SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Panda: codziennie DT! 20/69/152/175 /275

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 372445

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
No i to jest argument o jaki mi chodziło ;) Myślisz, że zostawić te 140 kg czy schodzić z ciężarem?
W ogóle pewnie Cie niedługo będę męczył mailami, bo muszę się z kimś podzielić moimi pomysłami na redukcję i następny cykl siłowy- ale tu się muszę nieco bardziej ogarnąć, żeby moje pytania miały ręce i nogi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 257 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4111
Pandarek


I nie zgodzę się, że box squat rozwija tylko siłę w docisku- akurat klapnięcie tyłkiem na ławkę umożliwiło mi zastosowanie nienormalnie dla mnie szerokiego rozstawu, co mi bardzo wzmocniło przywodziciele. Dzięki temu raz na zawsze pożegnałem się z problemami.



BOX SQUAT to przede wszystkim świetna rzecz, bo cała idea BS jest taka, aby ćwiczyć siłę dynamiczną, wg Louie Simmonsa dynamikę tą wyćwiczyć można tylko z punktu 'martwego' , czyli punktu statycznego spoczynku szybko inicjując ruch (np tak jak sprinterzy zaczynają biegać , od razu szybko eksplozywnie). Nie chce tutaj nikomu wchodzić w kometencje, ale Louie Simmons ma na koncie wielu medalistów w wielu dziedzinach sportu (min. 2 złotych olimpijskich medalistów w sprincie ) , tudzież wielu znanych topowych zawodników mma i wszyscy z nich napieprzają box squaty

np największym problemm wg simmonsa jest to, że przy power cleanach początek ruchu jest powolny i przechodzi do coraz szybsszego, a nie ma to transferu na dynamiczne dyscypliny w których początek ruchu jest szybki i dynamiczny - tak samo w dźwiganiu TS - od początku trzeba dynamicznie napierać na sztangę z punktu martwego/zastoju na daną komendę.

Doing static-overcome-by-dynamic work will build a great amount of explosive and absolute strength. Going from relaxed to dynamic work will also build tremendous explosive and absolute strength. Both types of work occur when box squatting. Some muscles are held statically, while others are actually relaxed.


jeśli o to chodzi to ja nie mam zdania, ale piszę tylko o przewodniej idei boxów i po co to zostało wymyślone.

Zmieniony przez - photek w dniu 2012-01-07 02:31:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
pod sam przysiad - OK Darku wzmocni przywodziciele (choc notabene jest wiele innych cwiczen wzmacniajacych je o niebo lepiej:) ) i cos tam da (cos - znaczy poprawa na krotka mete) sa idealne dla przysiadow trojbojowych, Ty robisz przysiady OLY a to sa juz tzw. dynamiczno-silowe zlozenia :) ponadto robisz podrzuty na proste i inne dynamiczne cwiczenia, boxy Cie w tym momencie hamuja z tego prostego wzgledu ze BS skupia swa sile glownie na krotkich momentach statycznych (w zaleznosci od wysokosci boxa) i sluzy doskonale dla takich momentow w stricte silowym przysiadzie, natomiast zauwaz jedna rzecz w przysiadzie trojbojowym pracujemy mocno grzbietem i posladami - dwie potezne struktury silowe, natomiast w OLY squat pracujemy glownie czworkami, nawet prostowniki grzbietu nie wykonuja takiej pracy bo wyjscie biodrem w tyl jest minimalne i jesli ciezarowcy robiliby przysiady technikami trojbojowymi (tj. wszelkie BS itp) to zapewniam Cie ze opoznili by swoja dynamike od kolana w gore (czyli wtedy, kiedy wejscie pod sztange musi byc najszybsze)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Wiesz co, sam już nie wiem jakie ja robię przysiady. Teoretycznie niskie ułożenie sztangi zbliża mnie do trójbojowego, ale nie jestem pewien jak bardzo odchodzę biodrem do tyłu.
Na razie mój eklektyzm jest do zaakceptowania, bo nikt do tej pory na siłowni mnie nie opyerdolił

Co do celu treningowego: ciężko powiedzieć kiedy ćwiczenia się uzupełniają, a kiedy kłócą. Ja nie jestem fanatykiem (nawet ledwo można by mnie nazwać fanem) box squatów czy squat to boxów. Zdecydowanie lepiej się czuję robiąc siłówki z zatrzymaniem, co nie zmienia faktu, że boxy są przydatne. Tyle, że mnie do nich odrobinę zniechęcili Mirek wespół z Autopsym ;)

Powiem szczerze, że cieszę się na zamianę ćwiczenia. W ogóle chciałbym w następnym okresie skupić się nieco bardziej na dwuboju, także ćwiczenia uzupełniające/wspomagające trzeba będzie dobierać pod dynamikę, a nie statykę.

Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2012-01-07 12:27:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Padł mi pulsometr i dzisiejszy trening się nie zapisał/nie mogę go znaleźć. Wykasowałem aktualną historię w programie, może uda mi się za tydzień wrzucić printskrina.
Tymczasem- co by było na czym oko zawiesić- zdjęcie misia i zatroskanej dziewczyny.




Ogólnie ostatnio pracuję nad przedłużeniem kroku biegowego za pomocą m.in. wieloskoku i powoli widzę poprawę(nie wiem na ile w tym obiektywności).
Dzisiaj biegało mi się mega szybko i mega dobrze.
Przez 5 minut po treningu nie wiedziałem gdzie jest góra, a gdzie dół.
Ogień.

Jutro pójdę sobie popływać/poćwiczyć oddech w zależności od tego, czy kolega będzie miał czas.

Aha- odkryłem, że patrzenie się na misia podczas słuchania piosenki poniżej wywołuje psychodeliczny efekt. Niech próbują tylko odważni!



Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2012-01-08 00:23:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1452 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9032
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
No, właśnie wracam z basenu. 20 minut porządnego pływania, jacuzzi i parę prób pobicia rekordu na zjeżdzalni
Na razie mam czas 10,1 sekund, co oznacza, że jeszcze długa droga przede mną
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Nie widzę zdjęcia misia



EDIT a jednak, teraz widzę

Zmieniony przez - Hubert81 w dniu 2012-01-08 21:41:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Nie jestem gołosłowny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2581 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11563
Zmien temat dziennika na "Pandarek, cel: pobicie rekordu na zjeżdżalni"


Długo trwało to bieganie??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

split 4 dniowy do sprawdzenia ,

Następny temat

za małe bicepsy

WHEY premium