SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Panda: codziennie DT! 20/69/152/175 /275

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 371276

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Zabiłeś mi ćwieka tym pytaniem. A jak Twoim zdaniem powinienem do tego podchodzić? Moją piętą achillesową zdaje się być MC, więc na razie wolałbym się skupić na najsłabszych punktach, a niekoniecznie maksować siady (czy WL). Generalnie założę na sztangę tyle, ile mi doradzisz ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Zawsze KAZDE cwiczenie ma swoje ukryte 2-dno, przysiad moze byc silowy,a moze byc targetowy - mozesz rozwinac sile calego boju, a mozesz rozwinac tylko same uda z odrobina sily. Blizniaczo sie to przedstawia w dzien-dobry, by wspomoc przysiad stajemy szerzej na nogach (szerzej niz barki) wtedy skracamy ROM dwuglowych, mozemy zalozyc wiecej i przyzwyczajac grzbiet do wiekszych obciazen, z kolei by rozwinac dwuglowe (target) stajemy na szerokosc barkow, stopy rownolegle, co wydluza ROM i jest wieksze zaangazowanie dwojek, ale ciezary mniejsze. Wiec jak sam widzisz kwestia podejscia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Dzięki.
Na razie skupię się na likwidowaniu dysproporcji między dwójkami i czwórkami.
Czy w moim przypadku stawanie na szerokości barków w DD nie będzie kłóciło się ze stawaniem szerzej w przeciąganiu? (Gdzie indziej napisałeś, że szerszy rozstaw nóg w przeciąganiu bardziej angażuje gluteusy.)

Wiem, że odnalezienie właściwego ciężaru zawsze należy do mnie, ale czy Twoim zdaniem dobrym pomysłem byłoby założenie na plecy w piątek jakiś 30-40 kilogramów?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
nie bedzie kolidowalo. 30-40kg na rozgrzewke oczywiscie;] pozniej oczywiscie wiecej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Jeśli planuję zrobić 2-3 serie, to do ilu Twoim zdaniem powinienem dojść-zostawiając oczywiście miejsce na progres w następnych tygodniach.

Zapomniałem też zapytać: jaki zakres powtórzeń byś sugerował? Koło 10?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
jesli skupiamy sie na hipertrofii tego obszaru zakres pow 10-16 jest odpowiednim. 70% wartosci przysiadow jest bardzo zdrowa proporcja. Siad 100kg, dzien-dobry 70.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
A powinniśmy skupiać się na hipertrofii? ;)

Zakładam, że tak. Na razie nie mam więcej pytań. W piątek poeksperymentuję z DD, a jutro z żurawiem i sumo. Postaram się nauczyć wykorzystywać polecany przez Ciebie chwyt (zamek).

Trochę szkoda, że można dać tylko 1 soga. Jest to szczególnie przykre, gdyż zasługuje na niego każda Twoja wypowiedź tutaj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Mysle, ze powinnismy. Nie ma silnego przysiadu bez mocnej stabilizacji, a tak owa zapewnia dwuglowy. Zauwaz tez ze im wiekszy dwuglowy tym zmniejsza sie kat, a wiec i caly ruch przysiadu i osoba, ktora ma 70cm w udach porownana z osoba ktora ma w udach 60cm mimo rownej dlugosci konczyn zawsze ten ruch bedzie miala krotszy, a wiec tez bedzie z miejsca silniejsza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Niech zatem i tak będzie. Nie żebym narzekał- do tego mi daleko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Dzisiaj zahaczył mnie Roman (człowiek, którego widać będzie na filmie z żurawiem- swoją drogą zwróćcie uwagę w jakich warunkach muszę się uczyć nowych ćwiczeń) i zaczął mnie wypytywać o trening, staż itd. Od słowa do słowa: przedstawił mnie Mirkowi- trenerowi/prezesowi.
W piątek pójdę specjalnie na 20 żeby pokazać mu mój plan treningowy i zaprezentować swoją technikę w bojach.

W sumie to nic wielkiego, ale uznałem, że mogę się pochwalić ;)


Dzisiaj:
1. Dorzuciłem więcej tłuszczu i odrobinę więcej białka, żeby już dobić przynajmniej do tego 0 na bilansie kalorycznym.
2. Niesamowicie czułem dwugłowe i łydki po żurawiu- technika może nie najlepsza- nie wiem- ale czułem te mięśnie tak, jak biceps po uginaniu ramion.
3. W martwym zaszalałem i zrobiłem 15 powtórzeń na regresie. Zobaczymy jak w praktyce wygląda nauka ćwiczenia na high repach.
4. Nie zapamiętałem dokładnie ile powtórzeń zrobiłem jakim hantelkiem na dropsetach, bo wtedy toczyła się moja dysputa. Ogólnie bida, jeżeli chodzi o hantelki, bo nie ma 6, ani 7. Są 4, 5, 8, 9, 10 i 16 chyba..






FILMIKI:


PP serie z 60, 65 i 70- chyba bardziej dynamicznie, niż ostatnio










MC Serie ze 130, 140, 145, 150 i regres 120












Regres





Żuraw





Uff, skończyłem. Czekam na chłostę;)

Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2011-11-02 21:30:04
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

split 4 dniowy do sprawdzenia ,

Następny temat

za małe bicepsy

WHEY premium