SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Piotr Kaczka specjalista ds. badawczo-rozwojow - odpowiada na Wasze pytania ! ! !

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 336345

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 218 Wiek 53 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1095
Panie Piotrze,............,0,1g/1 kg mc to wychodzi przy mojej wadze 13 gram dziennie HMB, czy to nie za dużo, zważywszy że w różnych artykułach spotkałem się z dawką rzędu 3-6 gram na dzień ?????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
wiem ze Piotr jest zwolennikiem duzych dawek HMB ...

Polecam oczywiscie oba artykuly jego autorstwa na temat HMB

HMB. A załóż się, że działa!

http://perfectbody.pl/DIETA-I-SUPLEMENTACJA/1/162/HMB-A-zaloz-sie-ze-dziala-czI.html
http://perfectbody.pl/DIETA-I-SUPLEMENTACJA/1/261/HMB-A-zaloz-sie-ze-dziala-czII.html

oczywiscie z magazynu Perfect Body
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 218 Wiek 53 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1095
czytałem Biniu oba, zresztą mam wszystkie numery PB ))
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
tylko pogratulowac - reszte dopowie Piotr - moge cos mieszac - choc nie sadze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2228
witam Panie Piotrze .pisze po 2 tygodniach tak jak pan mowil ,zastosowalem glebokie odchyly i max rozciagniecia i dalej to samo .skurcze lapia dalej .ale tak jak pan mowil tylko cwiczenie z unoszeniem nog jeszcze mozliwe,co robic .prosze o pomoc .(CYTUJE PIERWSZA PANA ODPOWIEDZ)
Dokładnie wiem o czym piszesz w kwestii tych skurczów. Sam przez dłuższy czas nie mogłem sobie z tym poradzić i każdy trening brzucha kończył się po wspomnianych 2-3 seriach, zwłaszcza jeśli były to spięcia, bo unoszenie nóg można było jeszcze w miarę robić. Suplementacja wydaje się być ok i tego bym nie zmieniał, zwróciłbym natomiast baczna uwagę na technikę wykonywania ćwiczenia. W każdym powtórzeniu musisz bardzo mocno rozciągać mięśnie brzuch, mocno odginać się w tył, jak najbardziej "rozciągać" lordozę lędźwiową, oddalając od siebie mostek i miednicę. Mi bardzo szybko przyniosło to rezultaty i teraz już problem skurczów mięśni brzucha nie występuje. Daj znać czy pomogło.
POZDRAWIAM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2228
Jeszcze 2 pytania .1.anabolic amino 9000 daje 8 caps po treningu czy to dobra dawka dla wagi 80kg .2.mam lekki problem z carbonox ,po treningu podaje 40g i od pewnego czasu po 20-30min pozniej czysci mnie .probowalem eliminowac wszystko po kolei .konkluzje dwie albo anabolic amino 9000 albo carbonox .czy anabolic amino 9000 8 caps +20 g mega strong protein to zaduzo bialka ,,?czy carbonox mi nie sluzy .co pan o tym sadzi .prosze o pomoc.ZYCZE JAK NAJLEPSZEJ FORMY W NOWYM ROKU !!.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 280 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16419
szczęśliwego nowego roku 2013
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1700 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17197
Witaj Piotrze. Juz dawno nie pisalem u Ciebie w temacie.
Naczytalem sie wielu rzeczy na ten temat, pytalem o porady lekarza pierwszego kontaktu.
W wiekszosci artykulow, tematow i postow odpowiedz jest prosta - zmiana diety, zmniejszyc/zwiekszyc ilosc blonnika, probiotyki

Jezeli chodzi o zmiane zywienia to rozlegly temat - zmniejszona podaz bialka raczej nie powoduje duzych zmian. Podobnie jest przy zmniejszeniu ilosci tluszczu. Jezeli chodzi o wiecej/mniej blonnika - tutaj rowniez nie widac duzej roznicy, a nawet przy mniejszej ilosci zmiana jest ale na gorsze. Probiotyki pomagaja ale na krotko - tylko podczas ich przyjmowania, i hmm moze pomagalyaz flora bakteryjna jelit odbudowala sie do pozycji w jakiej powinna byc - nastepnie przestalo to pomagac. Poza tym jest to drogi interes i nie chodzi tutaj o odstawienie piwa, pizzy czy czegokolwiek bo tego nie spozywam. Nie odmowie sobie wyjscia do kina z kobieta czy czegos podobnego ze wzgledu na to, ze kupic musze probiotyki, ktore zreszta przestaly dzialac na tyle zeby mnie zadowolic

Jest troche lepiej przy odstawieniu weglowodanow. Jednak Przy ich odstawieniu pojawia sie problem - do budowania masy miesniowej musze ich zjadac zatrwazajace ilosci. Na prawde ciezko mi ruszyc cokolwiek gdy jest malo wegli.
Zauwazylem ze jest lepiej z moim brzuchem podczas redukcji gdy ilosc wegli jest duzo nizsza. Tylko i wtedy miewam problemy - nie przeszkadza mi tluszcz w postaci orzechow czy tlustych owocow, tlusszcz z miesa tez toleruje i to na prawde w duzych ilosciach - ale nie radze sobie z tluszczami np oleju lnianego, oliwek czy zwyklego rafinowanego KUjawskiego. Ani go pic, ani polewac potrawe - co innego gdy na nim smaze. Nie widac wtedy problemow. Inaczej pojawia sie bol brzucha, zle samopoczucie, mdlosci. Raz byly nawet wymioty po dawce 10g oliwy z oliwek..

Troche zamieszalem. Wrocmy do problemu
Miewalem kiedys badania na zoladek przelyk itd. Czesto miewalem zgage - ale odtsawialem tabletki bo uznalem ze nie nalezy leczyc skutkow w postaci zgagi. Zmienilem tryb odzywiania i pomoglo. Zgaga juz raczej nie wraca. Nawet nie pamietam jak smakuje

Mam problem ze wzdeciami. I nadmierna iloscia gazow. Brzuch wyglada jak bania i utrzymuje sie praktycznie od pierwszego posilku do ostatniego, rano budze sie z "pustym" brzuchem a za chwile po amciu bum i odstaje

Nie chce brac tabletek ktore ulatwiaja pozbywanie sie gazow. To chyba nie o to chodzi. Chce sie po prostu z tego wyleczyc. A kocham cwiczyc i dobrze zdrowo zjesc.

Masz moze jakies pomysly?

pozdrawiam, gawus
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 5059 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 134689
Witam panie Piotrze. Mam kilka pytania. Ostatnio poddałem się rutynowej kontroli moczu, krwi, TSH i testosteronu. Krew wyszła zadowalająco, w moczu mam ślady erytrocytów, TSH ponad normę( 7,6- norma do 4,20), Testosteron (ICD-9; O41 norma od 300-1060- ja mam 453)
Jestem już umówiony do endokrynologa, bo TSH nie jest normalne, to na pewno. A co do śladów erytrocytów w moczu, miałem USG nerek i układu moczowego- wszystko jest ok, jest się czym martwić, czy może to powstać od wysiłku?
Jak wygląda testosteron? Czy u tego endokrynologa, poprosić o coś na podwyższenie, bo to chyba dolna norma?

Prosiłbym też o ustosunkowanie się do poglądu, że kreatyna jest szkodliwym suplementem. Czy w normalnych dawkach , przy dużej podaży płynów i cyklach o długości góra 7 tygodni dwa razy w roku może prowadzić własnie do śladów erytrocytów w moczu, problemów z gospodarką hormonalną etc. ?
Z góry dziękuję i proszę o odpowiedź panie Piotrze, bardzo to dla mnie ważne, bo troche zaniepokoiłem się.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 620 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17140
Witam Panie Piotrze:)
Mam pytania odnośnie mojej choroby i suplementacji.
Wykryto u mnie Zespół Jelita drażliwego.Moja waga to 57kg.Czy przy tym zespole moge sposować suplementy? Jeżeli tak czy to mogą byc takie:
BCCA-w czasie treningu 5g
AAKG- przed treningiem 2,5g
L-glutamine-po treningu 5g
ZMA- na noc 3 kaps(olimp)

Nie zbyt dobrze toleruje odżywki białkowe i weglowodanowe.
Co moge jeść takiego na masę aby przy tym zespole jelita drażliwego brzybrać na masie.
Pozdrawiam Dzieikuje.

Trening czyni Mistrza!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

NOWOŚĆ >>>VITA-MIN PLUS SENIOR<<< NOWOŚĆ

Następny temat

Piwo a masa (by Ambroziak)

WHEY premium