SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Piotr Kaczka specjalista ds. badawczo-rozwojow - odpowiada na Wasze pytania ! ! !

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 336436

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 153 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5531
Witam Piotrze

Mam pytanie co do Massacry (jestem teraz na redukcji) i pisałeś że można bez problemu brać przed treningiem ale ja wczoraj patrze a tam jest w składzie 21g. białka i 30 WĘGLI ? czy to nie przeszkadza jeżeli 45minut wcześniej jem 6og ryżu basmati i 200g. piersi z kurczaka??

I jak to jest z tym carbo po siłowym a przed aero ? jest sens po między brać z bcaa czy może same bcaa i wyrzucić w ogóle carbo ?(są różne szkoły tego i właśnie mam poważny dylemat ponieważ ostatnio trener na siłowni powiedział mi że źle robię biorąc carbo, że on na redukcji by je w ogóle wyrzucił ?
po siłowym wypić bcaa i po aerobach białko 35g. i później za 45 minut posiłek 50g. ryżu i np.białka jaj( długo gotowane)

a w dzień tylko siłowy jak z suplementacją ? pomożesz mi ?
-massacra
-whey protein complex 100%
-bcaa xplode
-carbonox
-spalacz scorch

Życie jest zbyt krótkie aby być małym :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
Bajo1988:

BCAA stosujesz przed basenem w ilości 1g/10kg (ja biore BCAA przeliczając 0,05g leucyny/kg, zwykle wychodzi podobnie, zależnie od produktu). Po basenie vitargo (lepsze będzie carbonox, bo szybciej się wchłania) + super amino4800. Po siłowni półporcji super amino 4800 + BCAA + vitargo ok. 30g. Po aerobach posiłek

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
darot82:

ja obstawiałbym opcję BCAA (1/10kg mc) przed, a białko (ilość wynikająca z planu dietetycznego) i EAA po. A tak naprawdę EAA dałbym w środku dnia, po któryms mniej obfitym posiłku (1 porcja).

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
ninja350:

Wrzucenie T-boostera ma ZAWSZE sens. Pomiędzy cyklani Cr tym bardziej, a jeszcze lepiej na takim cyklu, ale rozumiem, że w Twoim wypadku już trochę za późno. Na dniach będzie już w sprzedaży nasz T-100, więc poczekaj i zaopatrz się w ten produkt.

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
SwoosH:

Witam Kolegę! :)
Stały posiłek 45 min przed siłka, to trochę za późno. ok 1,5godz jest ok. Odnośnie Massacry, to nie przejmuj się - przepalisz. Pomiędzy ja bym wziął sobie Whey Protein Complex 100% i do tego ze 20g carbo. Po skończonych aero znowu białko. Natomiast czy za 45 min dawałbym węgle, to bym musiał zobaczyć cały plan dietetyczny.

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3704 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10020
Witam

Jestem na redukcji (LC) od 2 miesięcy i praktycznie nie widzę żadnych rezultatów. Bardzo mnie to dziwi gdyż dieta myślę, że jest okey. Staram się każdy wolny czas spędzać aktywnie: rower, szybkie marsze i gry zespołowe. Jakiś czas temu ćwiczyłam na siłowni przez miesiąc, waga zamiast spadać - szła w górę. Mięśni mi sporo przybyło. Dieta oczywiście tez była. Domyślam się, że to przez zły plan treningowy. ( dużo powtórzeń i zwiększanie obciążenia).Siłownie więc wykluczyłam bo boje się, że znów będzie coś nie tak.

Wklejam tu przykład obecnej diety:

1 posiłek: 3 jajka,warzywo/ jajecznica na maśle
2 posiłek: 100 gr kurczaka, warzywa, 50 gr ryżu/kaszy gryczane + oliwa z oliwek
3 posiłek: 150 gr kurczaka, warzywa 50 gr ryżu/kaszy gryczanej + oliwa z oliwek
4. 3 jaja/ 100 gr twaróg / serek wiejski + jakieś warzywo

między posiłkami czasem oczywiście jakiś owoc, np. grejpfrut


Czy to wina mojej diety czy może za mało aktywności fizycznej ? Górna część ciała praktycznie nie ruszona. Moja waga to 68kg, 170 wzrostu.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Zmieniony przez - Maslanaaa w dniu 2011-04-05 15:22:13

100 % satysfakcji

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
Maslanaaa:

Twoja obecną dietkę można by trochę zmodyfikować:
1 posiłek: 4 białka z jaj+warzywo+ 5g oliwa z oliwek
2 posiłek: 80 gr kurczaka/chuda ryba/indyk, warzywa, 40 gr ryżu brąz/kaszy grycz/makar razow
3 posiłek: 80 gr kurczaka/chuda ryba/indyk, warzywa, 40 gr ryżu brąz/kaszy grycz/makar razow
4 posiłek: 80 gr kurczaka/chuda ryba/indyk, warzywa, 20 gr ryżu brąz/kaszy grycz/makar razow/
5 posiłek: porcja odżywki wysokobiałkowej opartej na micelarnej kazeinie (Pro Long Protein)

Żadnych owoców między posiłakmi. NIC miedzy posiłkami.

Aktywność ruchowa (45-60min) najlepiej rano, 30 min po pierwszym posiłku. Jak nie da rady, to każda inna opcja też będzie ok, choć na pewno nie tak skuteczna.
Skoro nie chudniesz to jeszcze należałoby przeanalizowac kwestie hormonalne. Prolaktyna, estradiol, DHEA-S, hormony tarczycy... To tak na przyszłość, choc ja bym właśnie od tego zaczał.

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3704 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10020
Ok dziękuję bardzo, na pewno się zastosuje do tego.

A może lepiej ustawić tak: węgle 2, białko 2, tłuszcz 1 ?

Bo jeżeli nie chudne od przewagi tłuszczu nad węglami, to może coś pojdzie jeżeli więcej węgli niż tłuszczu

Ja nie mam niestety takiej wiedzy więc mogę się mylić ale chyba Twoja opcja będzie rozsądniejsza

Zmieniony przez - Maslanaaa w dniu 2011-04-06 10:44:18

100 % satysfakcji

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
Maslanaaa:

To może na początek zostańmy przy tym, co zapisałem, a jak po 3 tyg nic sie nie ruszy, to będziemy kombinowali dalej.

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3704 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10020
Dziękuję bardzo Panie Piotrze

zobaczymy może coś z tego wyjdzie, a rano proponuje Pan aero w postaci biegu czy może roweru ? czy obejętnie jaka forma ruchu jest dobra ?

100 % satysfakcji

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

NOWOŚĆ >>>VITA-MIN PLUS SENIOR<<< NOWOŚĆ

Następny temat

Piwo a masa (by Ambroziak)

WHEY premium