SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Piotr Kaczka specjalista ds. badawczo-rozwojow - odpowiada na Wasze pytania ! ! !

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 337388

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
flaberes:

Twoja klatka rzeczywiście wymaga większej uwagi. Przydałoby się ją trochę "rozciągnąć" na dole na boki, ale głównie środek i góra, bo tam płasko. Szkoda, że płaska ławka odpada (właściwie jakie to względy zdrowotne? ..jeśli możesz powiedzieć...). Sugerowałby następujące rozwiązania:
- ćwicz na sztangielkach i maksymalnie rozciągaj mięsień w najniższym położeniu
- w trakcie ćwiczenia sztangielakmi, wraz ze zbliżaniem sztangielek do siebie w końcowej fazie wyciskania, rotuj sztangielki tak, aby przy maksymalnym spięciu spody dłoni skierowane były do siebie. Rotacja BARDZO skutecznie poprawi środek klatki. Wykonuj to KONIECZNIE przy wyciskaniu sztangielek w każdej pozycji
- staraj się "dopinać" klatkę w fazie jej maksymalnego spięcia wynikającego z podnoszonego ciężaru,
- zwolnij ruch negatywny, a dynamicznie wykonuj koncentryczny
- i na koniec zmieniłbym traning na następujący:
wyciskanie sztangi na ławce skośnej /12,10,10,10
wyciskanie sztangielek na ławce skośnej /10,10,8,8
wyciskanie sztangielek głową w dół /12,10,10
rozpiętki na ławce skośnej / 15,15,15
dwa ostatnie ćwiczenia zrób w seriach łączonych i NIE SZALEJ z ciężarem. Postaw na dokładne techniczne wykonanie ćwiczenia i postaraj się wyczuć mięsień ani na chwilę go nie rozluźniając przez cały czas 1 i 2 ćwiczenia w serii łączonej. "posiłuj" sie w 2 pierwszych ćwiczeniach, dalej ma być WZOROWA "pompka" do palenia mięśniowego. W rozpiętkach OBOWIĄZKOWO, opisana wcześniej rotacja dłoni, i starasz się w końcowej fazie ruchu jak najbardziej zbliżyć łokcie do siebie.
Próbuj wprowadzić to w życie i przede wszystkim wyczuć mięsień. Daj znać jak idzie.
Powodzenia!

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 48954
Witam

Wiec mam pytanie jestem po tygodniowej chorobie.Biegunka przez cały ten czas, gorączka pierwsze 2 dni,nic nie jadłem przez ten okres jakaś bułka dziennie,co do napojów piłem herbatę na siłę żeby się nie odwodnić.Teraz biegunka ustępuje ale dalej nie mogę nic jeść cały czas mam nudności wiec automatycznie nic nie jem.Leki jakie spożywałem to;nifuroksazyd,stoperan,węgiel,no spa.Z góry bardzo dziękuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
Dzedor:

Jeśli istnieje jakikolwiek sens robienia aero na masie to właśnie popawa wydolności. Ale zapomnij tutaj o interwałach-zbyt drastyczne są dla mięśnia "na masie". A tak swoją drogą to strasznie szybko musisz nabierać masy, skoro serducho Ci nie nadąża za rozwojem mięśni :) Cool! ;) Jak poprawisz wydolność, to na pewno treninigi siłowe będą dużo wydajniejsze. Jednak kontynuowanie wysiłków, tylko i wyłącznie siłowych, bardzo słabo będzie poprawiało wydolność, także aero trzeba "dokręcać" przez cały czas, ale wtedy postepy w budowaniu masy mięśniowej będą, raczej mniejsze. Więc, generalnie: albo rybki albo akwarium ;)

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
darot82:

Z przedstawionym planem treningowym, możesz robić tył barków w dzień po treninigu pleców. Przerzuciłbym jeszcze szrugsy z czwartku na piątek, po unoszeniu sztangielek bokiem w opadzie.

Plan treningowy na łydki jest ok i możesz go robić 2x/tydz. Tylko oddziel te treninigi od siebie 3-4dniami przerwy.

Łącznie różnych form kreatyn jest jak najbardziej dozwolone, więc możesz kombinować tak, aby zużyć zapasy, które masz.

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2024 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12306
Rozumiem, dziękuje za odpowiedź, wybiorę więc opcję z aerobami, czy na początek starczy 10-15min i z czasem wydłużac tą sesję?

Masy niestety tak szybko nie buduję:P, jestem nadal bardzo szczupły, a nawet jak byłem duuużo chudszy to i tak kondycja u mnie była bardzo słaba :(

Pomogłem?-daj sog'a :DDD

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 984 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 25588
Piotrze bede wdzieczny jak odpiszesz na moje pytanie wyzej :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5540
witam Panie Piotrze
planuje żarzyć kreatynę monohydrat MEGA CAPS , i chcę zrobić lądowanie , pamiętam że kiedyś pan pisał jak to ma być ale nie mogę znaleźć tego posta , czy mógł by mi pan napisać jak zrobić ładowanie ważę 87 kg

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
KAZIK12345:

Wybacz, gdzieś mi umknął Twój post.
Jak najbardziej przy treningu masowym powinieneś dążyć do upadku mięśniowego, tylko nie w pierwszych seriach. Zostaw sobie tą przyjemność na ostatnią, maksymalnie na 2 ostatnie serie danego ćwiczenia. Przy tym tak staraj się dobrać ciężar w ćwiczeniu, żeby "upadek" zaliczyć przy 12-15 ruchu. Ja tak właśnie robię unoszenie sztangielek.

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
hassan77:

Transportery, w mojej opinii, będą skuteczniejsze przy mono, niż estrach i innych złożonych formach kreatyny, ze względu na dłuższą kinetykę wchłaniania tych drugich. Zaszkodzić nie zaszkodzą, chyba że ktoś mocno rygorystycznie podchodzi do ilości spożywanych kalorii i nie chce "zaśmiecać" organizmu cukrami prostymi. Pożytek, jednak, z transporterów w przypadku jabłczanu i podobnych nie będzie tak zauważalny jak przy mono. Moje osobiste doświadczenia właśnie na to wskazują.

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
Karo0oL:

Witam,

zamiar robienia po treningu siłowym aero w ilości 10 min-15 min chyba nawet nie przyniesie efektu, choćby, "kosmetycznego", więc darowałbym sobie i od razu wskoczył na 20 min. Do zwiększania obciążenia raczej bym podchodził ostrożnie- lepiej wydłużyć czas aero.
Suplementacja okołotreningowa jest ok! BCAA w trakcie treningu jest bardzo dobrym pomysłem, a i ilość stosowaną przez Ciebie, uważam za odpowiednią.
Jeśli chodzi o to, co i kiedy pić, to po treningu siłowym wypij, tak jak napisałeś" 45g carbonox, 5g monohydratu i 5g BCAA. Po tym aero w ilości wspomnianej wyżej, a po nich łyknij 30g WPC i do domu na "normalną michę" (nie opóźniaj bardziej jak 45 min).

PS. Zerknąłem na Twoje foto w profilu. Podciągnij trochę ramiona i będzie już całkiem nieźle, bo sylwetka "łapie" już charakter.
Powodzenia w treningach!

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

NOWOŚĆ >>>VITA-MIN PLUS SENIOR<<< NOWOŚĆ

Następny temat

Piwo a masa (by Ambroziak)

WHEY premium