SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TRENING - PYTANIA I ODPOWIEDZI

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 745962

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 91 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1310
Mam takie pytanie do specjalistów. Wiem ze niezbyt zwiazane z treningiem pilkarskim, ale jako ze trenuje na przemian z pilka no to sie jednak spytam :)

Moglby mi ktos powiedziec na jakie miesnie wplywaja brzuszki, pompki (z rozszerzonymi rekami, złączonymi, normalnymi), przysiady, wspiecia ?

I jeszcze na koniec. Czy mozna cwiczyc wszystkie miesnie bez zadnych ciezarow i wogole? tzn poprzez ogolnorozwojowe cwiczenia ?

Proslibym o odpowiedz :)

POZDRAWIAM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
tak mozna ćwiczyc to sie nazywa trening domatora (chociaz bedzie chyba problem naramiennymi i dwugłowymi uda)

brzuszki jak nazwa wskazuje na mięśnie brzucha

pompki ogólnie wpływaja na duzo miesni klatka, biceps, triceps, najszerszy grzbietu wbrew pozorom ale napisze główne akcenty
-pompki z rozszerzonymi rekami - klatka piersiowa - zewnętrzne części (te najblizej pachy)
-pompki ze złączonymi rekami - triceps
-pompki z normalnymi normalnymi rękami(czyli rozstawionymi na serokosc barków)- klatkapiersiowa wewnętrzne części najbardziej i większy wkład tricepsu
przysiady - czworogłowy uda, pośladkowy
wspiecia - zaleznie o dustawienia mięśnie łydek

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 98 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1527
body mozesz mi wytlumaczyc o co dokaldnie chodzi w tym treningu ??

1. bieg wytrzymalosciowy 30 minut

2. Bieg na okolo Boiska(45 min.)-szybko,wolno zawsze 3 min.+bieg z podskokami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 774 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3401
HUgo ;-P czytaj co pisza Body wyjechal.
Bieg wytzrymaosciiowy 30 min-beig o okreslonej tempie przez 30 minut ciągły bez odpoczynków
Bieg na okolo boiska - czyli biegniesz trcuthem 3 minuty potem szybciej 3 minuty i wrcasz do truchtu i tak na zmiane przy czym dodajesz podskoki.
_TIFOSI_www.kulturystyka/atlas.pl dałem ci jusz linka z ćwiczeniami czemu sa nie poszukasz to nie boli.Teoretycznie da sie cwiczyc ale z tego csłsyzalem z wypowiedzi efektó duzycyh nie ma po pompkach itp i w dodatku bez diety ;->.Zakup se hantle sztange i z 25 kg i powino ci starczyc na poczatki+dieta ,bodajze wybierz sie na złomowisko tam odlewaja krazki za 2 zl za kg czyli tanioch sztangi za 15 zl pewnei u ciebei beda zbilzone ceny, bo szczerze to taki trening domatora jaki ci kolega zaproponowla t trwa 3-4 godziny wiec raczej to sie nie opłaca chyba ze masz starsznie dużo czasu jusz lepeij na basen chodz i pływja 3-4 w tyg po 40 minut róznymi stylami :

Pływanie żabką rozwija mięsnie nóg, które stanowią główną siłę napędową, ale również mięśnie górnych partii tułowia.

Pływanie grzbietem poprawia muskulaturę wzdłuż całego kręgosłupa, a sprzyja rozluźnieniu mięśni piersiowych, ramion i karku.

Pływając delfinem, rozwijasz mięśnie barków oraz prosty brzucha.

W trakcie pływania kraulem najefektywniej pracują mięśnie barkowe, ramion i nóg.

Pływanie lepij rozwinei twoje miesienei niz trening domatora bez obciązen i lepiej działą na organizm

To tyle czymaj sie

Zmieniony przez - -Kwasior- w dniu 2006-07-04 10:32:52

Makarona zawsze trzeba gotować, innaczej jest niesmaczny ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 211 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2050
Mam wilka prosbe abysie mi pomogi tzn. poradzili jaki trening poleciliscie by dla chlopaka ktory trenuje pilke nozna chodzi mi tu o rozpiske jakiegos treningu na silowni. Prosze was o pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 774 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3401
https://www.sfd.pl/trening/ --------->popytaj tutaj tam sa specjaliscie od siłowni
Bedzie to z pewnoscia trening obowdowy przez okreslony czas a nastepnie trening na mase.O szczegoły popytaj w tym linku lecz najpierw uzyj wyszukiwarki.

Makarona zawsze trzeba gotować, innaczej jest niesmaczny ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 98 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1527
kwasior a masz jakies cziwczenia na kordynacje ruchową ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 774 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3401
Zwinność - zdolność do sterowania ruchami, koordynacja. W zasadzie wszystkie ćwiczenia poprawiają zwinność, ale do tych najlepiej poprawiających koordynację zaliczamy: bieg po kopercie, ćwiczenia czasu reakcji i różnego rodzaju starty, gry zespołowe (najczęściej - koszykówka), skipy, wieloskoki, ćwiczenia płotkarskie, skoki i rzuty lekkoatletyczne. cytuje kejt :-]

Makarona zawsze trzeba gotować, innaczej jest niesmaczny ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 52 Wiek 31 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 783
Ja opracowałem dla Was plan treningów przygotowawczych do sezonu na 2 tyg. przed treningami w klubie. Oto one:(wykonywane co 2 dni)

Okres przygotowawczy
1. Mikrocykl (3-jednostki treningowe) zadania: kształtowania wytrzymałości ogólnej, ćwiczenia gibkościowe, kształtowanie siły ogólnej, kształtowanie techniki indywidualnej.
A) 01 dzien
- marszobieg 15 minut
- rozciąganie 8 minut.
- trucht 2x15 minut (umiarkowanie)
- rozciąganie 8 minut
- 3 x 25 pompek, 3 x 25 przysiady, 3x15wyskoków z przysiadu podpartego
- 150 żonglerek głową, 450 żonglerek nogami.
- rozciąganie 8 minut.
B) 03
- prowadzenie piłki, prostym, wewnętrznym, podeszwą i zewnętrznym podbiciem, zabawa z piłką 15 minut.
- rozciąganie 8 minut.
- trucht l x 30 minut (tempo mocne)
- rozciąganie 8 minut.
- 45 wyskoków do klatki piersiowej.
- strzał do celu: cel 15-20 metrów (cel; ściana, partner- 30 celnych trafień )
- rozciąganie 7 minut
C) 05
- trucht umiarkowany 12 minut.
- rozciąganie 8 minut.
- bieg 3x11 minut (tempo bardzo mocne).
- rozciąganie 8 minut.
- 2 x 25 pompki, 2 x 30 grzbiety, 2 x 45 brzuszki
- rozciąganie 3 minuty.
- technika indywidualna - prowadzenie piłki do bramki
A- mijając znaczniki zewnętrzną częścią stopy 30 razy.
B- mijając znaczniki na wewnętrzną częścią stopy 45 razy.
- rozciąganie 8 minut.







2. Mikrocykl (3 jednostki treningowe) zadania: kształtowanie wytrzymałości ogólnej i specjalnej, kształtowanie siły, kształtowanie techniki indywidualnej.
A) 07- Rozgrzewka ogólnorozwojowa (bez przyspieszeń) 15 minut.
- rozciąganie 8 minut.
- 2 x 25 minut truchtu (tempo mocne).
- rozciąganie 8 minut.
- 2 x 15 wielo skoków, 2x25 pompek.
- zabawa z piłka: prowadzenie piłki, zegareczek, żonglerka (150 razy głową, 600 razy nogami)


B) 09
- trucht 18 minut (tempo umiarkowane)
- rozciąganie 8 minut.
- bieg 4x7 minut (tempo bardzo mocne należy przebiec koło 1500 metrów)
- rozciąganie 8 minut.
- 2 x 25 przysiadów, 2x8 wyskoków wy skoków przysiadu podpartego, 3 x 15 pompek.
- rozciąganie 5 minuty.
- uderzenia piłki glową-w miejscu do celu 45 razy (podrzucany sobie piłkę i uderzamy ja głowa, celu 5 metrów np. drzewa, ściany, partnera).
- żonglerka 2 x 300 nogami.
C) 11.08.2006
- Marszobieg 2x9 minut.
- rozciąganie 8 minut.
- bieg 1x45 minut (tempo mocne).
- rozciąganie 8 minut.
-1 x 45 przysiady, 4 x 25 brzuszków, 3x11 grzbietów, 4x8 wyskoki do klatki piersiowej.
- zabawa z piłka: żonglerka nogami 3 x 150, zegareczek w prawo i w lewą stronę 2x8, przetaczanie piłki podeszwą w prawą i lewą stronę 4x8.
- rozciąganie 8 minut.

12 - 13 - regeneracja

14. Wasz trening w klubie.

W razie pytań, odpowiem na nie, jutro.

Tylko tenis!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 231
Witam,

TIFOSI > Miesnie brzucha zwiekszaja szybkosc startu.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

ROTFL sezonu transferowego

Następny temat

GKS Katowice w drugiej lidze!

WHEY premium