SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczmy razem!-wyskok

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 281045

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 711 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4104
Sołtys nie chodzi ze ja Ci nie uwierzę zgadzam sie ze jest to wazny element ale nie koniecznie musi u kazdego w identyczny sposób wpływac na wyskok :). idąc dalej nie mamy pewnosci ze siłą i dynamika są rowno po 50% składową mocy. Ogolnie ja nie mowie ze siła jest BEE ale ale wykonując cwiczenia dynamiczne z systematyczną progresją ciezaru mogą dac duzo lepsze rezultaty niz skupienie sie na sile i w niewielkim stopniu dynamice

powtarzam jeszcze raz to nie jest tak ze mnie nie przekonasz ba powiem wiecej masz duzą wiedze na ten temat ale czasami warto spojrzec na to z boku :)

tak teraz mnie naszło : szkoda ze nie mamy dostepu do danych siłowych siatkarzy czy koszykarzy ( jakimi obciązeniami operują na treningach ) :)

Zmieniony przez - r1920r w dniu 2010-09-08 14:00:25

dawny uzytkownik 369258 :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 203 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7486
Cieneko young hollywood nie ma techiki?;] Chciałbym mięć kiedyś taką technikę, gość doskonale wie co robi ze swoim ciałem i dlaczego, nabieg jest spokojny, na stałej prędkości nie ma jakiś zrywów które najczęściej dekoncentrują przed max wyskokiem. Widać że ma bardzo dużą siłę reaktywną praktycznie wybija się na prostych nogach i z palców.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 203 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7486
Popatrz na naskok biednego bardzo podobny w 1:02 minucie




Zmieniony przez - headstrong w dniu 2010-09-08 14:19:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2809
Mam drobny problem, mianowicie ułożyłem sobie nową rozpiskę, coś na wzór tego: https://www.sfd.pl/Trening_wyskoku_by_Tazoo__inna_wersja__skompletowana_by_Cineko-t627068.html
zmieniłem kilka cwiczen ze względu na mój wzrost i niski sufit na siłowni ;p i teraz nie wiem po ile serii i powtórzeń najlepiej wykonywac. Byłbym wdzięczny jak ktoś bym na to spojrzał i coś mi doradził:
Pon:
Wykroki
Zarzut sztangi na klatke z nad kolan
Przysiad ze sztanga na barkach
Zuraw

Pt:

Wstępowanie
Wspięcia/odwrotne wspięcia
Martwy Ciag w szerokim rozstawie ramion
Przysiad bułgarski
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 602 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4761
Cineko taki progress jest możliwy, ale to zależy jaki kto ma wyskok. Im ktoś niżej skacze, tym łatwiej mu nabierać centymetry. Ogólnie im więcej masz cm wyskoku, tym dłużej pracujesz na każdy kolejny ;).

Plan z dzisiaj:

Rozgrzewka+Rozciąganie
1. Shock Lunges 2x10
2. Zeskok -> Wskok 2x10 (przeszkoda około 90-100cm)
3. Przeskoki 2x10
4. Sprint 4x60m
Rozciąganie

Offtop: Kocham polskie realia.. Piasek, szkło na boiskach, przez które dziś przy próbie crossowania wylądowałem sowicie kolanem na szkle ;<
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
r1920r oczywiscie ze sama sile nie jest dobra! Ale jesli dana osoba regularnie trenuje koszykowka/siatkowke, oddaje setki wyskokow w tyg to ma juz plyometryke z glowy i wtedy warto dolozyc cwiczenia silowe
"ale nie koniecznie musi u kazdego w identyczny sposób wpływac na wyskok" to samo ja Ci napisalem, wszystko zalezy co w danym momencie konkretna osoba prezentuje (jest szybka? silna?)
co do wynikow to najlepszym przykladem jest Alan Barch, ma oficjalny rekord swiata w wyskoku pionowym, bierze okolo 300kg w PELNYM przysiadzie, takze sila jednak jest wazna


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 775 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 22704
Noo, juz po treningu, który wygladał następująco:

Rozciaganie dynamiczne
1. Wyskoki ze sztanga na plecach z pauza na 3s w siadzie 4px4sx27,5kg
2. Rwanie ze zwisu 4px4sx40kg
3. Martwy ciag 4px4sx100kg
4. wykroki z hantlami 6px4sx36 kg
Rozciaganie statyczne

Uwagi:
Dobry trening, 100kg w MC latało, rwanie bez problemu, ale nie mogłem jakos tak sie na treningu dostatecznie skupic, za duzo gadania itp.

http://www.sfd.pl/Cineko/dziennik/_no_to_leeecimy-t598458.html#post3 / dziennik treningowy

"Bez woli przygotowania, nie ma woli zwycięstwa"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Wiek 41 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1992
u mnie wczoraj siłownia, akurat była klatka i biceps, dzisiaj trening siatkówki, ogólnie po tygodniowej delikatnej przerwie od przysiadów na siłce, bardzo fajnie się skakało i fajnie atakowało :) jutro przerwa i w piątek sztanga na plecy i jazda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
Foras
Pon:
Zarzut sztangi na klatke z nad kolan
Przysiad ze sztanga na barkach
Wykroki ALBO Zuraw

Pt:
podskoki z hantelkami
Martwy Ciag w szerokim rozstawie ramion
Przysiad bułgarski
wspiecia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 775 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 22704
Uuuu, znowu ogromny zakwas na tyłku....
Jak tak dalej bedzie, to bede miał rozbudowane dupsko jak szafa trzydrzwiowa xd

http://www.sfd.pl/Cineko/dziennik/_no_to_leeecimy-t598458.html#post3 / dziennik treningowy

"Bez woli przygotowania, nie ma woli zwycięstwa"

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

trenujmy razem!-wyskok

Następny temat

Koszykówka, pytanie odnośnie rozpoczęcia kwart.

WHEY premium