SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Panda: codziennie DT! 20/69/152/175 /275

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 372315

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Dzięki, staram się
Też wam dzisiaj pospamuję w dziennikach wieczorem jak będę miał chwilę luzu.

Cockta:
mam sprzed dwóch tygodni, kiedy jeszcze byłem słaby

Poniedziałek



Środa




Jak mówiłem- wrzucę z następnego tygodnia, kiedy będzie na co popatrzeć (130 kg = 2x20kg + 1x15 na stronę)


Dzisiaj (Będzie sauna), węgle bez zmian.
Zakwasy tylko na łydkach po żurawiu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Jak starasz się zwiększać mostek, oprócz podkładki okfoz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 573 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 28296
bieganie nie przeszkadza ci w progresie silowym?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
WOW, przeniesienie zasłużone, a jak! Zaglądaj czasem na stare śmieci

Dzik się robisz konkretny z tymi ciężarami Pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Cockta
Właśnie ta podkładka wydaje się dawać najlepsze rezultaty. Co prawda z nią jest mi nieco ciężej spinać barki, ale ułatwia układanie się na ławce, co tak naprawdę jest najważniejsze. (Myśląc o tym wpadłem na pomysł: skoro w piątek robię WL szeroko z zatrzymaniem bez podpórek, to mógłbym w piątek robić w 100% naturalny ruch- to jest bez puchy.)

Oprócz puchy jest po każdym treningu rozciąganie- całego ciała, a w tym mostkowanie. Zauważyłem, że możesz być całkiem mobilny i źle robić mostek na ławce- tu decydująca jest umiejętność odpowiedniego "skręcenia się". Spinasz łopatki (niektórzy "podkręcają" się barkami tak, żeby z ławką kontakt miał nie tył barków, a góra) i nogi ustawiasz trochę jak do siadu. Stopy na zewnątrz i starasz się nimi podjechać jak najbliżej w stronę głowy.
Zauważyłem, że wszyscy pro trzymają sztangę na górze po zdjęciu ze stojaków i poprawiają ułożenie barków.

Molo
To pytanie padało już kilka razy- nie przeszkadza, a wręcz pomaga. Robiłem sprinty w dzień po ciężkich siadach i w dzień przed ciężkimi siadami (W ogóle na redukcji robiłem je 2 x w tygodniu). Nigdy nie było tak, żebym miał spadki w siadach po hiitach. W drugą stronę- tak. Często gorzej mi się biega po zmęczeniu nóg na siłowni.


Paweł

Dzięki!
Zaglądam do Was cały czas, tyle że nie mam potrzeby komentowania każdego wpisu. Sercem jestem w początkujących. (A rozumem w junior sfd )



A w saunie jak zawsze zayebiście
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2581 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11563
To w takim razie ja też wprowadze sobie sprinty. Przydadzą mi sie bardzo, a jak mówisz że Tobie nie szkodzą to fajna opcja to jest. Mógłbys przyblizyc troche o co biega w tych Twoich sprintach bo z samych wypisek to średnio mozna ogarnąc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1452 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9032
siemka , progres super oby tak dalej , a próbowałeś kolego kompleksów metabolicznych ?
dobra sprawa warto spróbować
pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
To znaczy ja robię Hiity: jako sprint wykonuję Hill Sprinty.
Niesamowite jeżeli chodzi o EPOC. Co prawda nie mogę nabić tym bardzo wysokiego wyniku jeżeli chodzi o %MHR, ale przez resztę dnia po bieganiu jestem mega głodny- nawet po siłowni tak nie mam.


W praktyce wygląda to tak. Znajdujesz sobie jakąś górkę/wzniesienie o długości 60-100 metrów (moja ma jakieś 80-85).
Ustawiasz się na dole->sprint w górę->od razu zbiegasz truchtem na dół->od razu sprint w górę->i tak do momentu w którym nie masz siły stać
Z tym, że z czasem tempo w górę i w dół nie ma się wyrównywać- sprinty w górę, trucht w dół.

Wiadomo, że na początku nie będzie w tym finezji, ale nie zamierzasz startować na olimpiadzie na krótkich dystansach.
Dodatkowo- nie wiem jak stoisz z kondycją, ale możesz zacząć od cyklu "wbiegnięcie-zbiegnięcie- 60 sekund przerwy" i skracać czas odpoczynku.


W hiitach powinno się obcinać czas trwania "lekkiego" wysiłku, ale z racji, iż muszę najpierw zbiec, żeby wbiec, jest to niewykonalne. Mimo to- ogień.
Hill sprinty mają to do siebie, że podczas nich bardziej pracuje tyłek i dwójki, a mniej czwórki. W zeszłą sobotę czułem podczas biegu pracę dwójek niemal tak samo jak podczas uginania nóg na maszynie.



Rafi- no właśnie na odchudzanie zamierzam wsadzić 1 kompleks tygodniowo w formie osobnego treningu. (Teoretycznie można też robić w mniejszej objętości po każdym treningu, ale nie wiem czy to do mnie przemawia).
Myślałem z grubsza o takim combo:
zarzut+jerk/pp
przysiad przedni
martwy ciąg na prostych nogach
wiosło
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2581 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11563
Wielkie dzięki za dosładny opis
Z tą kondycją faktycznie u mnie nie jest najlepiej ale tragedii nie ma. 3-4 miechy temu miałem 3:50 na 1000m, gorzej ze sprintami :/

Tylko musze znaleźć jakąś górke...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Zawsze możesz robić normalne sprinty, niekoniecznie Hill, chociaż takie mi bardziej podchodzą ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

split 4 dniowy do sprawdzenia ,

Następny temat

za małe bicepsy

WHEY premium