SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Brann- Headlong

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 426455

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ta zadzieranie głowy to przejaw mojej narcystycznej natury. Gapie się w lustro:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A tak serio gapie sie zeby upewnić sie czy wszytsko w porządku. Nie wiem po co- i tak potem wszystko widzę na filmach:). Sprawdze te siady.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12178 Napisanych postów 22019 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627479
Brann "podchodząc" do sztangi, przed schyleniem się po nią -przygotowujesz się - tzn. spinasz brzucha, spinasz tyłek, łopaty do tyłu i w dół - w ogóle jakbyś się do walki szykował - nie na luzaku... A głowę chyba każdy zadzierał (też dopiero jak mnie szyja zaczęła boleć to się połapałam, ze zadzieram) - na początku pomogło mi zamykanie oczu - wtedy głowa sama idzie za ciałem....
Ale fajnie,ze działasz!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wczoraj zaczął się tydzień trójek. Przysiady plus bench. Dodatkowo podciąganie się na drążku i orbitrek 10 min.No i prony Y,L,T.... Dzisiaj interwały na bieżni. Na razie jeszcze po swojemu: 2 minuty "spoczynkowego" 10 km/h i 45 sek 16,5-17,1 km/h x6. Potem brzuch: abdominal crunch na wyciągu 3x20, podciągnie nóg w zwisie 3x10-12, 30 brzuszków. Jakies maszyna na brzuch. Wkurza mnie ten brzuch -nie czuje jak pracuje. Na początku- jak zaczynałem ćwiczyć katowałem się trzema seriami brzuszków klasycznych, skośnych, nogami w gore i plankiem. I na początku czułem ze tam mam jakies mięśnie bo miałem DOMSY. Teraz nie czuje nic i mam wrażenie ze jest niedotrenowany. Nadmiar brzuszków sprawia ze zaczynaja mnie bolec plecy- nie brzuch. Wiec pytanie: jak skutecznie skatować brzuch? Zrobiłem sobie wypiske z magicznej maszyny. Mam nadzieje że wartości które ona podaje są BARDZO orientacyjne z dużym marginesem błędu. Bo według niej -schudłem - owszem ale i wyparowało ponad 3 kg mięśni. Z żarciem jest dobrze. Od tygodnia staram sie trzymać Ok. 3000-3200 kcal.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311151
Magiczne kółko i wznosy nóg w zwisie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12178 Napisanych postów 22019 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627479
Też tak mam że sa cwiczenia w których brzucha nie czuję - dlatego robię tylko te w których czuję. Unoszenie nóg w zwisie u mnie też działa, i unoszenie nóg leżąc (przyciaganie do klatki i powrót bez dotknięcia podłoża). Chyba musimy tych mięśni sobie trochę "zrobić", zeby nauczyć się je czuć. Takie np. allachy albo maszyny na brzuch są poza moim zasięgiem - musiałabym umieć spiąć brzuch we własciwym momencie first place...
Kółeczko o którym pisze ajazy jest pewnie super - ale ja sie go póki co nauczyć nie umiem... Wiesz o co chodzi?

class="link" target="_blank">Tu wprowadź tekst linku...



Zmieniony przez - Paatik w dniu 2017-12-11 21:19:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No właśnie z tymi allachami na wysokim wyciągu u mnie też lipa. Robię ich dużo i chyba to daremny trud. Bardziej czuje przy nich ramiona (triceps?) niż brzuch. Dobrze wiedzieć że ktoś dużo bardziej zaawansowany też ma z tym problemy bo myślałem że coś strasznie krewię w tym ćwiczeniu:) Dopiero po Twoim poście ścięłem się co to "magiczne kółko". Na następnej wizycie przetestuje. Choć kilka miesięcy temu próbowałem pomałpować na nim kilka ćwiczeń z nim...i okazały się po za moim zasięgiem. Ale kto wie. Kilka miesięcy temu nie byłem w stanie podciągnąć się ani razu, dziś w miarę przyzwoicie daję radę kilka razy, więc i może tu coś się zmieniło. Jak się sprawdzi- zakupie własne. Jedyne ćwiczenie w którym czuję brzuch to unoszenie wyprostowanych nóg w górę leżąc( i w opadzie tez nie dotykają podłoża) ale mam wrażenie ze tu pracują tylko dolne partie brzucha. Dobra. W takim razie przy następnym "brzuchu" przetestuje kółko + plus podciąganie nóg w zwisie + plus unoszenie wyprostowanych nóg leżąc. Klasyczne brzuszki sobie odpuszczam. Bardzo,bardzo ich nie lubię.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
Nagraj allahy to się zobaczy. Jeżeli czujesz ramiona to źle coś robisz - zapewne ciągniesz wyciąg łapami zamiast trzymać je nieruchomo i zwijać się
zobacz tę wersję i posłuchaj gościa


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12123 Napisanych postów 30536 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130961
Nic nie zastąpi wznosów nóg w zwisie i siadów z leżenia na plecach (a najlepsze są planki dynamiczne z głębokimi wrażeniami z przytrzymaniem w fazie skurczu )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
tylko że żeby robić efektywne wznosy nóg w zwisie to trzeba mieć trochę pary w łapach i jako taki core, żeby nie bujało przy tym zbyt okrutnie - piszę o takich full wznosach bez oparcia za plecami, trzeba spróbować, bo zwykle na początku kończy się to skupieniem nad utrzymaniem pozycji zamiast na mięśniach brzucha
można tez spróbować wznosów w podporze na łokciach - łatwiejsza wersja tych wiszących


Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2017-12-12 13:03:33
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prośba o pomoc przy ułożeniu treningu dla początkującego z nadwagą

Następny temat

Poziom testosteronu - redukcja

WHEY premium