SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

less hate=more health vol.2, czyli : WSZYSTKO W GŁOWIE! - nowe foto str. 234

temat działu:

ActivLab

słowa kluczowe: , , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 245516

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
jak mam lekko docięte nogi przy ponad 5k kcal to nie idzie w tłuszcz zdecydowanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 494 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23494
ten olej z lnianki trzeba trzymac w lodowce? w ogole idzie go dostac w jakis wiekszych sklepach? z tego co widze na necie to chyba korzystniej cenowo wychodzi olej lniany a tez jest dobry z tego co wiem

Hardstyle Is My Style...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
w sklepie ze zdrową żywnościa dostaniesz napewno. Ja osobiście mam od hodowcy z placu targowego.
Nie ma potrzeby trzymać w lodówce, jest o wiele trwalszy od lnianego i ma więcej witaminy E oraz innych antyutleniaczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
Wstałem, zjadłem, za 2h znów coś zjem i lecę tyrać brzuch,łydki i uda!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kiedy ostatnio badales profil lipidowy?
bo jak wszystko jest ok to sam sprobuje na hf masowac%)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
Brzuch,łydki, uda

Allahy - 3x20
Wspięcia na palce siedząc - 1x12,1x24,1x36

1. Kickback : 3x15
2. Uginanie podudzi leżąc : 3x15
3. Wykroki chodzone ze sztangielkami : 2x25
4. Syzyfki : 1x30
5. Przysiady ze sztangą na barkach : 1x15, 1x8
6. Wypychanie nogami na suwnicy skośnej : 10+10+10,1x42,1x30
______________
Komentarz:

Allahy - bardzo polubiłem robić brzuch przed treningiem nóg oraz grzbietu, super dogrzewa całą górną połowę ciała, wyraźnie podnosi termogenezę. Jest to bardzo mocno odczuwalne. Ciężary nie były jakieś wyszukane, ale sporawe, bo uważam, że kostki na brzuchu powinny być duże i pękate, a nie po prostu płaskie i zarysowane. Samymi przysiadami czy martwymi ciągami brzucha się nie rozbuduję, to tak jakby stwierdzić, że podczas parcia w toalecie rozbudujemy brzuch, więc nie trzeba go dodatkowo ćwiczyć. Sami rozumiecie jak to brzmi, nonsens.

Wspięcia na palce - tutaj było założone już dużo od razu na łydkownicy, więc tego nie ściągałem,zrobiłem 12 ruchów, zredukowałem ciężar o połowę zrobiłem 24, zredukowałem znów i 36, szczerze mówiąc skurcze na łydkach i ich kamieniowatość. Masakra.

Kickback - lubię to ćwiczenie, bo jest to bardzo mocne wejście na dwójkę + jest to ruch prostujący biodro, zatem mc na prostych po tym, można zrobić, ale nie trzeba, ja akurat dziś nie robiłem. Dwójka się spompowała jak należy. Czuć tą wypukłość tyłu ud i jest to fajne uczucie.

Uginanie podudzi leżąc - najważniejsze chyba dla tego ćwiczenia to to, żeby palce były cały czas zadarte w górę, dzięki czemu utrzymujemy to napięcie mięśniowe na dwójkach. Nie można po prostu robić sobie zamachów nogami, bo to bezcelowe. Musi być uczucie wyraźnego zgniatania pod kolanem i palenia. Wtedy to ma sens, moim zdaniem. Mi wystarczyło 60kg w ostatniej serii dla tej ilości powtórzeń i ledwo chodziłem.

Wykroki chodzone - dobry krok tutaj zrobiłem, że dałem jako pierwsze ćwiczenie właśnie wykroki chodzone, gdyż w tym ćwiczeniu czwórki rozciągają się od przyczepów początkowych aż po same końcowe, co fajnie modeluję nogę i ją wydłuża, przez co później można wpompować zdecydowanie więcej krwi - to dość kluczowe, bo jednak odżywianie mięśni jest sprawą priorytetową, a przynajmniej być powinno dla każdego. Zrobiłem 1 serię na 12-tkach, a drugą na 24-tkach i mi to wystarczyło.

Syzyfki - 1 seria na 30 ruchów z talerzem 5kg, syzyfki uważam, za o wiele cięższe ćwiczenie od przysiadów - zdecydowanie i będę to powtarzał stale. Tu palenie mięśniowe jest momentalne i nie do wytrzymania.

Przysiady ze sztangą na barkach - preferuję duże skoki obciążeń co serię dla takich ćwiczeń, bo zauważyłem, że po takim zabiegu czwórki grubieją bardziej i są bardziej gęste. Przez co optyka tych ud zyskuje na ostrości. 1 seria na 15 ruchów na 60kg, 2 seria na 8 ruchów (niestety) na 180kg - ważyło te 180 nie powiem, że nie. Miałem już zajechane czwórki i dwójki, ale pełne przysiady, kolega jeden przyasekurował w razie "w".

Wypychanie nogami na suwnicy
- akurat było 250kg nałożone to zostawiłem to i zrobiłem 10pow od szczytu do połowy, 10pow od dna do połowy i 10pow pełnych. W kolejnej serii zredukowałem ciężar do 160kg i zrobiłem 42 powtórzenia (2 oczka) i w ostatniej serii na 100kg zrobiłem już tylko 30powtórzeń. Ale to wystarczyło. Uda jak baniaki i nawet na swój sposób docięte mimo, wtłoczonej dużej ilości krwi.

Narazie w czwórkach odpuszczam sobie wyprosty, wrócę do nich na redu, wtedy mi będzie zależało mocno na separacji i definicji, więc póki co odpoczywam sobie od tej mega izolacji i skupiam się na ruchach kucznych i przysiadowych w treningu ud.

Nic więcej nie mam do dodania. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
Podzielę się pewnym spostrzeżeniem w dzienniku. Oglądam stale redukcje różnych osób - poniekąd też po to by się szukać dodatkowej motywacji i móc się uczyć na błędach innych, ale jedna rzecz mi się mocno rzuciła w oczy, mianowicie : nie docięte nogi mimo zayebiście dociętej góry. Wygląda to nie fajnie, postanowiłem przeszperać internet i książki w poszukiwaniu informacji co może się składać na taki stan rzeczy i doszedłem w zasadzie do 2 ważnych wniosków :

1. Skóra na udach jest najgrubsza, więc siłą rzeczy musi zmagazynować więcej wody

2. "zawsze kulturysta puchnie od dołu" w zasadzie nic dziwnego, uda to największa grupa mięśniowa, więc wodę i glikogen chłonie jak gąbka, czego efektem są baniaki i teraz : jeśli spożywamy dużo węgla przy rozkręconym już metaboliźmie to organizm za wszelką cenę chce jednak nasiąkać trochę tłuszczem, bo stan wysokiego odtłuszczenia nie jest dla niego normalnym - co robi w pierwszej kolejności? magazynuje glikogen w udach - największej grupie, by było sporo zapasu w okresie głodu. Nie będzie magazynował glikogenu w małych grupach - bo to jest bezproduktywne, na chłopski rozum : taka klatka czy barki nie przyjmą dużo glikogenu, to też zapasu nie będzie dużo, ale uda? OD GROMA! to jest dla mnie doskonałym wytłumaczeniem dlaczego kulturyści wykańczają redukcję na tłuszczach - uszczuplają mocno glikogen na udach, nie ma węgla to i retencja glikogenowa i wodna znika, wychodzi ostrość, ziarnistość i separacja na udach. Docinają się w moment tak jak reszta ciała. Dla mnie to ma to dużo sensu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 240 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5563
Przydatna informacja i dzięki, że się tym dzielisz. Ale teraz pytanie. Napisałeś:

jeśli spożywamy dużo węgla przy rozkręconym już metaboliźmie to organizm za wszelką cenę chce jednak nasiąkać trochę tłuszczem, bo stan wysokiego odtłuszczenia nie jest dla niego normalnym

W takim razie, rozumując z powyższego, by się odtłuścić należy wcale tak nisko z tłuszczem nie schodzić (mam tu na myśli 0,5g/kgmc) tylko schodzić z węgli?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
po moich obserwacjach ludzi na low facie - zrobić low fat oczywiście, ale wyjście wykończyć tłuszczem, choćby CKD. Bo inaczej te uda zawsze będą w tyle - u większości osób tak jest
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1038 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12240
To się wg Ciebie tyczy tylko kulturystów? Bo nie bardzo wiem jak mam się odnosić do tych wszystkich informacji jako 1. kobieta; 2. osoba o raczej niskim stażu treningowym.

it's funny how day by day, nothing changes. but when you look back, everything is different.

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Novascon - Normaflex

Następny temat

Downhill i Freeride - regeneruj się szybciej!!

WHEY premium