SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Piotr Kaczka specjalista ds. badawczo-rozwojow - odpowiada na Wasze pytania ! ! !

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 334827

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dziekuje za pomoc, skoro Pan tak mowi to znaczy ze mozna laczyc bialko, carbo i bcaa w jednej porcji, tylko mam jeszcze maly dylemat, czy bcaa mam rozpuscic w carbo? czy moze wypic w osobnym szejku?

i gdyby mogl Pan rzucic okiem na moj plan

poniedzialek:

klata
1. wyciskanie sztangi na lawce skosnej 4x8-10
2. wyciskanie hantli na lawce poziomej 4x8-10
3. rozpietki - skos dodatni 4x10-15

biceps
1. uginanie gryfem prostym - stojac 4x8-10
2. uginanie hantlami - chwyt mlotkowy 3x10-15
3. uginanie sztangi na modlitewniku 3x8-12


wtorek:

nogi
1. przysiad klasyczny 4x6-8
2. zuraw 4x6-8
3. przysiad bułgarski 4x8-12
4a. uginanie nog lezac 4x8-12
4b. wyprosty nog 4x10-12
5. wspiecia stojac 3x25-30
6. wspiecia siedzac 3x25-30
7. wspiecia na piety 3x25-30

czwartek:

barki
1. wyciskanie sztangi sprzed glowy 4x8-12
2a. unoszenie hantli bokiem w gore 4x10-12
2b. podciaganie hantli do klatki 4x8-10

triceps
1. pompki na poręczach + obciazenie 4x8-10
2. wyciskanie francuskie - skos ujemny 4x8-10

piatek:

plecy+tył barku
1. mc 4x6-8
2. podciąganie szerokim nachwytem + obciążenie 4x6-8
3. wioslowanie hantlem 4x6-10
4. sciaganie drazka za kark 3x12
5. unoszenie hantli w opadzie 4x10-12
6. szrugsy 5x8-12

Zmieniony przez - darot82 w dniu 2010-11-22 12:42:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 1924 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 22174
Witam Panie Piotrze. Zważając na Pana wiedzę i doświadczenie chciałbym Panu zadać pytanie odnośnie treningu dzielonego(splitu)-każda partia 2x w tygodniu. Czy może ćwiczył Pan tą metodą treningową i czy jest ona skuteczna mniej/bardziej w czasie budowania masy mięśniowej. Jeżeli chodzi o mój staż, to ćwiczę ponad rok z przerwą wakacyjną. Obecnie trenuje miesiąc planem FBW, na "rozruszanie" wiem, że nie zbuduje na nim solidnej masy i zastanawiam się co później, czy klasyczny split czy może ta metoda o której wspomniałem wyżej. Dieta jest, a suplementacja dojdzie w przyszłości. Proszę o poradę i z góry przepraszam za tego tupu niekompetentne pytanie :)

pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 229 Napisanych postów 2106 Wiek 53 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 33665
A ja jeszcze chciałem zapytać o białko... Przeciętna porcja białka w odżywce to ok. 30g. Podobno dlatego, że większa ilość nie zostałaby wchłonięta. Można to zrozumieć, jeśli odżywka jest oparta o jeden rodzaj białka np. WPC. Powiedzmy, że równomiernie w czasie się wchłania i więcej nie wejdzie... Ale co z matriksami? Tam jest nawet 6 rodzajów różnych białek. Dlaczego zalecenia też są ok. 30g na porcję, a nie np. 100g, skoro czas wchłaniania jest różny i gdy np. WPC już poszło to zaczyna pracę kazeina. Wydawać by się mogło, że dla kulturystów matrix jest świetnym rozwiązaniem, a tu taki... zonk
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 365 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15999
Witam, nachodzą mnie kolejne pytania mianowicie:

1.Jak odnosi się Pan do treningu u osob zaawansowanych do 3x w tyg ? czy to pod czas redukcji czy tez budowania masy miesniowej ? Pisze redukcji jako ogolnik, poniewaz dla mnie w tym okresie to również poprawa definicji, poprzez zmiane sposobu treningu, a nie tylko utrata tkanki tluszczowej...
Wiadomo, że jest to sprawa bardzo indywidualna, ale gdyby zebrać wszystkie podstawy to wyszloby, że lepiej dla nas amatorów kulturystyki czyli osob, które nie startują w zawodach, ale rowniez przecietnych genetyków, najlepszym systemem pod czas budowania masy miesniowej jest system 3xweek,a to ze wzgledu na to jak taki trening przebiega: cwiecznia podstawowe, wielostawowe, duze ciezary, intensywnosc miesnie wymagaja regeneracji, a taki system treningu na tym poziomie daje te mozliwosci ? czy się myle ? jak to natomiast wyglada pod czas redukcji czy 3x jest wystarczajace, zeby dotrenować każdą partie ?

2.Chcialbym przedstawić właśnie taki plan, który sam układałem biorac pod uwage aktywnosc fizyczną, ale też chcę sprawdzić jak tym razem zareaguje moj organizm na trening 3x w tyg.a nie jak do tej pory 5/4x... Wiec tak, jest to okres budowania masy miesniowej, wchodze w ten plan dopiero od tyg. uzywajac 80% ciezaru, poniewaz jestem bezposrednio po redukcji i jeszcze nadwyzka kcal nie zdazyla sie wkrecic, a chce juz od nastepnego tyg. dac z siebie wszystko, zeby wykorzystac warunki anaboliczne, które niesie za sobą okres poredukcyjny, ale do rzeczy:

pon:klatka+barki przod/bok+tricepsy
sroda:nogi
pt:plecy+biceps+tyl barkow

1.klatka, łącznie 9 serii
a)wycisk hantli na skosie dodatnim 3s 8-10
b)wycisk hantli lawka pozioma 3s 8-10
c)rozpietki hantlami lawka pozioma 3s 10-12
2.barki, łącznie 9serii
a)wycisk sztangi z klatki 3s 8-10
b)wznosy hantli na boki 3s 10-12
c)podciaganie do brody 3s 8-10
3.triceps,łącznie 6serii
a)wyciskanie szatni wąski rozstaw 3s 8-10
b)sciagnie linki/gryfu wyciagu górnego 3s 10-12

1.nogi, łącznie z łydkami 13serii
a)fronty 3s 8-10
b)przysiady z hantalami 3s 8-10
c)wyprosty siedzac 2s 10-12
d)martwy ciag na prostych 2s 10-12
2.łydki
e)wspiecia na palce 3s max

1.plecy+barki tyl+biceps/// plecy ok.17serii, barki 4s, biceps 6 serii
a)sciagnie drazka wyciagu gornego podchwytem 3s 10-12
b)wioslowanie sztanga 3s 8-10
c)wioslowanie hantla/pol sztanga 3s 8-10
d)sciagnie waskie drazka wyciagu gornego 2s 10-12
e)szrugsy 3s 8-10
f)martwy ciag 3s 8-10
2.tyl barki
g)wznosy hantli w opadzie 4s 10-12
3.biceps
a)uginanie sztanga stojac 3s 8-10
b)uginanie hantli mlotkowo 3s 10-12

nie jest to typowy push/pull/legs, chociaz go przypomina.Bazą jak widać są cwiczenia podstawowe, wielostawowe z czasem bede modyfikowal ten plan pod wzgledem ilosci cwiczen i serii przy mocnych grupach i dodawal cwiczenie, badz wiecej serii do tych slabszych i traktowal je jako priorytet na poczatku tyg.badz zostawie jak jest i po prostu mocniejsze partie bedą trenowane lzej, a te slabsze na 101% chociaz przy tym systemie 3x w tyg. nie ma co sie martwic o regeneracje przy perfekcyjnym wypoczynku i diecie ?(cwiczenia roznicuje co tydzien wlasciwie) Prosze o opinie.Pozdrawiam i z góry dziekuje, mam nadizeje, ze wszystko jest w miare czytelne.

VENI VIDI VICI

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
psonic:

1) jeśli wyciskanie ma być siłowe i ciężar jest celem samym w sobie, to bez mostkowania nie osiągniesz wysokich wyników. Myślałem, że ma to być podejście kulturystyczne, stąd też moja negatywna opinia nt. mostkowania.

2) odnośnie wrażliwości receptorów to rzeczywiście w ten sposób określa się, choć wg. mnie mylnie, zmniejszenie liczby receptorów na komórce docelowej, ale przede wszystkim chodzi o czas trwania pobudzenia receptora po połączeniu z nim ligandu (często wywoływane jest to przez inny, dodatkowy ligand, modulujący zmiany strukturalne receptora), przez co kaskada sygnałowa (np. rozpoczynana od syntezy cyklicznego AMP przez cyklazę adenylową) wywoływana przez ligand będzie trwała znacznie dłużej. Czyli ta sama ilość ligandu(np.hormonu) wywoła znacznie mocniejszą odpowiedź komórkową. Może też to działać w drugą stronę, czyli czas pobudzenia receptora jest skrócony.

3) jak zaczynasz czuć "efekty suplementacji" kretką po 6 tyg, to na pewno jest to efekt treningu, a nie działania suplementu. Kretkę bardzo dobrze czuć już po niecałym tygodniu (jak robisz ładowanie to już w 4-tym dniu). Także musiała być za mała suplementacja. A przerwy w treningach mi tez nie służą, ale czasem są, chociażby z konieczności albo w ramach odreagowania.

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
FEYO:

masę pociągnij raczej 3 niż 2 miesiące. A co do Cretine Xplode? Wymienię w kolejności w jakiej bym się zaopatrywał: massacra2, glutamine xplode, carbonox, anabolic amino 5500, prolong protein albo mega strong protein. Wystarczy czy dalej lecimy? :)
A w ogóle to co masz do, jak to się wyraziłeś, "prochów". A jakby tak wziąć Twój posiłek i go zljofilizować, czyli wysuszyć w stanie głębokiego zamrożenia, czyli nawet struktura przestrzenna białek została by w nim zachowana. To straciłby na wartości czy nie? Jak myślisz?

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 266 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5098
witam.

Jestem na cyklu na kreatynie. Niemam zbyt duzych srodków na suplementy , i niewiem czy kupic lepsze bialko , weglowodany , czy kupic slabsze a do tego dokupic jeszcze jakies bcaa w celu zatrzymania katabolizmu. Trening mam oczywiscie bardzo intensywny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dziekuje za odpowiedzi, jak narazie ciekawosc zaspokojona.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 165 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1782
witam,
napisał Pan takie zdanie "Pamiętaj, że nie istnieje coś takiego, jak miejscowe spalanie tłuszczu"

jak Pan ustosunkuje się w związku z tym do poniższego wyniku badania?

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16985258

Are blood flow and lipolysis in subcutaneous adipose tissue influenced by contractions in adjacent muscles in humans?

Stallknecht B, Dela F, Helge JW.

Department of Medical Physiology, The Panum Institute, Blegdamsvej 3, DK-2200 Copenhagen N, Denmark. B.Stallknecht

Abstrakt: Aerobic exercise increases whole body adipose tissue lipolysis, but is lipolysis higher in subcutaneous adipose tissue (SCAT) adjacent to contracting muscles than in SCAT adjacent to resting muscles? Ten healthy, overnight-fasted males performed one-legged knee extension exercise at 25% of maximal workload (W(max)) for 30 min followed by exercise at 55% W(max) for 120 min with the other leg and finally exercised at 85% W(max) for 30 min with the first leg. Subjects rested for 30 min between exercise periods. Femoral SCAT blood flow was estimated from washout of (133)Xe, and lipolysis was calculated from femoral SCAT interstitial and arterial glycerol concentrations and blood flow. In general, blood flow and lipolysis were higher in femoral SCAT adjacent to contracting than adjacent to resting muscle (time 15-30 min; blood flow: 25% W(max) 6.6 +/- 1.0 vs. 3.9 +/- 0.8 ml x 100 g(-1) x min(-1), P < 0.05; 55% W(max) 7.3 +/- 0.6 vs. 5.0 +/- 0.6 ml x 100 g(-1) x min(-1), P < 0.05; 85% W(max) 6.6 +/- 1.3 vs. 5.9 +/- 0.7 ml x 100 g(-1) x min(-1), P > 0.05; lipolysis: 25% W(max) 102 +/- 19 vs. 55 +/- 14 nmol x 100 g(-1) x min(-1), P = 0.06; 55% W(max) 86 +/- 11 vs. 50 +/- 20 nmol x 100 g(-1) x min(-1), P > 0.05; 85% W(max) 88 +/- 31 vs. -9 +/- 25 nmol x 100 g(-1) x min(-1), P < 0.05). In conclusion, blood flow and lipolysis are generally higher in SCAT adjacent to contracting than adjacent to resting muscle irrespective of exercise intensity. Thus specific exercises can induce "spot lipolysis" in adipose tissue.

badanie dowodzi ze spalanie tłuszczu bylo większe w tkance tłuszczowej znajdującej się w sąsiedztwie pracujących mięśni niż, w tkance tłuszczowej leżącej na nie pracujących partiach mięśniowych


ORAZ

czy będąc zwolennikiem zarowno fazy ładowania jak i ciągłego stosowania kreatyny spotkał się Pan z takimi wykresami i czy może się Pan do nich ustosunkować:








Zmieniony przez - StareCzasy w dniu 2010-11-24 00:08:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
darot82:

Możesz wszystko wypić jednocześnie. Twój żołądek i cały układ trawienny naprawdę nie wie, co mu właśnie podajesz i zawsze jest gotowy na trawienie wszystkich źródeł makroskładników, więc wypijanie czegoś w osobnym szejku co najmniej nie ma sensu.

Co do treningu:
biceps: uginanie hantlami - chwyt mlotkowy- to ćwiczenie rozwija najbardziej mięsień ramienny leżący pod bicepsem, a nie mocno, biceps sam w sobie. Dodatkowo ten mięsień jest bardzo silny i dałby na niego 10-12 powtórzeń, a w pozostałych ćwiczeniach po 12-15.

Nogi; pomieszane jakoś "dziwnie". Najpierw zrób jedną grupę, a później drugą, nie rób na zmianę o ile nie są to serie łączone. Zrobiłbym to tak:
1. przysiad klasyczny 4x6-8
3. przysiad bułgarski 4x8-12
4b. wyprosty nog 4x10-12
2. zuraw 4x6-8
4a. uginanie nog lezac 4x8-12

Barki: czy ćwiczenie "podciąganie hantli do klatki" jest wykonywane w opadzie i służy rozwojowi aktonu tylnego mięśni naramiennych? Jeśli tak, to na ten akton lepsze będzie bardziej izolujące ćiwczenie-unoszenie sztangielek bokiem w górę w opadzie tułowia 4x12-10

Plecy: na początku treningu robiłbym najcięższe ćwiczenia, a lżejsze zostawił na koniec, kiedy nie masz już tyle siły, czyli ściąganie drążka za kark daj przed szrugsy. W podciąganiu na drążku robiłbym 8-10 powt. w serii. Poza tym gubię się trochę w Twojej terminologii nazw ćwiczeń. np. "wiosłowanie hantlem" i "unoszenie hantli w opadzie". Unoszenie do czego? biodra, boku, klatki? Sprecyzuj.

Reszta jak najbardziej ok.

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

NOWOŚĆ >>>VITA-MIN PLUS SENIOR<<< NOWOŚĆ

Następny temat

Piwo a masa (by Ambroziak)

Wiecej