SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Piotr Kaczka specjalista ds. badawczo-rozwojow - odpowiada na Wasze pytania ! ! !

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 337792

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
FighterQ:

1) Przy 4 g dawce dziennie nie musisz się przejmować konsekwencjami zdrowotnymi, a jak będziesz śledził/ badał swój profil hormonalny, to pozytywne zmiany powinieneś zauważyć. Z pewnością nie będą one tak istotne jak w przypadku stosowania produktów złożonych, jakich jak np. T-100 (z wynikami suplementacji ochotników możesz się zapoznać w 13 nr Perfect Body), ale to już od Ciebie zależy na jaki efekt liczysz.

2) Jeśli masz alergię pokarmową na białko, a mimo to spożywasz jego duze ilości, to na pewno rozsądne to nie jest, żeby nie powiedzieć...bardzo nieodpowiedzialne. Oczywiście nie wiem, jak silna jest to odpowiedź, ale o watrobę czy nerki nie marwił bym się jakoś szczególnie, za to o inne obszary Twojego organizmu to już bardziej. W sumie "drobiazgi" ale jeśli odczuwasz po spożyciu białka serwatkowego napady gorąca, miejscowe zaczerwienia skóry, duszności w wyniku obrzęku oskrzeli, obrzęk spojówek, bóle brzucha i biegunki, zatrzymywanie wody w tkance podskórnej, to jest całkiem spore prawdopodobieństwo, że może też w Twoim organizmie dochodzić do miejscowej martwicy naczyń krwionośnych, zaniku kosmków jelitowych, a przez to permanentnego zespołu złego wchłaniania w jelicie. Generalnie to takie SYSTEMATYCZNE SAMOBÓJSTWO. Jeśli już jednak podjąłeś decyzję, ze cel uświęca środki, to trzymaj się z daleka od białek o masie w granicach 15-40 kDa. Co Ci pozostaje w drodze wyjątku? Bardzo silne hydrolizaty kazeiny i białek serwatki, a najlepiej mieszanki wolnych aminokwasów. Warto wziąć pod uwagę Anabolic Amino 5500 czy Anabolic Amino 9000, Amino EAAnabol Xplode i BCAA Xplode/Mega Caps.

Nawet jeśli uważasz, że cel uświęca środki, to należy tak zmieniać środki, aby bezpiecznie dla siebie osiągnąć cel.
Zdrowia!

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
misyogi40:

Dzięki za sprawozdanie z odczuć po uczciwej 5-tygodniowej harówce. W moim odczuciu jest to jeden z najcięższych systemów treningowych i naprawdę trzeba mieć zacięcie i charakter do wysiłku, żeby się z nim mierzyć. Ze względu na obciążenia i wyczerpanie mięśnia jakie generuje to podejście stosowałbym je raczej "z doskoku" w momentach braku postępów i stagnacji, w odniesieniu do jednej grupy mięśniowej czy całego ciała. U mnie doskonale sprawdził się na łapach, gdy przez prawie 2 lata nie byłem w stanie wlać w nie mięcha. Cieszę się, że Twoja odczucia odnośnie FST-7 są pozytywne, tym bardziej, że po charakterze wypowiedzi widać, że trenujesz bardzo świadomie. Tym bardziej Twoja opinia jest wartościowa. A inni bywalcy siłowni zawsze podejrzewają, że coś "trzeba brać", skoro można się zmusić do wysiłku, do którego między jedna a druga gadką oni nie są w stanie się zmobilizować. Teraz już wiesz czym FST-7 smakuje i że w tym "ogniu" kuje się najlepsze żelazo :) Dzięki jeszcze raz za opinię.

Tomek odnośnie treningu, to utrzymując założenie biceps x2 w tygodniu, to widziałbym to tak:

Dzień 1: nogi (uda) + brzuch
Dzień 2: Klatka + biceps + łydka
Dzień 3: wolne
Dzień 4: plecy + brzuch
Dzień 5: barki + triceps
Dzień 6: Biceps + łydka
Dzień 7: wolne

w dzień 2 biceps tylko pompujesz- na małym ciężarze 6-7 serii 15-12 ruchów z 45 sek przerwy między seriami. W dzień 6 zrób ogólnie ok. 12 serii na biceps- pierwsze 3-4 dość ciężkie ciężarowo, kolejne 4 bardzo ciężkie ciężarowo i ostatnie mały ciężar i 30 sek przerwy miedzy seriami. W ciężkich seriach odpoczywasz 90 sek między seriami.
Powodzenia

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
francuz62:

Dokładnie wiem o czym piszesz w kwestii tych skurczów. Sam przez dłuższy czas nie mogłem sobie z tym poradzić i każdy trening brzucha kończył się po wspomnianych 2-3 seriach, zwłaszcza jeśli były to spięcia, bo unoszenie nóg można było jeszcze w miarę robić. Suplementacja wydaje się być ok i tego bym nie zmieniał, zwróciłbym natomiast baczna uwagę na technikę wykonywania ćwiczenia. W każdym powtórzeniu musisz bardzo mocno rozciągać mięśnie brzuch, mocno odginać się w tył, jak najbardziej "rozciągać" lordozę lędźwiową, oddalając od siebie mostek i miednicę. Mi bardzo szybko przyniosło to rezultaty i teraz już problem skurczów mięśni brzucha nie występuje. Daj znać czy pomogło.

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 424 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5139
Witam, mam kilka pytań.

Czy poleca pan dla początkujących FWB na masę.

Ile najlepiej razy ćwiczyć brzuch w tyg, aby był szybki i dobry efekt.
i co jeść pić po treningu brzucha


Jak łączyć carbo i białko i/czy w jednym szejku ile po treningu ? :)


Na razie tyle ;) CZKAM NA ODP.


Zmieniony przez - Never Give Up w dniu 2012-12-12 21:59:30

Zmieniony przez - Never Give Up w dniu 2012-12-17 20:54:17

Pozdrawiam ... Pamiętaj, Granice są w nas !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 143 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7522
Panie Piotrze. Od około pół roku mam problemy z pamięcią, a mianowicie często zapominam nazw własnych imion i słów. Mam 18 lat i nigdy wcześniej to nie zdarzało. Zapominam rzeczy często po prostu dla mnie oczywistych np jak miał na nazwisko ktoś znany itp. Domyślam się, że jest to spowodowane jakimiś brakami w diecie? Na co pownienem zwrócić szczególną uwagę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 280 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16419
El_Griton

2) Jeśli masz alergię pokarmową na białko, a mimo to spożywasz jego duze ilości, to na pewno rozsądne to nie jest, żeby nie powiedzieć...bardzo nieodpowiedzialne. Oczywiście nie wiem, jak silna jest to odpowiedź, ale o watrobę czy nerki nie marwił bym się jakoś szczególnie, za to o inne obszary Twojego organizmu to już bardziej. W sumie "drobiazgi" ale jeśli odczuwasz po spożyciu białka serwatkowego napady gorąca, miejscowe zaczerwienia skóry, duszności w wyniku obrzęku oskrzeli, obrzęk spojówek, bóle brzucha i biegunki, zatrzymywanie wody w tkance podskórnej, to jest całkiem spore prawdopodobieństwo, że może też w Twoim organizmie dochodzić do miejscowej martwicy naczyń krwionośnych, zaniku kosmków jelitowych, a przez to permanentnego zespołu złego wchłaniania w jelicie. Generalnie to takie SYSTEMATYCZNE SAMOBÓJSTWO. Jeśli już jednak podjąłeś decyzję, ze cel uświęca środki, to trzymaj się z daleka od białek o masie w granicach 15-40 kDa. Co Ci pozostaje w drodze wyjątku? Bardzo silne hydrolizaty kazeiny i białek serwatki, a najlepiej mieszanki wolnych aminokwasów. Warto wziąć pod uwagę Anabolic Amino 5500 czy Anabolic Amino 9000, Amino EAAnabol Xplode i BCAA Xplode/Mega Caps.



Dziękuje Panie Piotrze za odpowiedź, przyznam ze widocznie troche bagatelizowałem sprawe. Tak po spożyciu większej ilosci białka odczuwam napady goraca, na drugi dzien mam wyraźna wysypke na rekach, lapie wode, i zaczerwienienie skóry twarzy. Maiłem kiedys w młodości robione testy alergiczne i wyszlo bardzo duzo alergenow, typu jajka, serwatka, cytrusy, mleko itp. aktualnie podejrzewam tez może gluten.
Od młodości miałem tendencje do otyłości wiec teraz jestem na lc i moja dieta to glownie bialka i tluszcze :( staram odżywiać się zdrowo, nie pale,pije, mam 21 lat.
Jeśli jednak przejrzałem na oczy i chce zadbać o swoje zdrowie, to co Pan polacał by zrobić na moim miejscu? Udać się ponownie na kompleksowe testy alergiczne z jak najwieksza liczba alergenow w postaci żywienia, i po wynikach stosować ścisłą diete, nawet jeśli wykluczała by białko całkowicie zarówno zwierzęce i roślinne? Ogólnie jakie jeszcze badania by Pan zalecał kontrolnie przeprowadzić w tej sytuacji, bo przez te moje lekceważenie będę musiał sprawdzić czy nie mam cukrzycy bo objawy raczej wskazują na nią.
-Jakie to sa bialka w granicach 15-40 kDa? Bo nie mogę znalesc wszystkich, tylko takie popularne jak jajka mleko
- o dobre hydrolizaty to raczej ciezko na naszym rynku, stosowałem izobat olimpa ale tez mailem objawy j/w wiec najmniej kolizyjnie będzie stosowanie amino9000 i baca zamiast izolatow itp. bialek w proszku?
Jeszcze raz dziękuje za pomoc i poświecony czas :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2228
dziekuje bardzo Panie Piotrze za wyczerpujace odpowiedzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 109 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1161
Witaj Piotrek,
mam pytanie czy jest jakaś inna możliwość zapoznania się z Twoimi artykułami "Underground" czyli całym cyklem tekstów o Nielegalnym dopingu jakim sa SAA? Posiadam jedynie nr 12 Perfect Body i tam jest pierwszy artykuł z serii. Merytoryka jest na wysokim poziomie, możliwość zapoznania się z resztą artykułów byłaby bardzo cennym źródłem informacji w poszerzaniu wiedzy na temat tej ciemnej strony sportów siłowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
mozesz nabyc archiwalne numeru Perfect Body na stronie

http://www.olimp-supplements.com/?p=3&m=az 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
Zawsze jest co dołożyć ! :)



OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

NOWOŚĆ >>>VITA-MIN PLUS SENIOR<<< NOWOŚĆ

Następny temat

Piwo a masa (by Ambroziak)

WHEY premium