SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

less hate=more health vol.2, czyli : WSZYSTKO W GŁOWIE! - nowe foto str. 234

temat działu:

ActivLab

słowa kluczowe: , , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 244288

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1504 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35850
wyciskanie flarowe to to samo co gilotyna?

===> 1Polska.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3591 Wiek 111 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 54809
Nie jestem specem w kwestii terminologii, ale chodzi mi o najszerszy możliwy uchwyt sztangi i opuszczanie do szyi/mostka z prowadzeniem łokci możliwie najbardziej równolegle do sztangi. Uff, ciężko mi to teraz słowami opisać, jak siedzę nad książkami i się uczę.

Zmieniony przez - Barszczyna w dniu 2013-05-29 15:31:36

ಠ_ಠ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1504 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35850
wiec to chyba na 100% popularna gilotyna :)

===> 1Polska.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 19495 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 112645
Wyciskanie do czoła z łokciami równolegle fajne ćwiczenie.

Antek, mógłbyś opisać trochę zaangażowanie mięśni, szczególnie pleców przy martwym ciągu względem rozstawu nóg, stóp, szerokości chwytu i jaka wersja wchodzi najbardziej na grzbiet, ale z naciskiem na szerokość a nie prostowniki. Z góry dzięki.

Nie mądrkuj.

milczeks! <3

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3591 Wiek 111 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 54809
Oo, to ja bym się podpiął do kolegi wyżej, lecz z naciskiem na prostowniki właśnie.

ಠ_ಠ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
Wyciskanie flarowe to nie zawsze będzie gilotyna, kwestia tego gdzie chcecie trafiać sztangą tj w które miejsce. Flara oznacza rozpychanie łokciami się na boki i tylko tyle - możecie opuszczać pomiędzy sutkami a obojczykami, na linii sutków czy bardzo wysoko - aż na czoło. Zasada: im wyżej, tym wyżej wchodzicie na klatkę i nie każde z nich nadaje się do jakiegoś ciężarowego bicia. Nie zapominajcie, bo barki to stawy rotacyjne.

Co do martwych ciągów - szerokości grzbietu nigdy nimi nie rozwiniemy - to bezskuteczne. W martwych ciągach też nie ma jakiejś filozofii strasznej bo jedyne co jest zmienne to :
- pozycja bioder
- rozstaw dłoni na sztandze

Pozycja bioder : biodro wysoko - wiadomo, mc na prostych, mc na sztywnych, ale też większy zakres ruchu dla prostowników grzbietu i teraz, jeśli chcemy nałożyć akcent na dwugłowe w tym wypadku to w końcówce ruchu dopinamy mocno pośladkami, z kolei jeśli chcemy czuć cały grzbiet to łopatkami.

biodra nisko - większy angaż już czworogłowych, pochylenie względem podłoża też już mniejsze. Im szerszy rozstaw dłoni na gryfie tym niżej będzie nasze biodro - zawsze. Napewno widzieliście rwanie u ciężarowców - jeden z bojów, nie da się trzymać biodra wysoko przy tak rozległym rozstawie dłoni, najszersze są rozciągnięte, ale nie wpływa to na rozbudowę zewnętrznych rejonów, bo pozostają cały czas w rozciągnięciu to tak jakbyście powiesili się na drążku i wisieli. Nie ma pełnej pracy skurczowo-rozkurczowej.

Istnieje jeszcze inne wykonanie martwego ciągu - najbardziej zaawansowane i najbardziej skuteczne dla grzbietu, w negatywie wyciągamy najszersze w przód, a więc barki wyciągamy do przodu by najszersze mocno się rozciągnęły, a w pozytywie mocno dopinamy łopatką, czyli pchamy się klatką mocno w przód - ruch w podobie do wiosłowań, ciężary nie będą duże w takiej wersji, bo wypuszczenie barków będzie się wiązało z lekkim kocim grzbietem w odcinku piersiowym kręgosłupa, ale nie jest to niebezpieczne.

Dla każdego coś miłego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3591 Wiek 111 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 54809
Dzięki za odp, o to mi chodziło.

ಠ_ಠ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
jeszcze coś odnośnie michy dzisiejszej : w pracy sama karkówka z warzywami, jeśli chodzi o odczucia : smakowo rewelacja, nie męczy mi to psychiki, nie chodzę nienasycony jak w przypadku węgli. Nie działa zasada - im zjem więcej węgla tym jestem bardziej głodny - to już zły objaw. Energii sporo i fałdy na ciele wyraźnie się zmniejszają z czego wnioskuje, że organizm powoli zaczyna łapać, że musi czerpać energię z tłuszczu zapasowego - zarówno trzewnego jak i podskórnego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
DNT
Zostaję na tłuszczach. Cardio 27min.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1038 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12240
Antek, Ty w ogóle sypiasz? jak się mają takie ciężkie treningi + praca do Twojej chyba małej ilości snu i odpoczynku?

Zmieniony przez - niemamjuzpomyslow w dniu 2013-05-30 10:20:22

it's funny how day by day, nothing changes. but when you look back, everything is different.

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Novascon - Normaflex

Następny temat

Downhill i Freeride - regeneruj się szybciej!!

WHEY premium