Nowy temat Temat Zamknięty
...
Szacuny 14 Napisanych postów 2578 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8925
Ustaw sie na lini bramkowej i biegnij do końca pola bramkowego,a potem wracaj.

Następnie biegnij do linii jedenastego metra i wracaj na pełnej prędkości.Potem biegnij do końca pola karnego i spowrotem także na pełnej szybkości.Na końcu biegnij do krawędzi koła wyznaczającego środek boiska i wracaj na 3/4 szybkości,zrób dwu minutową przerwe i powtórz wszystko od początku.

Gdy poprawisz sprawność,możesz wykonywać ćwiczenie więcej razy lub dodać efekt "piramidy" czyli np. biegniesz i szybko wracasz cztery razy do pola bramkowego,trzy razy do punktu karnego,dwa razy do końca pola karnego i raz do środka boiska.

Zaznacz sobie czymś odległości od lini bramkowej 5 metrów,10,15,20,25

Ćwicznie polega na tym:

Podbiegasz do pierwszego "punktu" - 5 metrów i wracasz sie na linie bramki,dalej biegniesz do 10 metra i znów sie wracasz itd...rób to ćwiczenie na pełnej szybkości

...
Szacuny 0 Napisanych postów 105 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 780
dzieki michalinio a to jest na szybkosc tak???jak mozesz to jescze na przyspieszenie bede wdzieczny >

...
pawiell - jeżeli chcesz sie nauczyć zatrzymać piłke na głowie to najpierw połórz piłke na głowie i staraj się tak balansować ciałem aby utrzymywała się na głowie coraz dłużej i dłużej. Pewnie, że można opanować piłke jak się lekko odbija od czachy, poprostu wprawa, ale skup sie najpierw na trzymaniu piły. Jak juz opanujesz trzymanie piły na głowie po postawieniu rękami, to potem staraj się rzucić z rąk na głowe, a potem z żonglerki.

psajder - aby poprawić szybkość/wytrzymałość szybkościową biegaj 100 metrówki 5x100 z przerwą pomiędzy seriami umożliwuiającą ci odpoczynek

przyspieszenie - rozgrzewka (trucht) 2 minuty -> rozciąganie 5 minut -> 50 metrów wieloskoki, skipingi A B C na 50 metrach każdy (np. A 50 m) -> sprinty i przyspieszenia:
przyspieszenia 5 metrowe na maxa : z nabiegu 5 powtórzeń, z miejsca 5 powtórzeń
sprint 50x5 przerwy pomiędzy seriami 1 minuta

tylko jak psajder trenujesz 5 razy w tygodniu to dużo tego będzie jak dołożysz jeszcze szybkość i przyspieszenie. w pon rób szybkość a w środe przyspieszenie i obowiązkowo basen w środe po treningu

...
Szacuny 0 Napisanych postów 112 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 680
Czy jeżeli trenuje samemu ciężką pilką, a na meczach gramy letszą da mi tojakiś efekt? Czy poprawi mi się technika i siła strzału? z góry dzięki za odp.
...
najlepszy efekt jest wtedy gdy trenujesz piłka taką jak na meczu, poprostu masz lepsze czucie tej piłki, a właśnie mecz jest ważny, tam masz pokazać wszystko co najlepsze.