SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TRENING - PYTANIA I ODPOWIEDZI

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 745795

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 153 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1480
nie iwme jak rozgrzewka może męczyć ,ale na ogólne przemęczenie radzę ,trzy dni odpoczynku (codziennie 1-2km truchtu) dużo węglowodanów w diecie ,dużo snu (dla mnie dużo to 10 h ale każdy ma inaczej)a może zwykła żąglerka się nudzi to zrób zadaniową (3nogą 3kolankiem 3głową) możesz układać to przeróżnie...
pzdr.

Posdroo 4 aLL

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 14568 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53165
j/w
i
magnez + rościąganie

Sklep kibica www.ISS-sport.pl sponsorem Ligi Typerów! Zagraj z nami!
http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__VII_Edycja-t567860.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 98 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1527
czy przez regularne chodzenie na siłownie 2x w tygodniu nie strace gipkości ?lub innyych rzeczy >
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 774 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3401
napewno na masie nie stracisz

Nie stracisz wrecz mozesz wiele zyskac

Makarona zawsze trzeba gotować, innaczej jest niesmaczny ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 153 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1480
wiesz na siłowni nie stracisz swojego skarbu chyba że ci jakaś hantelka spadnie to może się trochę obić ,pamiętaj o rozgrzewce ,rozciąganiu ,dobrym doborze obciążeń jeszcze raz rozciąganiu i rozbieganiu.
pzdr.

Posdroo 4 aLL

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 98 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1527
ma ktoś może jakieś czwiczenia na prowadzenie piłki a dokładniej na to zeby jak prowadze piłke nie patrzec na nią tylko przed siebie ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 14568 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53165
do tego ćwiczenia potrzebny jest partner.

prowadzisz piłke biegnąc za partnerem który na palcach jednej (później 2 rąk) pokazuje liczbe, którą ty na głos wymawiasz. W miare wprawy partner biegnie coraz szybciej i po coraz większych łukach, kątach.

Sklep kibica www.ISS-sport.pl sponsorem Ligi Typerów! Zagraj z nami!
http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__VII_Edycja-t567860.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 98 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1527
a jakies czwiczenie na długie piłki ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 87
kwasior dasz mi te cwiczenia na wzmocnienie miesni kregosłupa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 153 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1480
Na długie piłki ,ustawiasz się 20 - 40 metrów od partnera i kopiesz do niego ,z miejsca ,z lekkiego truchtu ,ze sprintu ,z wolnego prowadzenia piłki ,z szybkiego prowadzenia piłki. To dosyć oczywiste ćwiczenie pamiętaj że przy długich podaniach trzeba się odchylić ,najlepiej rób to z boku prostym podbiciem.

Kwasior ja nie jestem ale na kręgosłup radzę brzuszki ,a6w i kołyske( podnosimy wszystko poniżej pasa ,podnosimy wszystko powyżej pasa ,podnosimy to i to) no i dużo rozciągania pleców
przykładowe rozciąganie

Rozciąganie
W tej samej pozycji, przy jak najbardziej wyprostowanych plecach, wykonać opad tułowia w przód. ręce mogą być splecione na plecach. Pozostać tak przez 20-30 s. W tylnej części uda powinno być odczuwalne rozciąganie mięśni.

Mięśnie górnej części grzbietu i karku.
Napięcie.
W leżeniu tyłem ugiąć nogi, stopy oprzeć na podłożu. Spleść ręce na kakru, unieść nieco głowę i przez ok. 20 s mocno naciskać głową do tyłu, pokonując opór rąk.
Rozciąganie
W dalszym ciągu w leżeniu tyłem przy pomocy rak splecionych na karku przyciągnąć głowę do przodu aż w górnej części grzbietu odczuwalne będzie napięcie. Wytrzymać ok 20 s.

Boczne mięśnie tułowia.
Napięcie.
Stanąć w rozkroku na szerokość barków bokiem do ściany, wyciągnąć w górę rękę i przez 10-15 s mocno naciskać na ścianę zewnętrzną stroną dłoni, ramienia i boczną stroną klatki piersiowej.
Rozciąganie
Stojąc w dalszym ciągu w rozkroku wolno wykonać skłon tułowia w bok, trzymając przy tym rękę od strony ściany nad głową, drugą położyć na biodrze. Wytrzymać tak 10-15 s.
Uwaga: do pozycji wyjściowej powracać wolno i ostrożnie, nie wykonując żadnych ruchów do tyłu.

Mięśnie prostowniki grzbietu - warstwa głęboka.
Napięcie.
Stanąć tyłem do ściany w pozycji lekko pochylonej do przodu, z zaokrąglonym grzbietem, nieco ugiętymi kolanami, opierając się o ścianę częścią lędźwiową kręgosłupa. Spleść ręce na karku i przez 20-30 s mocno naciskać plecami ścianę.
Rozciąganie
Pomagając sobie nieco rękami splecionymi na karku zgiąć kręgosłup do przodu, tak by odczuć napięcie wzdłuż całych pleców. Pozostać w tej pozycji 20-30 s.
Inny wariant ćwiczenia: ćwiczenie to można także wykonać w siadzie z ugiętymi nogami, wykonując skłon pomiędzy kolana.



mam nadzieje że udało mi się pomóc

Posdroo 4 aLL

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

ROTFL sezonu transferowego

Następny temat

GKS Katowice w drugiej lidze!

WHEY premium