SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TRENING - PYTANIA I ODPOWIEDZI

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 748190

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 153
Bodymaker: mam 11 lat, co zreszta widac po nicku

mam nadzieje ze cos napiszesz, jak nie no to trudno

ostatni tydzien z kolegami codziennie sobie gramy 2godz i trenujemy dosrodkowania(biegniemy z pilka i dosrodkujemy) gra glowa (przy dosrodkowaniach) drybling (tez poczesci wmieszane w dosrodkowania^^)i strzaly(z pierwszej pzewanie,woleje)

po ponad godzinie robimy sobie kapki i inne zabawy z pilka

Ps w wakacje 2km wokol szkoly przez 2 miesiace poprawia kondycje ? wiecej czy mniej biegac ? ile razy dziennie. jesli mozecie odpowiedziec to bardzo prosze :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 14568 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53165
dudus11 - po treningu czy po meczu przed blokiem, znajdź 5 jakiś przedmiotów które posłużą ci za pachołki, ustaw je w rzędzie (4 w odległości 3 metrów a ostatni w odległości 5 metrów) i wykonuj slalom nogą dalszą od przeszkody, przed ostatnim pachołkiem wykonaj zwód pojedynczy (przeniesienie ciężaru ciała na jedna nogę i zabierasz piłkę w drugą stronę. Na początku rób to powoli dokładnie a za czasem coraz szybciej. kolejne powtórzenia przeplataj żonglerką. Jeżeli poprawisz prowadzenie piłki i zwody to nabierzesz pewności siebie i nie straszny będzie dla ciebie przeciwnik.
Jeżeli masz problemy ze strzałami to stań 16 metrów przed bramką na której najlepiej żeby stał bramkarz i uderzaj po własnym wyrzucie z powietrza, po koźle, po prowadzeniu wysunięcie piłki i strzał, z miejsca i przy każdym uderzeniu pamiętaj o prawidłowym ustawieniu stopy.
W twoim wieku kondycje zdobywasz biegając "za piłką", odradzałbym bieganie bez piłki, ponieważ twój wiek jest złotym wiekiem motoryczności, możesz nabrać znakomitej techniki, jeżeli dużo będziesz pracował z piłką.

lewy- wytrzymałość ogólną możesz zdobyć poprzez biegi ciągłe, czyli minimum 20 minut biegu ciągłego w umiarkowanym tempie. Piłkarz musi jednak kształtować wytrzymałość ukierunkowaną a w przypadku piłkarza jest to m.in wytrzymałość szybkościowa, którą możesz kształtować poprzez interwały, czyli bieg na niepełnym wypoczynku w tempie zbliżonym do maksymalnego.
dobre jest w takim wypadku bieganie po obwodzie boiska gdzie: po linii końcowej (50m) biegniesz sprintem, następnie do połowy boiska biegniesz truchtem, drugą połowę boiska przemierzasz szybkim biegiem itd. wystarcza trzy okrążenia raz w tygodniu.
Kreatywność zdobywa się głównie poprzez gry szkolne, czyli np. na 2-3 kontakty, bramka z pierwszej, gra bułgarska, gra na 4 bramki itp.

Jeżeli czujesz się na siłach to radziłbym Ci spróbować, żebyś kiedyś nie żałował.


Zmieniony przez - bodymaker w dniu 2007-06-07 09:06:58

Sklep kibica www.ISS-sport.pl sponsorem Ligi Typerów! Zagraj z nami!
http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__VII_Edycja-t567860.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 98 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1527
nie trenowałem prawie 4 tygodnie i kondycja mi siadła strasznie jak mam ja szybko odbudowac ? bo niedługo wazne mecze a musze polepszyc kondycje ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 14568 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53165
- w pierwszym tygodniu 2x bieg ciągły 20 minut w umiarkowanym tempie
- 2-3 tydzień interwały 2 razy w tygodniu
- 4 tydzień szybkość

Sklep kibica www.ISS-sport.pl sponsorem Ligi Typerów! Zagraj z nami!
http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__VII_Edycja-t567860.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 65 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1238
czesc
chciałbym poprawić szybkośc, zryw i słyszałem o takim ćwiczeniu:
bieganie od jednej do drugiej linii
Takie ćwiczenie to chyba koszykarze mają.
Więc powiedćie mi ile ma być tych linii, jaki odstęp między liniami i ile razy to robić????

ja myśle, że powinny być 3 linie w odstępie 10m i robić te ćwiczenie ile się da ale to tylko moja teoria
pozd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 119
Pisałemn juz kilka postów wyzej.

Proszę o trening na przyspieszenie, drybling i na poprawe kreatywności. MAm 14 lat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4
siemanko! Mam 17 lat i trenuję w piłkę nożną. Zbliżają się wakacje tuż tuż. Od 22 czerwca do 30 lipca będę miał wolne od treningów w klubie. Proszę bardzo o napisanie poradnika może być plan treningowy tygodniowy co mam zrobić żebym wytrenował celne strzały, drybling, wytrzymałość oraz coraz szybsze przyśpieszenie. Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 774 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3401
damien90--heh niekturym trza na tacy podac i najlepiej za nich zjesc masz podwieszony post wybierz sobie trening dostosowujac do siebie

korfi---drybling jest w podwieszonym szybkosc /przyspieszenie tez

a kreatywnosc wes se przeczytaj


Kreatywność (postawa twórcza; od łac. creatus czyli twórczy) - proces umysłowy pociągający za sobą powstawanie nowych idei, koncepcji, lub nowych skojarzeń, powiązań z istniejącymi już ideami i koncepcjami. Myślenie kreatywne, to myślenie prowadzące do uzyskania oryginalnych i stosownych rozwiązań. Alternatywna, bardziej codzienna definicja kreatywności mówi, że jest to po prostu zdolność tworzenia czegoś nowego

czyli trzeba miec umysł dobrze rozwiniety z tym sie ludzią rodzą albo nie w twoim wypadku piszac twego posta moge smiało stwierdzci ze sie z tym...urodziles

pietrus- tak to cwiczenie jest dobre proponowalbym 50-60 metrow co 10 metrow powrot do lini poczatkowej ,2-3 serie max oczywiscie cwiczenie jako jedno z zestawu treningowego



Zmieniony przez - -Kwasior- w dniu 2007-06-07 20:41:22

Makarona zawsze trzeba gotować, innaczej jest niesmaczny ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 417
Siema chcialbym sie nauczyc dośrodkowywać ale w taki sposob ze noga która kopie przechodzi pod nogą którą stawiamy na ziemi, nie wychodzi mi to zupełnie, jakieś porady?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 153
wykonuj slalom nogą dalszą od przeszkody, przed ostatnim pachołkiem wykonaj zwód pojedynczy (przeniesienie ciężaru ciała na jedna nogę i zabierasz piłkę w drugą stronę. Na początku rób to powoli dokładnie a za czasem coraz szybciej

body sorka, możesz bardziej to wytłumaczyć, bo troszkę nie rozumiem :( sry ...

wykonuj slalom nogą dalszą od przeszkody, przed ostatnim pachołkiem wykonaj zwód pojedynczy (przeniesienie ciężaru ciała na jedna nogę i zabierasz piłkę w drugą stronę.

http://tinypic.com/view.php?pic=6gvvcsx

O takie coś Ci chodzi ?

A co do tej żonglerki, to przejść cały slalom kapkując ? też zabardzo nie rozumiem ...

Ps jak coś to podaj gg to pogadamy, lepiej będzie :)
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

ROTFL sezonu transferowego

Następny temat

GKS Katowice w drugiej lidze!

WHEY premium