SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Piotr Kaczka specjalista ds. badawczo-rozwojow - odpowiada na Wasze pytania ! ! !

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 338017

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20
Witam ! Mam na imię Marcin , jestem nowy na forum . Zainteresowała mnie Pańska wiedza i wogóle sylwetka . Mam kilka pytań do Pana ; od jakiegoś roku chodzę na siłownie , mam troszkę trudniej ponieważ mam bardzo szybką przemianę materii i na dodatek nie mogę za dużo spożywać nabiału bo jestem uczulony (skaza białkowa czy coś takiego) . I tu mam pytanie jakimi produktami mogę zastąpić ser itd żeby było dobrze . Jakie odżywki należy spożywać z moją szybką przemianą materii. Planuje cykl za tydzień ; Creatine Xplode , Aminomax 6800,oczywiście Mega mass , Diety jako takiej rygorystycznej nie mam , ale staram się spożywać tuńczyka codziennie , ziemniaki , ryż ,kasza , makaron . Co by Pan poradził w moim przypadku co muszę zmienić ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 99


149-6-5-9 = 129 g białka ( waga 65kg)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jaki by Pan polecil plan? FBW 3x tydzien czy split 4x tydzien?
mam dylemat i prosze o uzasadnienie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 253 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 17353
Witam, jaką suplementacje poleciłbym Pan dla biegacza długodystansowego, mam na myśli osobę biegającą maratony, ultramaratony i 400/500km miesięcznie.Proszę o pomoc w rozpisaniu sumplementacji w trakcie treningow i w trakcie biegów. Maratony ok 3h setki nawet do 10h.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 167
Dobry wieczór Panie Piotrze , mam trzy pytania :
1) Wpadła mi w ręce mała książeczka Pana autorstwa " Nadszedł twój czas"
Opisał Pan tam przykładowy trening początkujący dla ektomorfików , czy mógł by Pan podać przykładowy schemat treningu dla średnio-zaawansowanego Ektomorfika ?
2)Czytałem trochę ten wątek i zauważyłem iż jest Pan przeciwnikiem superseri , czy mógł by Pan bardziej to rozwinąć np skutki negatywne lub pozytywne z korzystania z tego rodzaju pobudzani mięśniowego .
3)Na odżywkach Olimpu jest opis z dawkowaniem , kupiłem Profi Mass oraz System protein 80 tzw duże słoiki . W środku są miarki Olimp a na nich napisy 5, 10 , 20 ,30 mniemam iż ostatni napis oznacza 30 miarki . Moje pytanie dotyczy dawkowania Opisanego na Duzym wiaderku Profi Mass 1porcja (50gr-170 jednostki miarki = 4 miarki . To dziwne bo 4 miarki to powinno być 120 jednostek czemu wiec piszą 170 ?!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Piotr ty mieszkasz w Dębicy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
DUDEK:

No raczej, że w Dębicy :)

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
MadejOo:

Dieta generalnie ok. CHoć do tego posiłku/obiadu w szkole wrzuciłbym porcje jakiejś dobrej odżywki wysokobiąłkowej (np. Mega Strong Protein), bo wydaje mi się, że o ile ewęgli na prewno Ci nie zabraknie to, z białkiem to już może być gorzej. mniej więcej 8 g białka z posiłku 3 (obiad domowy) przenieś na posiłek tuż przed senm. Poza tym po ptreningu obowoązkowo jakieś łatwo przyswajanel źródło białka *WPH-kompleks aminokwasów (Anabolic Amino 9000) WPI ew. WPC. No i ilość tłuszczu podnies w sumie na 100g (dołożyłbym w ostatnim posiłku.
Tyle odnośnie diety.
A treninig? Przez najbliżdsze 3 tyg trening wprowadzający (rozruchowy)- czyli całe ciało, 3x/tydz po 1 ćwiczeniu na grupę i 3 serie po 15 ruchów każda. Jak możliwości umożliwoają, to zwiększasz obciążenie, ale tylko o tyle, aby technicznie móc wykonać te 15 ruchów. POtem, wydaje mi się, że będziesz mógł przejśc na trening dzielony...

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
to wpadne kiedyś an trening

teraz u Kosiora ćwicze w Mielcu (znasz człowieka podobno ? ), bo sie tu przeprowadziłem do pracy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1340 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5297
PTRQ_93:

Poniedzialek : Klatka+Triceps

1.Wyciskanie sztangi plasko -12/10/8/6 - progresja dokladanie ciezaru - Wszystkie serie do upadku miesniowego bez zapasu powtorzen przerwy 3 min pomiedzy seriami (3 MIN TROCHĘ DUŻO MI SIĘ WYDAJE, ALE PRÓBUJ)
2.Wyciskanie hantli/sztanga SKOS 10/10/10/10 - staly ciezar tez do upadku miesniowego wszystkie serie tzn bez zapasu powt
3.Rozpietki skos - 3 serie po 10-12 powt
W SUME JEST OK., ALE CHCIAŁBYM ZOBACZYC TRENINEG, GDZIE KAŻDA SERIA TRWA DO UPADKU MIĘŚNIOWEGO. OBAWIAM SIĘ, ŻE NIE BĘDZIESZ Z NIEGO BARDZO ZADOWOLONY, NO ALE TO CECHA INDYWIDUALNA, WIĘC MOŻE SIĘ SPRAWDZIĆ
Tutaj ogolnie co tydzien bede zmienial kolejnosc cwiczen i sztanga/hantle
I NIE MUSISZ CO TYDZIEŃ ZMIANIAC KOLEJNOŚCI ĆWICZEŃ, JEŚLI UKŁAD BĘDZIE CI SŁUŻYŁ TO LECISZ NIM, AŻ DO ZAŁAMANIA „DPBREJ PASSY”


Tric
1.Pompki na poreczach 3 serie po max powt (ALE TAK DOBIERZ OBCIĄŻENIE, ŻEBYS NIE ROBIŁ WIĘCEJ NIŻ 15-12 RUCHÓW)
1.Wyciskanie francuskie sztangi lezac -12/ 10/10/10
2.Wyciskanie sztangielki bokiem - 10/10/10


Wtorek : Plecy
1.Martwy Ciag - 3-4 serie - 8-10 powtorzen-PROGRESJA CIĘŻARU
2.Podciaganie szerokim nachwytem - 3-4 serie po MAX
3.Wioslowanie Sztanga prosta podchwytem/nad - 10-12x 4serie
4.Wioslowanie hantla - 10-12 powtorzen 4 serie

Sroda-Wolne

Czwartek:Barki+Biceps

1.Wyciskanie sztangi zza glowy na siedzaco/z przed/hantle- 12/12/10/10/8/ - progresja ciezaru
2.Unoszenie sztangielek bokiem w górę - 4 serie kazda do upadku miesniowego mniejszy ciezar po 15-18 powt bardzo dobrze czuje barki

3.Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia - 15/12/12/10 - robic takim ciezarem aby bylo na 10powt bez zapasu?
3.Unoszenie ramion w przod ZE SZTANGĄ 15/15/12/10
4.Szrugsy 10-12 powt 4 serie (DUUUUŻY CIĘŻAR!!!)


Piatek : Nogi

1.Przysiad 12/10/10/8 - Dokladanie ciezaru
2.Przysiad ze ssztanga na barkach z przodu 12/10/8/8
3.Prostowanie nog w siadzie - 4 serie po 12-15 powt
4.Wspinanie na palcach - 3 serie do „ODCIĘCIA MIĘSNIOWEGO)

OLIMP Laboratories| Tematy porad: TRENING i SUPLEMENTACJA
-------------------------
http://www.perfectbody.pl/
-------------------------

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

NOWOŚĆ >>>VITA-MIN PLUS SENIOR<<< NOWOŚĆ

Następny temat

Piwo a masa (by Ambroziak)

WHEY premium