SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczmy razem!-wyskok

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 282460

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2040 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28291
kiedys skakalem dosc dobrze z 1 nogi:) ale nigdy wzwyz nie skakalem;) teraz tylko z dwog...a z lewej i prawej skacze tak samo wysoko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
warto powiedziec ze wyskok z jednej nogi to zupelnie inna rzecz, jest bardziej uwarunkowana genetycznie, dlugosc sciegien, dlugosc nog itp itd...takze trzeba sie z tym czyms urodzic zeby zostac mistrzem swiata . Naskok natomiast duzo latwiej wycwiczyc i przecietny kowalski osiagnie duzo lepsze efekty trenujac wyskok z obu nog.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74
Witam wszystkich,
Mam sprawe odnosnie treningu wyskoku.
Nabawilem sie kontuzji kolana. Ok. 2 miesiace temu mialem artroskopie (usuniecie czesci łąkotki). No i chce wreszcie wrocic do porzadnego trenowania wyskoku ponownie. Czy juz moge zaczac trenowac na powaznie? Narazie to robie tylko lekkie podskoki, przysiady i jezdze na rowerku:) A to raczej zdecydowanie za malo:)
I jezeli moge to ktory trening mi byscie polecili? GreGry? PeCo? Cos innego? Kiedys robilem SuperDunks z niezlymi efektami. A nie chce sobie kolana ponownie rozwalic jezeli zaczne cwiczyc za wczesnie albo cos za bardzo obicazajacego. A moze w ogole sie tym nie przejmowac juz?:) W kazdym razie chcialbym gdzies do marca wrocic do pelni formy i dlatego pytam.

Dzieki za rady z gory.
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1270 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39106
Do lekarza!
on Ci powie czy możesz ćwiczyć. Wróć tu gdy będziesz po konsultacji z lekarzem, najlepiej jakimś specjalistycznym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74
Bylem:)
Az tak glupi nie jestem:) U lekarza sportowego i rehabilitanta. Dowiedzialem sie, ze moge ciwczyc i uprawiac sport juz w tej chwili ale mam uwazac jak narazie, zeby za bardzo nie przesilic kolana. Ale wzmacnianie ud (przedewszystkim) i ogolnie nog jest bardziej niz wskazane, a wlasciwie to zalecane.
Do konca stycznia mam sobie darowac cwiczenia ze sztanga itd.

Stad wlasnie moje ostatnie pytanie. Moze zle sie wyrazilem. Ktory z programow na wyskok najmniej wali po kolanach? Juz bym zaczal cos cwiczyc zeby od lutego przejsc na cos bardziej intesywnego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1270 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39106
A no chyba że
Programy na razie sobie zostaw, tak jak polecił lekarz najpierw wzmocnij nogi, czyli przysiady (głębokie) z obciążeniem (od małego obciążenia zaczynaj i ucz się techniki) w zakresach 4s po 12-6 powtórzeń, wykroki, bądź żuraw, przysiady na jednej nodze bez obciążenia, Martwy Ciąg (tak samo jak z przysiadem). Ogólnie mówiąc najpierw wzmocnij mięśnie a za 2 miesiące albo 3 coś typowo pod wyskok. Z kontuzjami nie ma żartów, lepiej zapobiegać powrotom tych kontuzji niż leczyć je na nowo
zdrowia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
dokladnie, smialo mozesz robic te cwiczenia silowe co my tylko bez katowania sie. Glebokie przysiady, wykroki, przysiady bulgarskie, brzuszki, wyciskanie na barki stojac. To sa cwiczenia dla Ciebie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74
No i to chcialem wiedziec:) Dzieki wielkie panowie.
Bo to jezdzenie rowerkiem w kolko juz mi sie kompletnie przejadlo (przejechalo):) W ten sposob juz wzmocnilem chyba wszystko co sie dalo.
Dzisiaj wieczorem zrobie sobie probna serie delikatna i zobacze jak bedzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 227 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6042
No panowie dzisiaj mi sie masakrycznie skakało na WF ;d Na takim luzie już dawno nie tykałem obręczy , całą dłonią lajtowo.Od poniedziałku zaczynają się u mnie ferie także codziennie bede chodził do szkoły na kosza i wtedy sobie poskacze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 5422 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45681
Z Super Dunksami to nie tutaj
Odnośnie skoku wzwyż. Mam kolegę, który dosiężny przy 185cm ma 300cm - czyli niewiele, a z jednej nogi z 315cm. Skacze 180cm wzwyż, ale jest trenującym skoczkiem. Wniosek nasuwa się sam - nie siła, a technika.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

trenujmy razem!-wyskok

Następny temat

Koszykówka, pytanie odnośnie rozpoczęcia kwart.

WHEY premium