SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Piotr Kaczka specjalista ds. badawczo-rozwojow - odpowiada na Wasze pytania ! ! !

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 336824

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
Gawus:

Żeby ogarnąc w literaturze całość, to może być ciężko. Ale jak chcesz wiedzieć, "jak to działa" od podstaw, to najpierw akademicka fizjologia człowieka, później bichemia Stryer, a zeby pojąc po co wogóle to wszystko do ekologia, też akademica, po tym zrozumiesz do czego dąży nasz organizm, w odniesieniu do otaczającego go świata. 2 pierwsze pozycje jednak najważniejsze. O podstawach treninigu kulturystycznego czy dietetyce to pisze, bo chyba to oczywista oczywistość i z pewnością to juz znasz.

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
hilde:

I dobrze, że masz swoje zdanie, stwarza to możliwość dyskusji. Jeśli w treningu stawiasz na inne aspekty, to tego sie trzymaj, jak przynosi Ci efekty. Ja uważam inaczej. Arnold mowił o pompie, jako czyms najlepszym i najskuteczniejszym w budowaniu mięśni. Wszyscy zawodowcy ciągle mówia o pompie, ich celem treningowym jest maksymalna pompa, mi pompa pozwoliła dodac 3cm w bicu przez ostatni rok, więc głęboko uważam, że stan ten jest jak najbardziej porządany, wszystki osoby, które prowadziłem, a które chciały rozbudować mase mięśniową i które postawiły na pompę kosztem redukcji ciężaru na rzecz poprawy techniki i maksymalnej popmy, poczyniły ogromne postępy. Żyje przez to w przekonaniu, że to jest droga do sukcesu, zadowolenia z treningu i bardzo szybkiej rozbudowy masy mięśniowej.

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
RIDDLE:

Pewnie zaraz odezwą sie gromkie głosy krytyki, bo "po co aż tyle?", ale jak na porcje przypada mi 50g czystego białka, to po treningu przyjmuję połowe z tej porcji z aminokwasów (wph) a druga połowę z glutaminy.Ale tak mam na "masie". W Twoim przypadku zrobiłbym tak.
Przed treningiem: BCAA (w ilości zasugerowanej przeze mnie wcześniej) + 3g HMB
Po siłowym: 12g bcaa 6-7 g l-gutaminy i 25g carbo i na aero
po aero wale 12 mega capsow amino anabol 5500, 5g glutamine Xplode i porcja creatine xplode

Po godzinie od tego posiłek wysokobiałkowy (chude mięso, twaróg chudy, odżywka wysokobiałkowa zawierająca znaczne ilości micelarnej kazeiny- Pro Long Protein). Jak długo nie idziesz spać, to po około 2 -2,5 godziny to samo spożywasz.

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 677 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22984
Vandaal:

"6-8 tygodni 2 podstawowe ćwiczenia po 4 serie plus jedno izolowane po 3 serie", - ta część mi się podoba.
"(gdy już nie ma progresu) 2-3 tygodnie 2 podstawowe po 2 serie ale dodać 25 minut rowerka [interwały] na podkręcenie metabolizmu i "szoku" dla mięśni"- ta część już mi się jakoś nie widzi. Zrób 2 tyg treningu na seriach łączonych, małych ciężarach, po 15 ruchów, krótkie przerwy, technicznie i pompująco, a potem znowu 6-8 tyg, tak jak na początku. Powinno działać, oczywiście w zależności od trenowanej grupy. Czy "tak w kółko" będzie skuteczne, przez pierwsze 2-3 razy na pewno, później raczej bym się tym nie łudził. Ale od czego są zmiany.


http://www.powerpit.pl/index.php?id=83&id_pod=169&id_artykul=2278
Tutaj link do seminarium z Radkiem Słodkiewiczem, tam właśnie Radek bardzo poleca taką metodę Ale oczywiście rozumiem, każdy ma inne zdania na różne tematy, chciałem poznać Twój punkt widzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 7832 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 81052
Piotrze wraz z rozpoczeciem redukcji doskoczyly mi treningi boksu w pon i srode po 1h , czy dobrze mysle ze smialo poki co wystarczy dozucic przypuscmy w piatek aero po silowym i obserowac cialo by nie przesadzic bo wycisk mam ostre na treningu...
i teraz tak czy po boksie podawac carbo?jesli tak to w jakiej ilosci?czy w ten dzien rowniez z racji sporego wysilku wydolnosciowego spozywac wiecej wegli w posilkach czy tak jak w kazdy inny dzien np z silownia? i jezeli robie trening silowy,a po nim nie bedzie aero to czy rowniez stosowac ta dawke okolo 25g carbo czy jednak wiecej skoro aero odpada?

Zrobilbys takie seminarium u mnie w stolicy disco polo

Moderator na emeryturze.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 402 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 39016
ok panie Piotrze
to tak żebym już wiedział ile capsów BCAA mega caps przed treningiem mam brac?niedlugo to zamienie na bialko+hmb.
ogolnie mój plan dnia posiłkowo zgodnie z panskimi zaleceniami wygląda tak:
1.10 bialek z duzych jaj,50g ryzu i 5g oliwy
w pracy:
2. 20 g ryzu z warzywami,10g oliwy,podwójny szejk wpc
3.200g piersi,20g ryzu,10g oliwy warzywa.
trening+aero plus suplementacja zgodnie z panskimi wskazówkami
4 200g piersi z warzywami
5 200g piersi z warzywami
6 podwójny szejk wpc.25g oliwy
teraz tylko niech pan powie ile tych capsow bcaa mega caps mam brac bo biore 10, ale żebym juz wiedział na bank.
przepraszam,że zamulam.
Pozdrawiam

*...przeklinałem-przeklne zdradę biedę chciwość...*

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 150
... a gdzie w Krakowie będzie się odbywało owe seminarium i kiedy dokładnie, bo chętnie bym wpadł?
...
Napisał(a)
Usunięty przez Biniu za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
Yeavin:

Nie da się sztanga zastąpić wyciągu i odwrotnie. To dwa zupełnie inne ćwiczenia, mimo iż ruch może wydawac się podobny. Jeśli miałbym do wyboru sztangę i wyciąg, to kupiłbym sztangę. Ale wiadomo, trzeba sobie radzić tym co jest, także Twoje podejście jest w sumie ok. MOżesz tez porobić miesiąc na wyciągu i miesiąc na sztandze, dane ćwiczenie.
W przypadku ekto grupy trzeba łączyć tak, aby trening zajmował jak najmniej czasu. Najlepiej nie łączyć grup u ekto. Ile razy ćwiczysz w tyg?

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
Camel007:

Mocny plan jak CHOLERA! No, ale przynajmniej widać, że masz serce do walki. Mam nadzieję, że Ci przyniesie postęp. Moje uwagi:
-w bicu odpuściłbym sobie końcowe superserie
-nogi:
przysiady ze sztangą na barkach 4 s
wycisk suwnica 4 s
wyprosty na maszynie siedząc/przysiady wykroczne 3s
uginanie leżąc 4 s
martwy ciąg na prostych nogach 3 s
-łydki:
zrób na łączonych 4 seriach. Wspięcia na palce na maszynie stojąc i to samo siedząc w każdej serii po 20 ruchów.

Dieta:
7:00 - 8 dużych jaj lub chociaz 4 całe i białko z tych pzostałych 4 jaj
17:30 - 2,5 miarki system protein
19:15 - bardziej 2 puszki tuńczyka

Potas biorę żeby jak najszybciej przywrócić równowage pracy enzymów wewnątrzkomórkowych i odkwaszająco. Zapotrzebowanie dla cieżko trenujących osób to ok. 4,5g/dz. Ja suplementuję ok 1g dziennie i znacznie lepiej się czuje, szczególnie w okresach robienia masy i bardzo ciężkich treningów. Czy u Ciebie wskazana to tego nie wiem. Njalepiej to znajdz na necie dobre tabele żywieniowe, np. autorstwa Kunachowicz i przeanalizuj ile potasu dziennie pochłąniasz, a ile powinieneś. Następnie dołóz różnicę przez jakieś tydzień czy 2 i przekonaj sie czy czujesz różnicę.
Życze powodzenia w treningach i osiąganiu celów.

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

NOWOŚĆ >>>VITA-MIN PLUS SENIOR<<< NOWOŚĆ

Następny temat

Piwo a masa (by Ambroziak)

WHEY premium