SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Piotr Kaczka specjalista ds. badawczo-rozwojow - odpowiada na Wasze pytania ! ! !

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 337568

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 114 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9925
Witam,

Mam pytanie - ostatnio dużo czytam, nt. przewagi interwałów/HIIT nad popularnymi aerobami "cardio".

Dla amatorów chyba faktycznie jest lepsze?
A jak to jest w karierze zawodowej?

Nie chodzi już nawet o potężny wyrzut "pozytywnych" hormonów - który dla zawodników jest mało pomocny , bo mają inne sposoby na dostarczanie ich.
Ale o zmiany charakterystyki włókien mięśniowych (najcenniejsze włókna szybkokurczliwe zaczynają mieć charakter wolnokurczliwych).
Ogólnie wystarczy porównać sylwetki sprinterów do biegaczy długodystansowych.

lub poprzez aeroby - wydzielanie kortyzolu, który bardzo negatywnie wpływa na bodybuilding.

możesz się Pan do tego odnieść?
i przy okazji jak to wygląda w przypadku kulturystyki naturalnej, a jak w przypadku zawodowej? bo to dwie odmienne drogi


Zmieniony przez - merc550 w dniu 2014-11-10 10:55:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A dokładnie w którym miejscu i godzinie mogłoby się odbyć spotkanie w Katowicach 23.11.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1
Witam Panie Piotrze,

Mam 44 lata i od 3 lat trenuję 5-6 razy w tygodniu. Zacząłem z wagą 88 kg, dzisiaj ważę 77 i przy ostatnim badaniu składu ciała na katowickim AWF-ie 9,8 kg tłuszczu. Trzy lata temu ten wynik brałbym w ciemno, ale dzisiaj zupełnie mnie to nie zadowala. Walczę z "dołem brzucha". Chciałbym zgubić 2-3 kg tłuszczu, ale "stanąłem przed ścianą". Jak wprowadziłem intensywne kardio, spadłem do 74 kg (tłuszcz na dole brzucha nadal został), ale ta waga zupełnie mi nie odpowiada. Chciałbym ją utrzymywać na poziomie 77-78 kg, a tłuszcz zbić do 7 kg. Jak osiągnąć ten cel? Od tygodnia wprowadziłem 5 treningów tygodniowo na poszczególne partie ciała: w pon. nogi i brzuch, wt. barki, śr. plecy i brzuch, czw. klatka, pt. biceps, triceps i brzuch, a po każdym treningu 30 min. cardio o intensywności 130-135. Proszę powiedzieć, czy jest to właściwa droga.

Używane suplementy: rano, przed śniadaniem 3 kap. orotanu kreatyny plus 6 kap. Amino 5000, przed treningiem 6 kap. Amino 5000, po treningu siłowym, a przed cardio 3 kap. orotanu plus 6 kaps. Amino i na wieczór 3 kap. kreatyny.

Jedzenie: śniadanie - 100 g. płatków owsianych lub kaszy jaglanej plus jabłko lub gruszka, plus cynamon, plus 200 ml. mleka sojowego, plus garść orzechów. Zaraz po całym treningu banan. Do 60 min po treningu 100 g. ryżu/makaronu plus mięso. Następnie 50 g. ryżu/makaronu plus mięso. Kolejny posiłek - 50 g. ryżu/makaronu plus ryba wędzona. Ostatni posiłek to 50 g. ryżu/makaronu plus mięso. Do tego warzywa, orzechy, pestki dyni, oliwa z oliwek i słonecznik. Odstawiłem nabiał, gluten i ograniczyłem jaja do 4 szt. w tygodniu.

Poza tym, mam jeszcze milion innych pytań, w związku z tym proszę napisać, czy są możliwe indywidualne konsutacje? Czytałem, że będzie Pan w listopadzie w Katowicach. Czy byłaby możliwość spotkania?

Dziękuję za pomoc
Pozdrawiam

Michał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
kanap:

Myślę, że w cholistycznym ujęciu dobrze zbilansowanej dziennej diety przytoczone przez Ciebie informacje demonizują wpływ kwasu fitynowego. Można bowiem odnieść wrażenie, że jedząc płatki owsiane czeka nas tylko anemia, osteoporoza i krzywica. Dla jasności, zgadzam się z Tobą że należy uwzględniać chelatujące właściwości kwasu fitynowego w komponowaniu codziennej diety. Okołoposiłkowa zwiększona podaż witamin w znacznej mierze obniża ryzyko niekorzystnego jego wpływu.

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
TommyZ:

Najlepszy sposób to podawać w mniejszych dawkach w formie rozcieńczonej, czyli np popijasz sobie L-carnitine 3000 Extreme Shot przez 20 min, malutkimi łyczkami obficie przepijając wodą. Jeśli to kapsułka, to wysyp z niej zawartość i jak powyżej spożyj w 3-4 porcjach przepijając każdą wodą. Z nadwrażliwością czasem tak jest. Ale da się z tym żyć ;)

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
Gogle:

Powiem Ci, że przy ogromnym zapotrzebowaniu organizmu osoby aktywnej fizycznie na witaminy i minerały, kreatynę, aminokwasy i ich pochodne o aktywności biologicznej, na wegetarianizm raczej bym się nie zdecydował, jakbym chciał odnieść sukces w sporcie. Spożywanie jaj trochę ratuje sytuację, jeśli chodzi o dobrej jakości białko, źródło minerałów. Ale przy dużej ilości soi Twój testosteron może finalnie bardzo ucierpieć. Ale lżejszy na pewno się poczujesz, choć chyba nie o to chodziło ;) W następnym numerze Perfect Body znajdziesz artykuł bardzo użyteczny dla siebie, jeśli chodzi o poruszoną przez Ciebie tematykę, także nie zdradzając więcej szczegółów zachęcam do lektury przyszłego nr Perfect Body.

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
ale juz w miedzy czasie pozwole sobie na polecenie innego artykulu z magazynu Perfect Body


Sposób na VEGmięśnie


http://www.perfectbody.pl/DIETA-I-SUPLEMENTACJA/1/499/Sposob-na-VEGmiesnie.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
piotr84:

BARDZO DOBRA odpowiedź. O taką mi chodziło. Dziękuję za przeczytanie artykułu. Tak jak w nim napisałem czeka Cię nagroda, bo Twoja odpowiedź jako pierwsza dotarła do mnie. WHEY PROTEIN COMPLEX 100% 700g o wybranym przez Ciebie smaku, lub inny produkt/ produkty o tożsamej wartości. Napisz na prv adres korespondencyjny i nr telefonu. GRATULUJĘ!

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
a ja dolaczam sie do GRATULACJI dla naszego Czytelnika !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1023
Dziękuję, priv już poszedł. Ciekawe artykuły i jeszcze dodatkowo jako bonus nagrody dla uważnych czytelników Perfect Body - czego chcieć więcej
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

NOWOŚĆ >>>VITA-MIN PLUS SENIOR<<< NOWOŚĆ

Następny temat

Piwo a masa (by Ambroziak)

WHEY premium