SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Panda: codziennie DT! 20/69/152/175 /275

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 371323

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 213
Trenujesz podnoszenie ciężarów? Bo robisz ćwiczenia raczej na tym forum rzadko spotykane, przypisane właśnie ludziom podnoszącym ciężary a nie kulturystom, w dodatku na filmach widać że trenujesz w jakimś klubie, więc pewnie jakaś sekcja. A może się mylę, ale ciekaw jestem.

Pozdrawiam

SIŁA!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2174 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29766
tak, Pandarek trenuje podnoszenie ciężarów
Fronty 115kg... nie jednego by to barki wgniotło

Dostałeś rower więc pedałuj :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Nie trenuję pc. Jestem na to za stary + nie trenuję w sekcji, tylko amatorsko/samodzielnie (jeśli nie liczyć wskazówek Antosia) w piwnicy Widać to po ciężarach i po technice. Skoro już o niej mowa, to uczcijmy ją minutą ciszy.

[*] Technika







































































Dziękuję za tę chwilę refleksji i zadumy. Wypiska poniżej:

Piątek, DT

Micha:



Trening:

0. Zakwasy na skośnych brzuccha takie, że ledwo mogłem chodzić. Miało być lekko, dlatego nie brałem 50 kg hantli, ale kurefsko mocno się dostało brzuchowi. Do tego nadal zakwasy na piersiowych i grzbiecie Powinienem zmniejszyć objętość, ale liczę, że za tydzień nie sponiewiera mnie tak mocno.

Miały być dzisiaj jeszcze szrugsy i łydki, ale NIE DAŁO rady zrobić...
Coś wymyślę za tydzień w takim razie. Tymczasem:


1. High Pull x 2 -> Power Clean x1 = 1 powtórzenie
+ 2,5 kg
20 kg x 2
40 kg x 1
60 kg x 1
70 kg x 1
82,5 kg x 1
92,5 kg x 1 (film)
SAM HP 107,5 kg x 4

2. RDL + szrugs z wspięciem na palce = 1 powtórzenie
120 kg x 3 (film)
140 kg x 3
Sam RDL 155 kg x 5

3. Oly Squat
+ 5 kg
60 kg x 3
90 kg x 3
110 kg x 3
(PAS)120 kg x 3
135 kg x 8 (film)




4. Wyciskanie leżąc z zatrzymaniem
+ 5 kg
70 kg x 5
90 kg x 3
105 kg x 3
115 kg x 6 (- 2 powt)
120 kg x 5 bez zatrzymania (nowość )

DOCISKI
130 kg x 2
135 kg x 2
140 kg x 2
140 kg x 3




5. Rozpiętki dropset

14 kg x 15
10 kg x 15
5 kg x 15



6. Francuz
20 kg x 10
40 kg x 8
50 kg x 6...


Uwagi do treningu:

1. Zarzut mi się bardzo nie podobał, ale wczoraj było po 6 serii docelowych rwania i zarzutu, więc nie wszedłem na świeżości. High Pull za to bardzo wysoko, nie jestem pewien nawet czy nie lepiej niż tydzień temu.

2. Rdl- brak mocy, jednak ćwiczenia dynamiczne strasznie szybko męczą. Puszczałem plecy, także zastanowię się czy od 170 kg w rdlu nie zakładać pasa.

3. Siady- oczywiście, że chuyowo, ale na 70 kg nie przysiądę lepiej, więc przynajmniej mam czyste sumienie, że nie robię ego squatów.

4. Ława, tu wyszło trochę zmian na spontanie. Postanowiłem bardziej doyebać cun, dlatego:
-jeszcze jedna "normalna" seria po maksowaniu z zatrzymaniem na + 5 kg.
- więcej docisków. Miały być 3: dziś na 130, 135 i 140 (na ostatnim masks), ale kumpel źle trzymał deski i nie dało się od nich odbijać... 140 kg w pierwszym docisku poszło więc praktycznie z martwego punktu, a nie z odbicia (dla mnie ma sens to co mówię, ale dla całego kosmosu może nie mieć; jestem zyebany po treningu ), dlatego poszła jeszcze jedna od desek. Myślę, że 4 serie docisków są ok- spadek siły było widać na 120 kg, ale dam radę robić więcej serii z deskami. Czyli za tydzień 150 kg do desek, bo chcę zachować progresję. FUN, jak mi nie pyerdolnie CUN

5. Rozpiętki- po tym 10x lepiej czuć klatę, niż po 120 na wl

6. Francuz- trochę spadek mocy, ale trójgłowy ramienia wykonał dziś większą pracę, niż tydzień temu na ławie. Mogę to zrozumieć i się z tym pogodzić Z siadami i rdl nie.

Film:




Koreańskie techno





Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2012-07-20 21:17:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2174 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29766
obejrzałem ze 30 razy high pull w twoim wykonaniu, widzę że idzie ta sztanga blisko nóg i jest takie charakterystyczne wyrwanie z nóg, jakbyś chciał wykonać wyskok. To właśnie o to chodziło z tym odbiciem z nóg u mnie? Bo szczerze powiedziawszy nie zrozumiałem o co chodzi, myślałem nie wiedzieć czemu że chodzi o odbicie sztangi o nogi, a nie po prostu wybicie się z nóg.

Dostałeś rower więc pedałuj :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Tak, mniej więcej o coś takiego chodzi. Sztangę masz wybić nogami i ciągnąć kapturem, ręka ugina się niejako w konsekwencji, a nie jest spiritus movens tego ruchu. Innymi słowy sztangę wynosisz do góry biodrem, a nie bicepsem i tylnim aktonem naramiennych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2174 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29766
nom kumam. Czyli jak po tym ćwiczeniu czuję że pracują kapturki to okej, ale tylne naramienne już nie bardzo.

Dostałeś rower więc pedałuj :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Będzie to widać na filmie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Sobota, AMBA

Dzisiaj planowałem sobie lajtowe aero na czczo. TAKIEGO Ch**A!

W trasie pękł mi hak od przerzutki tylnej i musiałem wracać na piechotę ciągnąc rower za sobą. Ponieważ bliżej, niż do domu było do serwisu rowerowego, to zahaczyłem o niego myśląc "tyle przynajmniej mam szczęścia". Egzaltowany optymizm zawsze jest zbyt pochopny i nie mogło być inaczej. Haków nie ma i nie będzie, muszę sam go sobie ściągnąć i zamontować. Myślę sobie "ku.rrrrrrrrrrrrrwaaaaaaaa" i wychodzę. Oczywiście nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej; chwilę później zaczęło padać.

AMBA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2174 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29766
Weź jakieś pozytywy z tego - ciągnąc ten rower w taką pogodę pomstując przy tym pod nosem spaliłeś pewnie więcej kalorii niż jakbyś pedałował

Zmieniony przez - Killing232 w dniu 2012-07-21 13:44:52

Dostałeś rower więc pedałuj :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1454 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36540
Jeśli rower pod Tobą pęka, to może faktycznie redukuj ten tego, Panduś?

A na poważnie: marszobiegi, dobre interwały palą najlepiej!

Dziennik treningowy: http://www.sfd.pl/kami,_siły_na_zamiary_-t855956.html

"Motywacja jest tym co pozwala Ci zacząć. Nawyk jest tym, co pozwala Ci wytrwać."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

split 4 dniowy do sprawdzenia ,

Następny temat

za małe bicepsy

WHEY premium