SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Panda: codziennie DT! 20/69/152/175 /275

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 372297

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 2491 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23067
wazywa wliczasz w bilans?
ryz preparowany to taki bialy z torebek napuchniety co mozna go wpychac do japy i zjadac odrazu :D?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Tak, wliczam.

Nie, nie jadam ryżu dmuchanego. Po prostu na szybko zapisałem w schemacie ryż preparowany patrząc na węgle i kalorie- zgadzało się z ryżem paraboiled, czyli parabolicznym (para boiled, nie wiem skąd ku.rwa w polskim się wzięła parabola...). Oczywiście jestem d****em i myślałem, że ktoś to lepiej przetłumaczył i nie byłem świadomy, że jest to druga nazwa dla ryżu dmuchanego

Chociaż też mam w kalkulatorze inne "hasła klucze"- na przykład:
ser, to jakikolwiek ser, ementaler, gouda czy cokolwiek
białko=jakiekolwiek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Piątek, High Carb

Stan po kompleksach- o dziwo bez zakwasów. Nie mogę powiedzieć, żebym dzisiaj na trening poszedł na świeżości (6 dzień treningowy z rzędu), ale i tak poszedłem mniej zmęczony niż tydzień temu. Nie zwiększanie ciężaru na kompleksach to dobry pomysł, bo mięśnie się szybko adaptują i katuję tylko układ krwionośno-oddechowy plus poprawiam oddychanie komórkowe. Generalnie jestem dobrej myśli.
NA NASTĘPNYM CYKLU TRENINGOWYM PYERDOLĘ BUDOWANIE WYDOLNOŚCI W POSTACI INTERWAŁÓW I SKUPIAM SIĘ NA PLYOMETRYCE I DYNAMICE. (Do podtrzymania siły/wydolności wystarczy stosować trening o takiej samej intensywności na poziomie minimum 1/3 objętości).
Innymi słowy- będą sprinty, ale cel treningowy się zmienia, a w skutek tego forma. Pomyślę też o wyskokach, zeskokach, rzutach piłkami lekarskimi i tak dalej (Co prawda nie wiem gdzie znajdę skrzynię i piłkę lekarską, ale coś się wymyśli)

W ogóle też znowu zmiana gryfów się szykuje. Znajomy zaczął mi coś gadać o różnicy w gryfach olimpijczyków i trójbojowców, że Ci pierwsi stosują miękkie, nawet Eleiko ma różne sztangi dla weightlifterów i powerlifterów. Także tego, twardym gryfem na ćwiczeniach dwubojowych trochę sobie strzeliłem w piętę, ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło- w następnym tygodniu po dołożeniu ciężaru na sztangę powinno być mi łatwiej, chociaż na moich obciążeniach to pewnie nie będzie nawet czuć różnicy ;) Od tej pory twarde na trójbój, miękkie na dwubój- i to wszystko bez oszukiwania.

Dowiedziałem się też, że ilość i ułożenie talerzy ma znaczenie. Im punkt ciężkości dalej od zawodnika, tym łatwiej. Dlatego na zawodach trójbojowych stosuje się takie cieniutkie talerzyki.

Ok, wracamy do rzeczy istotnych:


Micha:





Trening:
1. Zarzut- tak jak radził mi Antoś, wykorzystałem serie rozgrzewkowe (robione ze zwisu) do pracy nad niższym zarzucaniem. Generalnie: im mniej na sztandze, tym niżej zarzucam. Ciężar trochę gniótł, ale nie (dużo) bardziej niż tydzień temu. (W ostatniej rozgrzewkowej zrobiłem 2 repy, a nie jak ostatnio- 1). 9 powtórzeń w 3 seriach, czyli zgodnie z planem.
2. Siady- nie mogę opanować tych zatrzymań. Na ławie wchodzą mi niemal idealnie, a tutaj kaleczę. Postaram się coś wymyślić do następnego tygodnia.
3. Ławka- Po 2 seriach docelowych myślałem, że w 3 też będą trzy repy, a ku mojemu zdziwieniu weszło 5 i to bez darcia mordy. OK

4. Brzuch mi absolutnie nie wchodzi gdy trzymam ciężarek z tyłu głowy, dlatego przełożyłem go w drugiej serii do przodu- wtedy mam mega czucie. Dołożyłem coś na skosy, co przypominało Russian Twisty, ale to był trochę spontaniczny pomysł i muszę ogarnąć technikę, żeby powiedzieć, że robiłem to ćwiczenie.

5. Barki- nawet spoko robi się je na gumach, może za tydzień wezmę mocniejsze, albo spróbuję bardziej je rozciągać.



Filmy:
















I gratis nutka na zakończenie tygodnia treningowego:





Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2012-03-16 21:53:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
o widzisz teraz fajnie widac w dynamicznych, ze podrzucasz to praktycznie bedac w pionie. Zwis oznacza, ze masz wypchnac biodro w tyl przed zarzutem, a nie byc calkiem wyprostowany :) sztanga nad kolanem, wystrzal z posladkow - mocna praca bioder z jednoczesnym pociagnieciem barkami w gore.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2648 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
darek jak znajdziesz chwilę to zerknij na pw, wysłałem do Ciebie meila z prośbą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Dobra, będę się w takim razie bardziej skupiał na pozycji w ćwiczeniach ze zwisu, bo to się przełoży na pełny ruch. Następnym razem nakręcę to z boku, bo wtedy lepiej będzie widać sylwetkę.

Erwi- zaraz się zabieram za maile.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Sobota, SAUNA

MISKA:





NIEDZIELA, HC, Stubborn Fat Protocols v 1.0 na hill sprintach

MISKA:



Cóż, dzisiaj był gorszy dzień. Miałem pobudkę mega wcześnie plus zaczął się sezon i wszędzie (za) dużo ludzi.
Bieganie średnio, jeżeli chodzi o subiektywne postrzeganie tempa, ale wyniki na pulsometrze przyzwoite.
MEGA ból w tyłku po zakończeniu hiitów.


Ogłoszenie parafialne:
coraz bardziej intryguje mnie plyometryka. Kto wie, czy nie dodam ich już na redukcji, w małych ilościach, for fun.
Sprawdziłem, ile kosztują piłki lekarskie 5 kg na allegro i cena jest nawet znośna ;)











Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2012-03-18 18:13:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pandarek
wszędzie (za) dużo ludzi
[...]
MEGA ból w tyłku po zakończeniu hiitów



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 436 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4895
MEGA ból w tyłku po zakończeniu hiitów.


-To chyba nie od biegania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
uderz w stol a nozyce sie odezwa

Darek nie przejmuj sie tymi osamotnionymi trzepaczami
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

split 4 dniowy do sprawdzenia ,

Następny temat

za małe bicepsy

WHEY premium