SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Piotr Kaczka specjalista ds. badawczo-rozwojow - odpowiada na Wasze pytania ! ! !

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 337561

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 5059 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 134689
Klasa panie Piotrze, klasa!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2228
tylko pogratulowac takiej formy !!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
FighterQ:

1) dobre pytanie! Jednak, mimo że "tłuszczowy balast" będzie niskometaboliczny i wysoko aktywny hormonalnie, to nie odcinałbym go od razu od naszego ciała. Dla osoby o dużym poziomie bf zmierzałbym w diecie ku dozowaniu składników w przeliczeniu na beztłuszczową masę ciała. Jeśli bf jest w normie to liczyłbym na wagę całkowitą. Ale w sumie żeby nie komplikować, to generalnie zawsze liczę na całkowitą, a w trakcie modyfikuję u prowadzonej osoby podaż określonych makroskładników.

2) jeśli nie masz jakiegoś "bałaganu" hormonalnego w organizmie, to najprędzej dopatrywałbym się "zatrucia" metabolicznego, czyli np. szeroko rozumianego zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej, błędów dietetycznych (nadmiar Na+), reakcje uczuleniowe (alergie sezonowe, pokarmowe), przyjmowane leki, zaburzenia pracy organów regulujących równowagę kwas.-zasad. czyli nerki, płuca. Odpuść treningi kilka dni, dużo warzyw w diecie i sprawdź ponownie. A tak generalnie, przedział w normie, to nie zaburzenie, tylko fizjologia ;)

Dzięki za miłe słowa. Pozwoli, że potakuję to jako zobowiązanie do dalszej pracy ;)

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
francuz62:

cieszę sie. Nie chciałem, żeby zaszło jakieś nieporozumienie. Polecam się na przyszłość, jeśli tylko będe mógł pomóc.
Pozdrawiam

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
francuz62
tylko pogratulowac takiej formy !!!


dla fanow Piotra bedzieszmy szykowac mala niespodziane
dogrywamy kilka szczegolow
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 58
Pioter witaj .
Co sądzisz o połączeniu tych 3 treningów w roku .

TRENING OBWODOWY
TRENING FBW
TRENING WIELOPOWTÓRZENIOWY


Jak te 3 treningi w roku połączyć, aby dało to plony ??
Jak będa wyglądać przerwy między cyklami treningowymi ??


Trening zaczynam dopiero od 2014 roku, brakuje mi tylko części sprzętu siłowego (żelastwa jak to dzisiaj młodzież mówi) i funduszy na dobrą dietę i suplementy.

Do 2014 roku gubie wage , bo było już tragicznie, ale zleciało w miesiac aż 6 kilo, toteż do tego czasu moge robić tylko trening amatorski DOMATORA bez specjalnego sprzętu, ale z miłymi chęciami .

Z góry dziękuje za odpisanie na moje skromne pytanie i pozdrawiam .

Zmieniony przez - HeteroBolik w dniu 2013-05-15 22:18:58

Wierny czytelnik Perfect Body .
Stały suplementator firmy Olimp .
Fan postępów Piotra Kaczki .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 124 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3550
Witam p. Piotrze! Ostatnio natknąłem się przypadkiem na wpis pewnej osoby i mam do Pana pytanie w związku z nim. Oto fragment:
Stanowczo unikaj słodyczy i cukru w czystej postaci, które powodują szybki wzrost widzialnia insuliny we krwi, a co za tym idzie szybkie zmęczenie i głód. Po słodkim szybko obniża się poziom cukru we krwi, ponieważ szybko znika on w komórkach i ulega przemianie w tłuszcz. Słodycze blokują również przemiany aminokwasów w białka, a więc blokują przyrost mięśni.
Źródło: Ewa Chodakowska - z pamiętnika dietetyka.
Chodzi o to ostatnie zdanie. Czy słodycze blokują przyrost mięśni? Jeśli tak to konkretnie jakie i czy w ogóle ma to jakieś wyjaśnienie z punktu nauki? Dziękuje pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 73 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4173
Witam Mistrza :) mam pytanie odnośnie dawkowania węgli podczas redukcji , pewnie gdzieś już o tym pisałeś ale ciężko znaleźć , a mianowicie chciałbym znać twój pogląd na dostarczanie carbo w dwóch wariantach
1. Gdy łączymy trening na siłowni a następnie aero , to węgle brać pomiędzy czy po aero (Bcaa przed i po siłowni, carbo przed aero i po białko?jaka dawka węgli?)
2. Czy w dni bez siłowni gdy kręcimy aero , warto brac carbo po lub przed czy sobie odpuścić?
Jest kilka szkół dawkowania węgli podczas redukcji dlatego bardzo chce poznać twoje stanowisko. Z góry dzięki

Naród wspaniały, tylko ludzie k***y

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 113
Witam Panie Piotrze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 113
Witam Panie Piotrze
Ciezko przebic sie przez menu sfd jest jakies skomplikowane dla povzatkujacych nawet nie wiem,czy pisze tam gdzie chce :(

Jestem obecnie po operacji kregosłupa doprawiłem sie.Niestety tylko to mnie ratowało a brakowało mi dosłownie tyg.by wymazac stare rekordy w ciezarach sic!, Zabieg udał sie nadal chodze hehe za niedługo rehabilitacja.Jest Pan chyba rowniez pod lekkim wpływem trylogi SW swietnie orientuje sie jesli chodzi o doktryne mocy.Pozyczona zoastała z buddyzmu i hinduizmu plus reszta..

Ostatnio moze faktycznie zle przytoczyłem problem bolu.Mam bol w stawach podczas cwiczen konkretnie w barkach, to nie sa odciski (czy cos Pan sugeruje ;0 ;)
1.pyt Glukozamina bedzie dla mnie remedium jak długo ja stosowac ?
2.pyt mam troche funduszy potrzebuje dobrych supli na sucha mase miesniowa i rzezbe co Pan poleci zdaje sie na Pana opinie?Tu jest koles jakis amerykanski gogus z ryjka i włosow wyglada jak ja :)tylko ma fajna rzezbe .TEZ TAKA CHCE.http://www.aukcjoner.pl/gallery/005827925-.html#I1 

POMPA JEST DLA NAS WSZYSTKIM,POMPA NAS PRZENIKA,SPAJA A PRZEDE WSZYSTKIM WYPEŁNIA:)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

NOWOŚĆ >>>VITA-MIN PLUS SENIOR<<< NOWOŚĆ

Następny temat

Piwo a masa (by Ambroziak)

WHEY premium