SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Piotr Kaczka specjalista ds. badawczo-rozwojow - odpowiada na Wasze pytania ! ! !

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 336803

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
Gawus:

Jak to się mówi...prawdziwy kulturysta, w okresie budowania masy je, śpi i trenuje. Ale nie biega i nie robi innych aero. Aero na czczo? Nie ma skuteczniejszego sposobu, żeby mase mięśniowa zrzucić, także odpuść sobie ten pomysł.

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
Chrismati:

Mimo najszczerszych chęci nie jestem w stanie Ci pomóc. Po poostu nie orientuję sie w cenach tego typu sprzętu. Przy wyborze kierowałbym się na pewno ilością ćwiczeń, które można na nim wykonać, precyzja skonstruowania maszyny (poprzymierzaj się do niej i zobacz jak jest skonstruowana, czy nie ma "martwych punktów", które ciężko przełamać w trakcie ćwiczenia) i samą jakością sprzętu, bo ten ma Ci posłużyć na długie lata. Ma być stabilny i oparty na szerokich tasmach lub stalowych linkach, inne nie wchodzą w grę.
Niestety nie mogę bardziej pomóc.

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
Grzes1304:

Aminokwasy tzw. "całodzienne" to doskonały wybór jeśli chodzi o uzupełnienie podaży białka do każdego z posiłków. Choc nie wiem czy w ogólnym rozrachunku nie wyjdzie taniej kupić dobrą odżywke wysokobiałkową, jak np. Whey Protein Complex 100%. Profi mass też sie nadaje, pod warunkiem , że oczekujesz od odżywki proporcji zawartości węgli do białka , jak mniej więcej 1:1. Jak ma być inaczej, to np. Gainerator.
Jak będziesz brał stack'a przedtreningowego, to lepiej na bardziej opróżniony żołądek, niż zaraz po posiłku, bo niektóre jego składniki mogą się gorzej wchłaniać, że o odczuciach gastrycznych już nie wspomne. Pozostaje Ci spróbować. I daruj już sobie inna kreatynę podawaną w tym samym czasie, zwykle z stack'ach jest jej juz odpowiednia ilość. Samą kretkę przyjmij zaraz po treningu.
Po treningu daj Anabolic Amino 9000, nie BCAA.
A produkty witaminowo-mineralne, to podstawa suplementacji, bez tego o efektywnym treningu możesz zapomnieć.
Perfect Body ukaże się w lipcu.

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 227 Wiek 41 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2213
Dziękuję za odpowiedź,chodziło mi właśnie o zastosowanie stacka'a kreatynowego przez i drugiej formy kreatyny(lub moze jakiegos stacka potreningowego) po treningu, nie mialem zamiaru dodawac do stacka nic:)chcialbym zapytac jaki wobec tego powinien byc minimalny odstep miedzy posilkiem a przyjeciem takiego produktu przedtrenigowego?30min wystarczy?czy raczej wiecej?Chcialbym prosic rowniez o polecenie wlasnie takich produktow(przed i po treningowego stacka lub pojedynczej formy kreatyny). Od ponad 2 lat nie stosowalem zadnego suplementu kreatynowego ani zadnej formy kreatyny. Czy w porcji potranigowej moge polaczyc kreatyne z amino 9000 w jednym napoju? pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 76
Witam ponownie. Zgodnie z ustaleniami, wklejam naszą konwersację na forum. Prosze czytac od dołu. wykasowałem naglówki z datami, zeby post zajmował mniej miejsca

Zastosowałem się do wskazówek dość skrupulatnie i muszę przyznać, że efekty były nawet lepsze niż się spodziewałem. Od połowy lutego do teraz przybrałem około 10 kilo masy (obecnie 92kg). Mój poziom otłuszczenia nieznacznie się zwiększył. Jednak nie jest to dla mnie problem. Siła poszła mocno do góry.

Obecna masa jak najbardziej mi odpowiada jako docelowa. I z tym będą związane moje pytania.

Otóż, chcę zwiększyć ogólną wydolność organizmu i poprawić kondycję. Ewentualnie zbić troche tłuszczu (nie jest to konieczne, bo poziom jest ok.) 3 tygodnie temu zacząłem biegać. Biegam na dystansach 3-5km 3x w tygodniu. Wiadomo, że przez bieganie na pewno przyspiesze procesy kataboliczne. A mięśni nie chce tracic. Przez te 3 tygodnie masa się nie zmieniła.

Mój trening:
Siłowy 3x tydzień
Bieganie 3-5km 2x tygodniowo i 1x 2-3 km z ćwiczeniami ogólnorozwojowymi np. sprinty, slalomy, przełaj, i ogólne ćwiczenia (biegam wieczorami lub popołudniami)
Nie mam możliwośći robienia aerobów po siłowni (brak czasu, na siłownie wpadam, robie trening i musze wychodzić)

Moje założenia i cele:
Poprawa kondycji i wydolności ogólnej
Poprawa sprawności i koordynacji
Utrzymanie masy mięśniowej na jednakowym poziomie
Ewentualnie, spalenie odrobiny tkanki tłuszczowej, czyli poprawa ekspozycji.

Moje pytania:
Jakie suplementy zastosować i jak je dawkować, żeby biegiem nie spalić ciężko wypracowanych mięśni i ewentualnie podnieść wydolność?
-oczywiście wiataminy, minerały, białka i carbo przyjmuje ciągle, jako uzupełnienie diety. Ale jak je stosować w okresach około treningowych (biegowych)?

Czy dalej stosować kreatynę?
- naprawde myślałem, że jej super wybitne działanie to mit. Ale przekonałem się na własnych mięśniach, że naprawde działa. Obecnie już drugi tydzień bez kreatyny ćwiczę. Jeśli dalej stosować to czy mono, czy coś innego?

Jakim tempem biegać?
-W sensie jaki ma być puls. Muszę przyznać, że największą frajdę z biegania mam jak biegnę na „wysokich obrotach” (puls 80-90% HRmax)i ciągle poprawiam swoje osiągnięcia. Jednak czy to nie przyczynia się do przyspieszenia spalania mięśni? Na żadnym forum dla biegaczy nie mogłem dostać jednoznacznej odpowiedzi. A widziałem jakieś zdawkowe informację, że zbyt wysoki puls podczas biegu to duża strata dla mieśni. Chciałbym to zweryfikować.

Czy jakoś specjalnie zmodyfikować trening siłowy?
- obecnie ćwiczenia na siłowni nie sprawiają mi problemu. Mam na myśli głównie trening nóg. W sensie- nogi nie są zmęczone po bieganiu i mogę zrobić ich trening na 100%. Ale wszelkie modyfikacje mile widziane.
- co do powtórzeń, próbowałem różnych kombinacji i muszę przyznać, że taka konfiguracja daje mi najlepsze efekty.
1 dzień:
Plecy:
Przyciąganie drążka do klatki 12 12 10 8
Wiosłowanie na maszynie w opadzie 12 12 10 8
Przyciąganie na wyciągu poziomym 12 12 10 8
Klatka:
Wyciskanie sztangi skos 12 12 10 8
Wyciskanie sztangielek poziomo 12 12 10 10
Rozpętki na maszynie 4x 12

2 dzień:
Nogi:
Przysiady ze sztangą 12 12 10 8
Wyciskanie na suwnicy 45* 12 12 10 10
Prostowanie nóg na maszynie 4x12
Uginanie nóg na maszynie leżąc 4x15
Wspięcia na palce na maszynie stojąc 15 20 max

3 dzień:
Barki:
Wyciskanie sztangielek siedząc 12 12 10 8
Unoszenie ramion bokiem stojąc 4x 12
Odwodzenie ramion bokiem w opadzie 4x12
Biceps:
Uginanie ramion sztanga prosta stojąc 4x12
Sztanga łamana na modlitewniku 3x12 1xmax
Triceps:
Wyciskanie francuskie leżąc 4x12
Sciąganie drążka wyciągu 3x12 1x max

Oczywiście brzuch (różne ćwiczenia) i rozciąganie na każdym treningu


Na jakim poziomie kaloryczności utrzymać dietę? Jakie proporcje BTW?
- przypominam, że chcę utrzymać jednakową masę. Kaloryczność jest w tej chwili ok. 600kcal na plus,

Założenia finansowe te same, czyli nie ograniczamy się szczególnie (oczywiście w granicach rozsądku)

Z góry dziękuje za pomoc, na pewno zastosuje się do wskazówek.

Pozdrawiam

Michał Maroszek


PS. Proszę się do mnie nie zwracać per „Pan”, chyba jeszcze za młody jestem, żeby się przyzwyczaić. A jak wiadomo na „Pana” trzeba mieć wiek, pieniądze i pozycje… A ja jestem normalny, prosty chłopak.



Witam,

Jeśli chodzi o białka, to najlepszym wyborem po treningu będzie Pure Whey Isolate 95%. Białko nocne, które mogę polecić, to zdecydowanie ProLong Protein, a bardzo dużej zawartości micelarnej kazeiny. Dodatkowo postawiłbym na gainera nowej generacji, takiego jak Gainerator. Będzie on na pewno dużo skuteczniejszy niż mieszanka carbonox'u i białka, ze względu na bardziej złożony skład, zarówno pod względem źródeł białka, jak i węglowodanów. Dodatkowo Glutaine xplode wydaje mi sie nieodzowny, zwłaszcza w okresie po treningu. BCAA tez może Pan nabyć i stosować przed treningiem, w celu zabezpieczenia katabolizmu mięśni. Jeśli jednak pańska dieta jest dobrze zbilansowana to postawiłbym na większe ilości glutaminy i dobre aminokwasy, jak np. Anabolic Amino 9000. W takim układzie po treningu przyjmowałbym wspomniane aminokwasy, glutamine xplode i carbonox. Pure whey Isolate 95 zostawiłbym wtedy na rano lub godzinę po wspomnianych suplementach. Odnośnie argininy, to ich stosowanie jest jak najbardziej uzasadnione. Niemniej jednak, postawiłbym na mocniejszego stacka przedtreningowego typu massacra, albo pump express. A fakt, że jeszcze nie doświadczył Pan stagnacji, wcale nie świadczy, że nie może Pan stosować kreatyny, wręcz przeciwnie. Trzeba wykorzystywać maksymalnie możliwości organizmu w danym momencie, a nie czekać, az sie te możliwości znacznie obniżą. Także prosze zainwestować tez w kreatynę monohydrat, na początek. Oczywiście do tego wszystkiego witaminy i minerały. Zatem tak:

rano po przebudzeniu:
anabolic amino 9000 + carbonox + glutamina xplode (20g) + 5g monohydrat kreatyny

śniadanie:
pure whey isolate 95 + płatki owsiane + vita-min multiple sport+1 chela-mag b6


w ciągu dnia:
gainerator - pomiędzy posłkami w ramach uzupełnienia kalorii lub zamiast posiłku +1 chela-mag b6


przed treningiem:
massacra/pump express + bcaa + 5g monohydrat kreatyny

po treningu:
anabolic amino 9000 + glutmaina (co najmniej 20g) +carbonox + 5g monohydrat kreatyny

przed snem:
ProLong Protein
chela-mag b6

W pozycjach, gdzie nie ma napisanych wartości to musi Pan użyć takie ilości, jakie będą zgodne z Pana programem dietetycznym.
Powodzenia



Z poważaniem / Best regards

dr inż. Piotr Kaczka (PhD)


Od: Michał

Witam Panie Piotrze. Prosiłbym o poradę dotyczącą doboru suplementów. Mam 24 lata, 181cm, 82kg. Typ budowy to mezomorfik. Przygodę z siłownią zacząłem kilka ładnych lat temu, jednak nie było to systematyczne. Ćwiczyłem przez 2 miesiące i później rok przerwy. Tak przez 6-7 lat. Obecnie ćwiczę już regularnie od 4 miesięcy (nie licze rozbiegówki) i nie zamierzam przestawać. Przez te 4 miesiące moja masa wzrosła o 8kg masy mięśniowej, masę tłuszczową zmniejszyłem nieznacznie. Trzymam się diety (czasami mam z tym problem, ale rzadko) B: 2,2g WW: 5g T: 1-1.5g, nadwyżka kaloryczna to 500-700kcal. Oczywiście posiłki sa regularne i zbilansowane. Program treningowy oczywiście jest. Ćwiczę 3x w tygodniu klatka-plecy, nogi, barki-biceps-triceps. Do każdego treningu na koniec ćwiczę brzuch. Oczywiście każdy trening na 100%. Suplementy jakie stosuję to: carbonox (30min przed treningiem i zaraz po) Chelamag b6 (rano 1 kaps) VITA-MIN MULTIPLE SPORT (rano) Gold Omega 3 (1 kaps do trzeciego posiłku) Moim celem jest dalsze zwiększanie masy, ale bez otłuszczania. Jakie suplementy dodatkowo Pan poleca? napewno prosiłbym o propozycję białek. Potrzebuje jedno białko, które będzie najbardziej skuteczne po treningu, ponieważ nie zawsze mam możliwość zjedzenia zaraz po treningu (max 1.5 godziny). A drugie stosowane na noc- o długim działaniu. Czasami mam problem z posiłkami. Prosiłbym o informację, czy lepiej będzie wtedy wypijać gainer (jaki?), czy lepiej białko i carbonox? Innymi słowy, czy kupić gainer, czy mogę go zastąpić? Proszę wziąć pod uwagę, że zdarza mi się ominąć posiłek góra 2 razy na tydzień. co z aminokwasami? czy kupić glutaminę i bcaa, czy tylko jedno. Czy xplode czy inne? Co Pan może powiedzieć o działaniu arginy i aakg? Warto zainwestować? Nie widzę jeszcze stagnacji, także czy już czas na kreatynę? Jeśli tak to jaką i co do niej? A jeśłi jeszcze nie czas, to może jakby Pan mógł, taką informację na przyszłość ;) W skrócie prosiłbym o kompleksowe rozpisanie całej suplementacji (dosłownie wszystkie suplementy i dodatki, jakie powinienem Pana zdaniem przyjmować) wraz z dawkowaniem. Przyjmijmy założenie, że koszt suplementacji nie stanowi większego problemu. Dla mnie liczy się jak najlepszy efekt. Pozdrawiam i z góry bardzo dziękuję. Ps. Obiecuję, że zdobyte od Pana informację nie zostaną zmarnowane. Będą wykorzystane bo jestem zdeterminowany.






Zmieniony przez - maroszko86 w dniu 2011-05-17 10:58:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1700 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17197
Nie chcac wprowadzac zamieszania w temacie dopowiem tylko, ze w moim poscie "A moze, po treningu Pure Whey Isolate 95 + bcaa?" chodzilo mi oczywiscie, czy moge aa9000/5500 zastapic izolatem nie zapominajac o porcji carbonox. I mam troche bcaa dlatego chce uzywac.

pozdrawiam zycze wiecej wolnego czasu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
Gawus:

Oczywiście możesz wykonać taki ruch i zastąpić amino izolatem, nie ma problemu. BCAA możesz też dorzucić, choć w moim odczuciu jest to troche nadmiarowe.

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
Papecik:

1. Brzmi to tak, jakby Pani fizjolog, roztwór hipo traktowała jak izo, a izo jak hiper, biorąc pod uwagę, ze dla niej 2-3g cukru/100ml to izo. Może kiedys po porostu inaczej uczono... Także prawdy w tym nic, a na większość pytania sam sobie poprawnie odpowiedziałeś.
2. 50 i 100km...szacun! Na pewno 2-3 dni przed naładuj się węglami, a posiłek nie później jak 1 godz przd startem niech się opiera na jakiś węglach o bardzo niskim IG (100-120g nei powinno Cię za bardzo obciążyć) i powiedzmy białka jaj dobrze ugotowane. W trakcie samego biegu brałbym glukozę i maltodextryny + izolat białka serwatki. Z braku laku banany tez się nadają. Fruktoza po konwersji do glukozy będzie uzupełniała zapasy energetyczne. Ale jeżeli będziesz mial możliwość, to bierz Carbonox w trakcie takiego biegu.
Jednak nie jestem maratończykiem, dopiero zaczynam z jednym pracować, także więcej doświadczenia w tej materii będę miał za jakiś czas.

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
FrejM:

Węgle obciążają przewód pokarmowy? Nie jest z tym aż tak strasznie. Zafunduj sobie hipoglikemię i zjedz szybko pół torebki ryżu, zobaczysz, że do 15 min do hipo śladu nie będzie. Może ktoś tak pisał o produktach o bardzo wysokiej zawartości błonnika, albo jeszcze lepiej, grzybach. Po treningu, na odbudowę zapasów glikogenu najlepsza jest glukoza. Więc jak piszesz ją z wodą, to dokonujesz doskonałego wyboru. Biały, bardzo rozgotowany ryż też się będzie nadawał, chociaż glukoza i tak będzie najlepsza- to najlepiej sprawdzony mit. POrcja 50-70g będzie absolutnie wystarczająca, podana wraz z kreatyną i aminokwasami całodziennymi/odżywka białkową.

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
Beksakus:

Recomp czyli masa na redukcji?niemożliwe staje się możliwe? O to chodzi? Jakie efekty na tym miałeś, mam na myśli zmiany obwodów? Osobiście jestem do tego sceptycznie nastawiony, więc dlatego pytam.
Jak ćwiczyć po tym? Normalny split na 5 dni na tydz lub 4, zależnie od możliwości czasowych.
Jeśli przedstawiona dieta ma być masowa, to w ogóle tego nie widzę. W masowaniu węgle to podstawa, a tu masz ich jak na lekarstwo. Napisz normalna dietę masową, opartą na węglach i bez żąglowania ich ilościami na przestrzeni tygodnia.

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

NOWOŚĆ >>>VITA-MIN PLUS SENIOR<<< NOWOŚĆ

Następny temat

Piwo a masa (by Ambroziak)

WHEY premium