że niektórzy piłkarze noszą okulary np. Kaka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 277
Panowie, co myślicie na temat papierosów? Regularne palenie bardzo niszczy zdrowie! Jednak słyszałem rozmowę trenera z kumplem z teamu i mówił mu że palenie fajek w bardzo małych ilościach poprawia wydolność płuc! Widziałem też jak 2 zawodników I ligowego klubu gdy szli na trening paliło papierosy! Więc jaka jest prawda? Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 58 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 401
Witam!Panowie mam taki problem mianowicie : W klubie w którym obecnie trenuję lekko mówiąc nie przywiązuje się większej wagi do pracy z młodzieżą!Treningi w klubie mam 2-3 razy w tygodniu ale bardzo często jest tak,że mimo iż daje na nich z siebie wszystko to i tak praktycznie nie czuję zmęczenia!Więc gdy przychodzę z treningu to wykonuję jeszcze dodatkowe ćwiczenia takie jak : pompki,pompki na triceps,wznoszenie łydek,przysiady,brzuszki i brzuszki na mięśnie skośne a w dni które nie mam treningu to pracuję nad tymi elementami rzemiosła w których mam zaległości a więc : dynamiką,grą nogami (czyli techniką czysto piłkarską-pragnę zauważyć ,że jestem bramkarzem!) i wykopem z 5-iątki (tak jak już pisałem jestem bramkarzem)!!I oto moje pytanie : czy wykonywanie dodatkowo po treningu takich ćwiczeń jak : pompki,brzuszki itp.+ ćwiczenie gipkości poprzez rozciąganie no i ćwiczenia na grę nogami pomaga mi być coraz lepszym to znaczy czy dzięki dodatkowym ćwiczeniem nie koniecznie chodzi tu o specjalistyczne ćwiczenia bramkarskie (takowe dzięki mojemu trenerowi mogę przynajmniej raz w tygodniu odbywać w klubie) mogę się lepiej rozwiać a niżeli tylko gdybym odbywał treningi w klubie i nic poza tym??Aha i mam jeszcze prośbę (kieruje ją najlepiej do kolegów po fachu czyli bramkarzy albo do ludzi którzy znają się na rzeczy) jak byście mogli to zapodajcie parę ćwiczeń bramkarskich najlepiej z piłką które mogę wykonywać samemu a więc bez drugiej osobie która mogła by mi kopeć rzucać ani nic w tym stylu!!Bardzo proszę o odpowiedź i pomoc gdyż już niebawem chcę się wybrać na testy do dobrych szkółek piłkarskich aby tam móc trenować z ,,normalnymi" trenerami to znaczy takimi którzy znają się na rzeczy i chce jak najlepiej wypaść na tych testach więc muszę w jak największym stopniu pracować nad swoimi niedoskonałościami ale w swoim obecnym klubie niestety nie mam do tego warunków ;)!Z góry dzięki za odpowiedź!Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 155
witam 9maja mam testy do Slaska Wroclaw i jest cos takiego koperta
a)wykonanieBieg zygzakiem sposob wykonania w prostokacie 5m x3m we wszystkich rogach i srodku na przecieciu sie przekatnyc,ustawione sa pacholki.zawodnik startuje z pozycji wykrocznej(start wysoki) i omijajac choroagiewski obiega je trzykroenie po wyznaczonej trasie in ie dotyk aich

PUNKTACJA 20,7s i mniej 5pkt
20,8s -21,5 4pkt
21,6s-22,6s 3pkt
22,7s-23,7s 2pkt
23,8s-25,5s 1pkt

to jaka punktacja wymagajaca??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 324
Bodymaker mam do ciebie pytanie i prosze o odpowiedz Gram juz 2 sezony w drużynie która gra w Makroregionie jest to drużyna juniorska wczesniej swoją kariere zaczynałem w słabszej druzynie która miała senirów w B klasie a juniorzy byli słabi chodz niektórzy cos grali a wiec gram juz 2 sezony w druzynie której seniorzy są w 4 lidze a juniorzy mają makroregion uczestnicze regularnie w treningach na których staram sie dawac z siebie wszystko zaczełem grac z chłopakami o rok starszymi odemnie bo mielismy zespoł 91-92 łapałem sie do 18 chodz niezawsze ale przez cały sezon niezagrałem nawet minuty jezdziłem na mecze poto zeby sie przebrac i podawac piłki i patrzec jak inni grają potem przyszedł rocznik 92 czyli mój pierwsza runde bywało róznie raz grałem raz nie a w drugiej gdy zmienił sie trener miałem byc fenomenem gwiazdą zespołu lecz w gdy zawsze wchodziłem na boisko ogarniała mnie panika z resztą do dzis tak mam niebyłem gwiazdą bo po kilku występach w 1 składzie zrezygnowałem z druzyny po to by poprawic oceny przyszedłem gdy znów był rocznik 91-92 w tej rundzie zagrałem kilka meczy ale głównie wchodząc z ławki na osrtatnie minuty i jak zwykle cos spartoliłem zdarzył sie tylko 1 mecz w którym zagrałem dobrze teraz gdy mamy zaczynac rundę reqwaznzową przyszło paru gosci dosłownie na ostatnią minutę 1 tydzien przed liga i ja trenując 2 lata niemoge przebic sie do 1 składu a oni przychodzą z podwórka i odrazu mają 1 powiedz mi bodymaker co jest ze mną nietak w wekend na swoim osiedlowym boisku gram z tymi gosciami i robie z nimi co chce zdrzył sie wekend gdzie miałem 10 goli i 4 asysty w 2 meczach powiedz co jest nietak prosze o szybką odpowiedz pozdro

Trening czyni Mistrza ale nie w moim przypadku

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 324
????

Trening czyni Mistrza ale nie w moim przypadku

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 205 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2683
mariopepe W niższych klasach rozgrywkowych zapewne zabronią ci zagrać w okularach a to z powodu bezpieczeństwa, musiałbyś zakupić jakieś okulary z specjalnym atestem, ale wydaje mi się że najprostszą drogą będą soczewki.

Tobiasz11 Jedyne co wiem na temat papierosów to to że zmniejszają wydolność płuc, ja w życiu nie spotkałem zawodnika z wyższych lig który pali. Teorie twojego trenera są fałszywe.

Dida999 Dodatkowy trening?? Znakomicie ;) Przy takiej bardzo małej ilości zajęć w klubie, dobrze na ciebie wpłynie jeśli popracujesz sam ze sobą. Co do indywidualnego treningu przytoczę fragment treningu zrobionego przez Kwasiora :

Postawa bramkarza

1-zasada-piłka w polu bramkarskim zawsze jest bramakarza
2-gdy leci piłka po ziemi jedno koolanko do ziemi zeby przy chwyci nie doszło do ,,kanałka"
3-piłke zawsze sie wybija na boki,nie przed siebie
4-pilki lap w rece i do klatki,nie mozesz w trzymac w rekach bo ktos czy moze wybic w zamieszaniu a sedzia nie uzna faulu tylko gooola-a tego chyba nie chcemy??
5-Gdy spadamy na ziemie z pilką,jedna nogą zakrywamy piłke

Dobra teraz rzuty karne :)

1-jesli zawodnik dobiega do pilki z prawej strony i stoi pod małym kontem będzie pewnie strzelał w twój lewy róg
2-jesli zawodnik dobiega do pilki z prawej strony i stoi pod duzym kontem bedzie strzelal w twoj prawy róg po ziemi
3-to samo dotyczy piłkarzy lewonożnych :) tylko na odwrót
4-bramkarz pamieta że przed starzałem wybieramy sobie róg,nie w czasie strzału bo wtedy nasze szanse spadają o jakieś 50%
5-Na bramce stoimy skupieni i patrzymy na nasze ustawienie w bramce czy gdzieś nie ma luki
6-I najważniejsze....każdy bramkarz wie że bramkarz może obronić strzał ale strzelwec musi trafić gola!!
Rzut na piłke.
Bramkarz musi być zwinny, skoczny, i mieć refleks. Musisz popracowac nad ogólna sprawnością bo inaczej przy próbie interwencji możesz nabawić się kontuzji.
Ćw 1
w dwójkach - ty (bramkarz) siad płaski na przeciwko kolega w odległości ok 5m i gra ci coraz mocniejszą piłkę po ziemi na przemian na twoja prawą i lewą strone a ty po chwyceniu ją oburącz rzycasz mu do nóg.
Ćw 2
j/w tylko w pozycji kucznej a następnie na stojaco w półprzysiadzie.
Ćw 3
jak wyrzej tylko że kolega rzuca ci piłke na wysokości pasa na bok - później coraz wyrzsze.
Ćw
Ustaw sobie 4 piłki w kształcie kwadratu, ponumeruj je od 1-4, niech kolega mówi ci numer piłki a ty rzutem nakryj ją ciałem i szybko wstawaj i pędź do następnej wskazanej komendom piłki.
trening bramkarski

Ćwiczenia
1. Z przodu do tyłu
2. Odbicie piłki
3. Podrzucanie piłki
4. Podrzut i przewrót
5. Wyrzut i bieg
6. Rzuty na piłkę
7. Odbicie i chwyt
8. Odbicie kozłem, obrót i chwyt
9. Na brzuchu
10. Odbijanie od ściany
11. Odbijanie od ściany z kozłem
12. Odbijanie od ściany z kozłem 2
13. Pomiędzy nogami
14. Pomiędzy nogami 2
15. Rzuty na piłki
16. Wykop do góry

1
piłka
Rzuć piłke po ziemi pomiędzy nogami od przodu do tyłu
Odwróć się szybko i rzuć się na piłkę
Podnieś się bez używania rąk
Powtórz ćwiczenie rzucając się w drugą stronę
Kontynuuj przez około 1 minutę.

2
piłka
SiądĄ na ziemi z rozszerzonymi nogami
Wez piłkę w obydwie ręce i odbij z całej siły od ziemi pomiędzy nogami
Gdy tylko piłka się odbije, poderwij się na nogi, wyskocz i złap piłkę w najwżyzszym punkcie
Za kazdym razem staraj się łapać piłkę nad głową - oznacza to, ze musisz piłkę odbić bardzo mocno i szybko wstać z ziemi
Kontynuuj przez około 1 minutę.

3
piłka

Ręce szeroko, kolana lekko ugięte
Obróć tułów w lewo
Trzymasz piłkę pomiędzy nogami - lewa ręka z tyłu twojego ciała prawa z przodu
Wypuszczasz piłkę z rąk i szybko odwracasz tułów w prawą stronę. Musisz złapać piłkę zanim ta spadnie na ziemię. Teraz prawa ręka jest z tyłu a lewa z przodu.
Ćwiczenie należy powtarzać około 1 minutę.

4
piłka
Ustaw się z piłką w rękach
Wyrzuć piłkę w górę, wyknaj przewrót w przód i złap ją.
Następnie wyrzuć ponownie piłkę zrób przewrót w tył i złap piłkę.
Ćwiczenie należy powtarzać około 1 minutę.
5
1 piłka, 1 bramka
Ustaw się przy lewym słupku bramki z piłką w rękach
Wyrzuć piłkę w górę najmocniej jak tylko możesz i zacznij biec w stronę prawego słupka. Dotknij go i szybko wróć do lewego, postaraj się złapać piłkę zanim tak odbije się od ziemi. Jeśli to konieczne rzuć się i złap piłkę.
Powtarzaj ćwiczenie do momentu aż uda Ci się złapać piłkę 10 razy. Po chwili odpoczynku powtórz ćwiczenie przy drugim słupku.

6
2 piłki, 2 słupki
Bramkarz ustawia się środku 6-cio metrowego odcinka wyznaczonego słupkami
Przy każdym słupku leży pilka
Bramkarz rzuca się na jedną z piłek, szybko wstaje (zostawia piłkę), ustawia się na środku i wykonuje rzut na drugą futbolówkę.
Ćwiczenie należy powtarzać ok 1 minuty.

7
1 piłka
Bramkarz trzyma piłkę w rękach
Odbija piłkę od ziemi następnie wyskakuje i łapie piłkę w jak najwżyszym punkcie
Należy starać się aby wykonać chwyt techniką "W"
Ćwiczenie należy powtarzać ok 10-15 razy.

8
1 piłka
Bramkarz stoi w szerokim rozkroku, piłkę trzyma w rękach
Odbija piłkę od ziemi "kozłem" następnie szybko odwraca się o 180 stopni i i wykonuje chwyt
Należy starać się aby wykonać chwyt techniką "W"
Ćwiczenie należy powtarzać ok 10-15 razy.

9
1 piłka
Bramkarz leży na brzuchu, piłkę trzyma w rękach
Ćwiczący podrzuca piłkę do góry unosząc tułów, następnie chywta spadającą piłkę
Ćwiczenie należy powtarzać ok. 1 min.

10
1 piłka, ściana
Bramkarz stoi przed ścianą, piłkę trzyma w rękach
Uderza piłkę o ściane łapie zanim ta spadnie na ziemię - wykonując chwyt odpowiednią techniką
Ćwiczenie należy powtarzać ok. 2-3 min.

11
1 piłka, ściana
Bramkarz stoi przed ścianą, piłkę trzyma w rękach
Uderza piłkę "kozłem" w taki sposób aby ta odbiła się w pierwszej kolejności od ziemi a póĄniej od ściany i wykonuje chwyt odpowiednim sposobem.
Ćwiczenie należy powtarzać ok. 2-3 min.

12
1 piłka, ściana
Bramkarz stoi przed ścianą, piłkę trzyma w rękach
Uderza piłkę w taki sposób aby ta odbiła się w pierwszej kolejności od ściany a następnie od podłoża i dopiero wykonuje chwyt odpowiednim sposobem.
Ćwiczenie należy powtarzać ok. 2-3 min.

13
bramkarz, 1 piłka
Bramkarz stoi zgięty w pasie, piłka na ziemi przed nim, ręce blisko ziemi obok piłki
Golkiper przesuwa prawą ręką piłkę po ziemi pomiędzy nogami z przodu do tyłu
Z tyłu odbiera piłkę lewą ręką, zatacza łuk wokół lewej stopy i przesuwa piłkę pomiędzy nogami z przodu do tyłu
Tym razem odbiera piłkę prawą ręką, zatacza łuk wokól prawej stopy i cykl się powtarza...
Ćwiczenie należy wykonywać ok 1-2 min. a następnie zmienić kierunek (z tyłu do przodu)

14
1 bramkarz, 1 piłka
Bramkarz stoi z szeroko rozstawionymi nogami
Podaje piłkę prawą ręką pomiędzy nogami (na wyskości kolan) z przdou do tyłu
Z tyłu lewą reką odbiera piłkę i zatacza łuk wokół prawej nogi, następnie podaje piłkę z przodu do tyłu pomiędzy nogami
Z tyłu prawą ręką odbiera piłkę, zatacza łuk wokół prawej nogi i cylk się powtarza...
Ćwiczenie należy wykonywać ok 1-2 min. a następnie zmienić kierunek (z tyłu do przodu)

15
bramkarz, 2 trenerów, 3 piłki, bramka
ustawiamy po 2-3 piłki po prawej i lewej stronie w odpowiedniej odległości (zależy to od umiejętności bramkarza)
stoimy pomiędzy piłkami i robimy jeden krok w prawę strone i rzucamy się do piłki w prawą stronę
szybko wstajemy, powracamy do środka i teraz w lewą stronę
pamiętać trzeba żeby piłki były ustawione w takiej odległosci że ćwiczący po rzucie do piłki ledwo ją musnął
ćwiczenie powtrzać ok 1 - 2 min.

16
bramkarz, 1 piłka, bramka
Bramkarz ustawiony poniędzy linią pola bramkowego a 11 metrem z piłką w rękach
Golkiper wykopuje piłkę pionowo do góry
Biegnie do lewego słupka bramki i dotyka go
Następnie do prawego i także go dotyka
Po wykonaniu tych dwóch czynności wraca na miejsce gdzie wykopał piłkę i stara się ją złapać.
Ćwiczenie należy wykonywać w ten sposób aby zdążyć złapać piłkę nim ta odbije się od ziemi więcej niż 1 raz.

jjjjjj Średnio wymagająca jak dla mnie :)

dlugopolez Może ja nie bodymaker ale coś wiem na ten temat, sam przechodziłem takie coś będąc młodym, u mnie było dokładnie tak samo, na treningach błyszczałem zawsze pierwsze miejsce w składzie, a na meczu 45minut i zmiana bo kompletnie nic nie grałem, tkwiło to głównie w mojej psychice, myślałem sobie ważny mecz jak ja coś zepsuje, włączył się stresor i już po graniu. Po pewnym czasie zmienił się trener, znów chciałem zabłysnąć i dawałem z siebie wszystko przyszedł mecz jeden,drugi a tam znów to samo :/ W końcu zorientował sie trener że coś jest ze mną nie tak, powiedziałem mu co jest nie tak, powiedział mi tak "Czym ty się do jasnej cholery przejmujesz nie grasz dla mnie tylko dla siebie i dla klubu" Dało mi to trochę do myślenia, po co ja się tak przejmuję przecież naprawdę nie ma czym. Powiem tylko jedno że teraz wchodzę na boisku z uśmiechem na ustach i z myślą o
tym że jestem dobry, i że nie ma lepszego zawodnika na boisku, Pomaga :)

;)

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

ROTFL sezonu transferowego

Następny temat

GKS Katowice w drugiej lidze!

WHEY premium