SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Piotr Kaczka specjalista ds. badawczo-rozwojow - odpowiada na Wasze pytania ! ! !

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 337155

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4946 Wiek 6 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42640




Doktor nauk biologicznych w zakresie biofizyki. Potrafi doskonale wykorzystać zdobytą wiedzę biotechnologiczną i proteomiczną w szukaniu odpowiedzi na najbardziej skomplikowane pytania z zakresu fizjologii wysiłku sportowego oraz szeroko pojętego wspomagania żywieniowego i suplementacjnego dla osób uprawiających sporty wyczynowe, a także tych, trenujących dla ogólnej poprawy sylwetki i stanu zdrowia. Instruktor kulturystyki z wieloletnią praktyką. Prawdziwy entuzjasta tego sportu, ciągle spędzający długie godziny na siłowni, niestrudzenie poprawiając swą technikę ćwiczeń. Zamiłowanie do swej pasji pozwala mu zachować kreatywność w poradnictwie dietetycznym, suplementacyjnym i treningowym, wdrażać najlepsze rozwiązania opieki trenerskiej i wychodzić tym samym naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów.

Podstawa sukcesu w uprawianiu kulturystyki: dieta, konsekwencja, koncentracja. To wytrwałość przynosi efekty.

Prosimy kierować pytania głównie dotyczące fizjologii wysiłku, treningu oraz szeroko pojętej suplementacji.

Wszytskie nie związane z tematem posty bedą regularnie usuwane a autorzy poniosą konsekwencje












Zmieniony przez - NUTRIFARM w dniu 2010-09-07 09:32:59
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
desmoRR:

Szczególny umiar zalecałbym w stosowaniu przed treningiem związków o charakterze antyoksydantów. O ile w racjonalnych ilościach doskonale spełniają swe funkcje i mogą przyczyniać się do zwiększenia zdolności treningowych, zwłaszcza w obszarze tlenowych mechanizmów wytwarzania energii, o tyle w większych ilościach mogą działać prooksydacyjnie. I tak jeśli chodzi o najbardziej popularny antyoksydant, jakim jest wit. C, to do wagi 90 kg zalecałbym stosowanie przed treningiem nie więcej jak 500 mg, powyżej wspomnianej wagi można pokusić się o dawkę 1000 mg. Jeśli chodzi o typowe antykataboliki, jak np. HMB, których jeden z podstawowych mechanizmów działania odpowiada za selektywne hamowanie ubikwityno-zależnej degradacji białek, zdecydowanie przyczyniają się do wzrostu masy mięśniowej.. Oczywiście pewne uszkodzenie tkanki mięśniowej jest pożądane, aby zainicjować procesy regeneracji z nadkompensacją, pamiętajmy jednak, że tylko jedna z dróg aktywacji procesów anabolicznych. Nie martwiłbym bym się, tym, że suplementy mogą całkowicie zahamować okołotreningowy rozpad tk. mięśniowej. :)
Podsumowując, antyoksydanty wyłączanie przed treningiem w ilościach umiarkowanych , a antykataboliki przed, w trakcie i po treningu.

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1903 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12352
Cieszę się, że jako pierwszy z forumowiczów mogę pana oficjalnie powitać. Panie Piotrze, na początek dwa proste pytania. Jaki rodzaj treningu pan preferuje i jak wygląda u pana suplementacja okołotreningowa?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1623 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27151
Ja pyerdolę... Ale kozak! I przykład, że nie trzeba być wychudzonym okularnikiem, żeby mieć tytuł doktora w trudnej dziedzinie nauki. Na razie nie mam pytań, ale jakby co, będę walił jak w dym do Pana. Owocnej współpracy życzę!

Pozdrawiam
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 566 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3328
Witamy :)
1.Co Pan sądzi o serii pompującej na koniec danego cwiczenia? W ostatniej serii robimy drop set np. - 30-20% i wykonujemy jeszcze max ilosc powtórzeń, czy to musi byc ostatnie cwiczenie czy moge takie cos zastosowac np w drugim z kolei cwiczeniu? Czy jest wskazane stosowanie tego przed dłuższy czas czy sie przetrenujemy?

2.Mozna na treningu nóg wykonac zarówno przysiady ze sztangą na plecach, a pozniej z przodu , czy raczej nie zaleca sie wykonywania dwoch rodzajow przysiadow na jednym treningu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
Witam Wszystkim , mama nadzieję, iż będę pomocny, a na pytania postaram sie odpowiadać jak najszybciej.

Zaczynajmy, zatem:
ADRIANUS88:
Odnośnie suplementacji w TYM MOMENCIE (jestem na redukcji) przedtreningowej (ważne, iz pełnowartościowy posiłek nie później jak 1 godz przed treningiem):
2x MASSACRA EPISODE 2
2g GOLD-VIT C 1000 Forte™
1kaps CHELA MAG B6® Forte
po treningu:
30g GLUTAMINE Xplode™
22kaps ANABOLIC AMINO 5500 MEGA CAPS
2caps CREATINE MAGNA POWER™
2caps CREATINE MEGA CAPS®
5caps CHELA POTAS™
50g CARBONOX™

Odnośnie treningu:
Jako że jestem na redukcji, to trening lekki, mający na celu jedynie pompowanie mięśni, oparty na seriach łączonych, 15ruchów w serii, perfekcyjna technika, każda grupa mięsniowa 1x/tydz.
2-3x/tydz aeroby na rowerku stacjonarnym 30-40 min w sesji.
A jaki trening preferuje? W okresie budowania masy mięśniowej- CIĘŻKI, do załamania ruchu (12-8 powtórzeń,choć to zależy od grupy, tak samo jak liczba ćwiczeń), na granicy wytrzymałości fizycznej i za każdym razem o krok dalej. Na siłowni licze się tylko ja i ciężar, nic poza tym wtedy nie istnieje. KONCENTRACJA to klucz do sukcesu.
1

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 815 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 40011
teoria i praktyka. brawo.

a sylwetka rewelacja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1675 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7226
Witam, mam 16 lat, ważę 99 kg, 183 cm wzrostu, trening 5 x 2 h pływaniu + 1 h w sobotę. Trenuję w klubie, dziennie ok 4-5 km , więc jest to już chyba wyczynowe.
Stosuję spalacz tłuszczu 2-3 tabl. dziennie oraz magnez i myślę o dołączeniu do suplementacji HMBolon-u. Czy będzie to miało jakiś wpływ na mój rozwój i wyniszczenie organizmu?
1
...
Napisał(a)
Usunięty przez NUTRIFARM za pkt 7 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 165 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1782
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
dobryludz:
1)"Co Pan sądzi o serii pompującej na koniec danego cwiczenia? W ostatniej serii robimy drop set np. - 30-20% i wykonujemy jeszcze max ilosc powtórzeń, czy to musi byc ostatnie cwiczenie czy moge takie cos zastosowac np w drugim z kolei cwiczeniu?"
Sama idea dopalenia reszstek glikogenu poprzez wykonanie wykonanie serii pompującej- rewelacja. Nie przesadzałbym z tym jednak. Na pewno nie w pierwszym ćwuiczeniu, raczej też nie w drugim, w ostatnim czy przedostatnim. A drop set 20-30% wydaje mi się zdyt mały (choć zależy to od grupy). Lepiej wykonać drop set ok 50% i zrobic więcej powtórzeń, nawret do 15, a nie mniej jak 6, optymalnie 10-12, wolno, perfekcyjnie technicznie i w pełnej koncentracji. Masz rzucić obciążenie z bólu pieczenia od kwasu mlekowego, a nie dlatego,że po prostu btrak Ci na to już siły,dlatego wg. mnie wieksza ilość powtórzeń w takiej serii bardziej wskazana

"Czy jest wskazane stosowanie tego przed dłuższy czas czy sie przetrenujemy?"
Zależy to od tego ile czasu poświęcasz na regenerację i jak jest ona w Twoim przypadku efektywna. Oczywiście takie ekstremalne dopalanie znacznie zwieksza ryzyko przetrenowania, ale jak dbasz o żywienie, suplementację i sen, to nie powinienes się tym za bardzo przejmować. Niemniej jednak ze względów adptacyjnych organizmu nie stosowałbym takich serii na okrągło przez rok, ale raczej w pewnych okresach, np. 3 tyg i przerwa na jkieś tydzien czy dwa. A w praktyce, to jak czujesz że możesz i masz energię pod koniec treningu, to WYPAL JĄ DO ZERA!

2."Mozna na treningu nóg wykonac zarówno przysiady ze sztangą na plecach, a pozniej z przodu , czy raczej nie zaleca sie wykonywania dwoch rodzajow przysiadow na jednym treningu?"
Jak najbardziej mozna. Zacząłbym od przysiadów ze sztanga na plecach a poźniej z przodu. Trzymając sztange z przodu mniej angażujesz mięśnie pośladkow, czego niektórzy pragną uniknąc ze względu na zdyt duży ich rozwój. Praktycznie całe obciążenie przechodzi na mięśnie czworogłowe, więć mocno odczują taką kombinację ćwiczeń. Później wykonaj jeszcze powiedzmy 3 serie wyprostów nóg w siadzie, po 15 ruchów w serii, celem dopalenie resztek glikogenu i to powinno absolutnie wystarczyć Twoim mięśniom czworogłowym na jednym treningu.

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 8678 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 160898
ja pierdyle, jaka suplementacja :D
sylwetka kozak i za***ongo cwiczenie na bica na focie!
1

...:::Every Dream Has A Beginning:::...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1675 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7226
Mógłby Pan odpowiedzieć na moje pytanie zadane wyżej?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

NOWOŚĆ >>>VITA-MIN PLUS SENIOR<<< NOWOŚĆ

Następny temat

Piwo a masa (by Ambroziak)

WHEY premium