SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Lejjla - You think you have time

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 151883

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
CIOTKA, syndrom biodrowo-piszczelowy cie dopadl? czy jaka diagnoza?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
aaaa sorry, doczytalam... przykra sprawa... tu sie niby dba o siebie, tu jakis kwiatek wyskakuje.. na pocieszenie dodam, ze dobrze ,ze ci to zdiagnozowano, bo znam przypadku ucisku w ledzwiach, na co diagnoza bylo "to normalne", a bieg niestety uniemozliwiony...

a ty sie rolluj, odpoczywaj i regeneruj i szybko wracaj na trase, ku motywacji innych!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1811 Wiek 111 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 28260
Niepokornemu Mnichowi też dasz rade kwestia czasu. Sorki za błąd dla mnie wszystkie biegi górskie są nie lada wyzwaniem... i jak na razie są podobne i trudne bo w podbiegach cienias jestem.:)
Lejlla może sauna pomoże na przykurcze? Mnie jak biodro boli przerzucam się na inne formy ruchu na parę tygodni , tam gdzie nie czuję przeciążeń i pomaga. Zdrówka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Sauna pomaga na przykurcze jedynie doraźnie, powodując chwilowe rozluźnienie mięśni. Jedynym skutecznym sposobem walki z przykurczami jest rozciąganie w różnych formach, rolowanie i usuwanie punktów spustowych.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja jeszcze polecam... Wałek do ciasta
Bardzo dobry zamiennik dla "tiger tail".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 94 Napisanych postów 5856 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 54638
megi84 sama jestem sobie winna, bo przeczuwałam nadchodzące To nie tak, że ITB wyskoczyło na maratonie bez wcześniejszych oznak. Parcie na dystans, mniej czasu/siły/ochoty na inne aktywności i gotowe. Człowiek się nie nauczy, aż się sam na własnym błędzie nie przejedzie

annawcz sauna to mi już raczej nie pomoże, chyba że w relaksie

Marta czyli nie tylko się rolować, ale i wałkować

Aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_DT/Lejjla-t988136.html

"Mięśnie są pojętne jak woły robocze.Jeśli ostrożnie,krok po kroku,
zwiększa się obciążenie,uczą się je znosić."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Męża powałkuj, jeśli zasłuży
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 94 Napisanych postów 5856 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 54638
Marta, jeśli zasłuży

--------------------------------------------------------------------
30.05.2014
Bieg spokojny

5.06 km w 29m:02s

Biegłam w tejpach, krótki dystans, zero dolegliwości bólowych, a średnie tempo miałam 5:44 min/km.
Wieczorem sauna dla relaksu.
W ciągu dnia rozciąganie, stanie na jednej nodze (fizjo zabronił uskuteczniać stania na jednej nodze tylko w czasie malowania ) + rolling


--------------------------------------------------------------------
31.05.2014
Bieg spokojny

7. 1km w 47m:57s

To już było mega wolno. Pojawiał się dyskomfort w okolicach rzepki i spinanie w boku kolana. Do tego czułam się tak, jakby tętno skoczyło do 180 bpm (było poniżej 130 Myślę, że nie zawinił tu sam bieg, a fakt, że zmuszona byłam wcześniej przejść z psem 10km Nie ma co się dziwić lekkiemu zmęczeniu nogi.
Do tego klasycznie rolling, stretching i ćwiczenia od fizjo.


--------------------------------------------------------------------
01.06.2014
Basen

Komedia pt "Uczymy się kraula"

No więc jest pożytek z tej mojej kontuzji - nie mogę pływać żabką, więc dziś na basenie poważnie podeszłam do kraula. Miałam już kilka takich "podejść", niemniej nigdy nie udało mi się powstrzymać śmiechu w momencie nabierania powietrza. Tym razem przypiliło, i o ile na początku wyglądało to komicznie, o tyle pod koniec udało się bez ataku śmiecho-paniki przepłynąć kilka długości.

30 Day Challenge
dzień 1:


Hip Flexor Stretch – 3 x [20sec hold + 20 active reps] each side
Hamstring Stretch – 3 x 20 reps each side
Adductor Stretch – 2 x 10 reps [7sec contract : 10sec relax + stretch]
Single Leg Balance – 2 x 30sec each side – eyes open

Takie coś zaczęło się na Kinetic revolution, to sobie dodam do mojego codziennego zestawu dla "pokaranych kontuzją" , zawsze to mobilizacja i takie tam

--------------------------------------------------------------------

Poza tym wszystko spoko, po osłabieniu po-przeziębieniowym nie ma śladu, głodzilla atakuje, cykl osiągnął 42 dni...

Zmieniony przez - Lejjla w dniu 2014-06-01 20:31:57

Aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_DT/Lejjla-t988136.html

"Mięśnie są pojętne jak woły robocze.Jeśli ostrożnie,krok po kroku,
zwiększa się obciążenie,uczą się je znosić."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
oooo, niegłupie to challenge

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 94 Napisanych postów 5856 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 54638
no niegłupie i pokazuje, gdzie miejsce w szeregu

Skoro nie mogę biegać, mam się stabilizować i rozciągać ruszam z kettlami. Tym razem troszkę inaczej niż zwykle bo regularnym planem na siłę - z bloga strongfirst.com



W związku z koniecznością wzmocnienia równowagi i core martwy ciąg będzie na jednej nodze, a drążek zastąpię staniem na rękach (nijak ma się jedno do drugiego, ale kiedyś mnie to okropnie kręciło i w dalszym ciągu kręci )
Nowością dla mnie jest mała liczba powtórzeń i dłuższe przerwy pomiędzy seriami - takie inne oblicze kettli przez minimum 6 tygodni


--------------------------------------------------------------------
02.06.2014
KB


3x:
A1. TGU x3/str [7,5kg/12kg/12kg*]
A2. SL DL x4 [12kg/12kg/12kg]
2x
B1. Wall Hand Stand [max]
B2. Goblet Sq x4 [16kg/16kg/16kg]
B3. Military press x4/str [12kg/12kg/12kg**]
10min:
C. Swing 16kg [20sec pracy/20sec odpoczynku]
D1. Plank
D2 Hollow Body


Nie jest tak źle. Myślałam, że będę słabsza.
*TGU zaczełam z 7,5kg, żeby przypomnieć sobie ruch. Jako, że kocham to ćwiczenie, szybko poszło. Ostatnie zejście w dół z 12kg lekko zaburzone.
** Military nie jest moją mocną stroną. Ostatnia seria na lewy bark - ledwo, ledwo.
Śmieszny taki trening z kettlami i długim odpoczynkiem między seriami. Nie przywykłam to tego


30 Day Challenge
dzień 2:


Hip Flexor Stretch – 3 x [20sec hold + 20 active reps]
Hamstring Stretch – 3 x 20
Adductor Stretch – 2 x 10 [7sec contract : 10sec relax + stretch]
Low Back Mobility – 2 x 20
Single Leg Balance – 2 x 30sec(zamknięte oczy)
+ rozciąganie pasma przy ścianie i rolling.

Stanie na jednej nodze z zamkniętymi oczami to jakiś kosmos
--------------------------------------------------------------------

Zmieniony przez - Lejjla w dniu 2014-06-03 13:34:48

Aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_DT/Lejjla-t988136.html

"Mięśnie są pojętne jak woły robocze.Jeśli ostrożnie,krok po kroku,
zwiększa się obciążenie,uczą się je znosić."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

prosze o pomoc w rozpisaniu treningu

Następny temat

trenujesz wolno czy dynamicznie?

WHEY premium