SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Panda: codziennie DT! 20/69/152/175 /275

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 371435

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2789 Wiek 11 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 42013
Widzę że nie tylko ja mam problem z wiosłowaniem.
Damian_619 w moim dzienniku polecił mi ten filmik instruktażowy do nauki z wiosłem. http://www.musculardevelopment.pl/mdnews-tv/tv-na-trasie-z/lee-haney/video,5,na-trasie-z-lee-haney-cz-5.html
Wiosło jest pokazane na końcu filmiku. Mam nadzieję że w jakiś sposób się ten instruktaż przyda.
Pozdro.

Zmieniony przez - maxwell1 w dniu 2012-01-22 19:44:43

Jeszcze przyjdzie czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Dzięki za link. W sumie wywnioskowałem z niego, że powinienem "oprzeć" brzuch o uda. Dodatkowo zamieniłem też podchwyt na nachwyt.

Poniedziałek, trening 37, 400 gram ryżu (znowu obniżka)

Powiem tak:





UWAGI:
1. Zarzut- znowu po serii przyleciał ktoś z tamtego mieszkania, tyle, że tym razem oddelegowali małżonka, a nie małżonkę. Coś czuję, że będą z tym kłopoty...
W każdym razie- między 97,5 kg a 100 kg jest jakieś 10 kilo różnicy. Nie wiem jakim cudem, ale tak jest. Nie udało mi się wskoczyć pod sztangę przy ostatnich powtórzeniach, ale generalnie jestem w miarę happy. Wniosek jest taki- ponieważ ćwiczenia "trójbojowe" idą lepiej niż "dwubojowe", muszę w następnym cyklu zacząć trenować jak olimpijczyk. Schemat treningów trójbojowych nie sprawdza się najlepiej (co nie znaczy, że sprawdza się źle..) w przypadku ćwiczeń eksplozywnych.
2. Przysiad- 162,5 (film) poszło bez krzyczenia x 6. No need robienia drugiej serii.
3. Ławka - jest film. 130 z zatrzymaniem x 6 nie mam więcej pytań.
4. Podciąganie- ogień. Trochę boję się, że drążek pęknie...
5. Wiosło- 2 serie i dwa filmy do oceny. Starałem się pochylić bardziej, trzymać głowę sztywno, ściągać łopaki, spowolnić fazę negatywną. W drugiej serii nie miałem już cierpliwości trzymać spięcia.
6. Brzuch- ok,ok.




Filmoteka: Wiosło = 2 ostatnie filmy













WIOSŁO








Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2012-01-23 21:52:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 862 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21531
wiosło już lepiej, ale moim zdaniem powinieneś jeszcze bardziej się pochylic

Zmieniony przez - HIPERKOKS w dniu 2012-01-23 23:14:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
W tym wiośle pochyliłem się nieco bardziej, ale jest chyba przez to gorzej, aniżeli lepiej...

Wtorek- węgle bez zmian, Sauna



Środa- trening 38, znowu 400 gram ryżu + węgle potreningowo

Zyebałem wiosło, ale poza tym była super siła:






Uwagi:

0. Na szczęście, dzisiaj nie było nikogo z góry. A był dzień z martwym. Jakby coś, to wymyśliłem sobie patent- mówię, że "dopiero przyszedłem, bo butów nie zdążyłem nawet jeszcze założyć"
Poza tym- 1 seria docelowa to jest to ;)
Poza tym2- byliśmy na siłowni tylko w cztery osoby (ja, brak, kumpel i kumpel kumpla), także poszło głośno radio i mogliśmy się zachowywać jak swołocz.
1. PP- sztanga w docelowej była krzywo, mimo, że rozstaw dłoni był ok. Wydaje mi się, że to wina ustawienia stóp. SIŁA
2. MC- 185 ledwo wziąłem z ziemi (bez pasa) i strzeliła mnie kurvica na myśl, że nie podniosę 200 kg. Wydzieliła się adrenalina i poszło Postanowiłem zrobić dłuższe przerwy i przed każdym powtórzeniem nabierałem powietrza w przeponę. Wydaje mi się, że góvno to dało względem kota, ale 2 paczki to już jest naprawdę mega ciężar dla mnie. SIŁA
3. WL- tric zmęczony po poniedziałku i pp, ale 130kg x 5 poszło. Ponieważ dzisiaj mogłem odbijać, to sobie poodbijałem. SIŁA
4. Dwójki- czuć było ogień
5. Wiosło- zrobiłem 60 kg i 75 kg. Pochyliłem się nieco bardziej, ale nie wiem jak to oceniać (nie wiem czy nie szrugsuję)
6. Brzuch- ponownie. Tu też ogień.





Filmy:


















Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2012-01-25 21:12:17

Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2012-01-25 21:13:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 21513 Napisanych postów 30767 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870198
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2789 Wiek 11 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 42013
Nie wiem czy wzorowałeś się na tym filmiku którego Ci podesłałem, ale zauważyłem w wiośle że jest chyba zbyt mało wybuchowo i Lee prostuje bardzo lekko nogi.
Ale to tylko moja opinia. Nie musisz jej rozważać.
Widać że w martwym jest dużo siły. Ciśnij tak dalej.

Jeszcze przyjdzie czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Fajny ppress
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Wiosło widzę powoli zaczynasz łapać.

Ppress kozak. Ciągi fc*** wymęczone, pora chyba na mały deload czy przejście na 2jki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Push Press, Push Press...
Wiosło curva!

Ale nie, serio- uczę się tego ćwiczenia i nie chcę wyrobić sobie złych nawyków. Chętnie wysłucham wszystkich komentarzy.

Przemek & Adrian - Dzięki, postaram się niedługo wykonać pp z podobną gracją na 110 kg

Maxwell- racja,(chyba?) trochę za mocno mam ugięte nogi . Tor ruchu mi się strasznie skrócił. Następnym razem spróbuję robić wiosło boso, bo tak mi i pendlay i szrugszy lepiej wchodziły.

Hubert- ja myślałem, że 200 kg to będą 2 serie dwójki.
Ostatnio wymyśliłem sobie system: jeżeli w docelowej mam mniej, niż 5-6 powtórzeń, to wchodzą 2 serie żeby razem zrobić 6 repów. W przypadku MC i zarzutu- 4. W środowym MC wolałem to już podnieść w 1 serii, zamiast dwóch.

Co do deloadu- robi się ciężko, owszem, ale myślałem, że plan zakończę po trzecim miesiącu. Ponieważ teraz grzechem byłoby przerywać, to przedłużam, aż dojdę do tygodnia, w którym będę robił zarzut 110, PP 110, WL 140 i wtedy pomyślę- na razie wydaje mi się, że przerwę. No chyba, że WL z zatrzymaniem 140kg pójdzie x 7... (ale w to akurat wątpię)
Do tego czasu czekają mnie tylko 2 ciężkie martwe ciągi- 205 i 210 kg. Dlatego lecę (albo raczej podlatuję delikatnie) z ciężarem do góry i wybieram opcję numer dwa, to jest zmniejszam ilość powtórzeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Czwartek- basen, węgle bez zmian. (Po basenie skoczyłem na jedno "posiedzenie" w saunie + zimny prysznic. Wydaje się ok)

Piątek- trening 39, 400 gram ryżu- i chyba tyle już zostanie. Błędem było te 500 gram...

Dzisiaj stoi pod znakiem:





Uwagi do treningu:
1. Ponieważ zyebałem serię tydzień temu, postanowiłem nie zwiększać ciężaru. A skoro nie zwiększałem ciężaru, to postanowiłem zrobić Full clean (po raz pierwszy w życiu) zamiast power clean. Pomyślałem sobie, że raz się żyje. Im więcej kilogramów na sztandze, tym wyżej zarzucam- powinno być odwrotnie i nie wiem co o tym myśleć...

Dodatkowo- czuję, że mam strasznie słabe czwórki i to one będą mnie hamowały.
2. Przysiad- trochę gniotło, ale nie masakrycznie.
3. Wl- cieżko, ale tak jak co tydzień. Dzisiaj w pełni au naturel .
4. Wiosło- Dzisiaj miałem wymęczyć plecy, więc zrobiłem 4 serie (zamiast 2). Wrzucam składankę w 1 pliku do oceny. Zdjąłem buty przez co miałem mniej zgięte nogi. Czułem pracę pleców, ale nie podoba mi się jeszcze moje wykonanie.
5. Brzuch- kk, dwójki to samo.



Filmy:



















EDIT:
3 kolumna w tabelce się nie zgadza w przypadku cleanów i jerków, ale nie chce mi się tego poprawiać już.

Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2012-01-27 22:11:45
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

split 4 dniowy do sprawdzenia ,

Następny temat

za małe bicepsy

WHEY premium