SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nothing Gonna Be The Same Now! - Świeży start i małe podsum. str. 196

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 210073

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1454 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36540
Regenat nas obije za spam... Retrakcja faktycznie w danym momencie nad wygodniej na ławce usadza, ale ćwicząc dłużej np. rozciąganie łopatek sprawiło że nie drżą mi tak mocno łapy przy ściąganiu sztangi ze stojaków. Nie twierdzę, żeby robić to przy maksowaniu, ale przy takich rozgrzewkowych albo regresie to zawsze po tym lepiej czułem klatkę. Tyle że ja wolę o samym treningu klatki nie gadać, bo nie jestem wzorcem.

Dziennik treningowy: http://www.sfd.pl/kami,_siły_na_zamiary_-t855956.html

"Motywacja jest tym co pozwala Ci zacząć. Nawyk jest tym, co pozwala Ci wytrwać."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
Luźno, i tak na razie nie mam ochoty na wypiski. ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 21514 Napisanych postów 30768 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870242
A więc skoro jest pozwolenie od szefa to jadziem dalej...
Już nawet nie mówmy o maxowaniu, bo wiadomo że bez mostka, bez ściśniętych łopatek to wyjdzie kupa a nie rekordy, ale nie mogę pojąć jak rozciągnięcie łopatek może polepszyć czucie klatki w WL? Przecie od razu włącza się przód barków, trice. A tak poza tym to ciężko mi sobie wyobrazić takie ciągłe spinanie i rozciąganie łopatek leżąc na ławce, z ciężarem... No nie wiem, pokaż że się mylę i zrób na wiosnę cyce jak u Szwarcenegera

Antek, Ronie, nie chcecie sie włączyć do dyskusji?

Zmieniony przez - prz1993 w dniu 2012-11-28 13:40:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1454 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36540
Kiedy to właśnie Antek tego mnie nauczył, a dwie inne osoby powiedziały że mi to może pomóc.
Ale do wątku - pracując łopatką zwiększasz zakres ruchu, pozwala to niżej zejść z ciężarem i lekko przytrzymać u dołu. Nie mówię, że to poprawi samo z siebie wynik albo rozwali klatkę jak u Arniego, ale w mordę jeża zdecydowanie poprawia czucie. Mówi to pączek zawodowy suchoklates, który nigdy jej nie czuł, a teraz powoli powoli...!

Dziennik treningowy: http://www.sfd.pl/kami,_siły_na_zamiary_-t855956.html

"Motywacja jest tym co pozwala Ci zacząć. Nawyk jest tym, co pozwala Ci wytrwać."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 21514 Napisanych postów 30768 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870242
kamikaz
pracując łopatką zwiększasz zakres ruchu, pozwala to niżej zejść z ciężarem i lekko przytrzymać u dołu.

No to przecie ja to wiem misiu, i to jest normalne że jak masz spięte łopaty w fazie negatywnej to się zwiększa zakres ruchu itp itd, i chyba każdy normalnie trenujący klatę ma te łopaty spięte, ale mnie się rozchodzi o to po co te łopatki rozciągać w fazie pozytywnej? Bo jeśli dobrze zrozumiałem, to tak właśnie robisz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Ale o jakim czuciu mowa?W siłowym wyciskaniu nie ma mind-muscle.
To wielostawowe ćwiczenie które ma napędzać mase w całym łańcuchu funkcjonalnym.

Celem początkującego jest progres siłowy przy zachowaniu prawidłowej techniki.Tylko tyle i aż tyle.Po co ingerować w mechanikę ćwiczenia?
To tak naprawdę podstawianie sobie nogi.

No ale przypuśćmy że taki początkujący zacznie "pracować" łopatkami w wyciskaniu.Ćwiczenie ma dzięki temu lepiej "wejść w klatkę". Jak będzie w rzeczywistości?

-chamskie wywalenie barków w przód a co za tym idzie mniejszy angaż klatki i mniejsze bezpieczeństwo ćwiczenia
-złamanie pozycji technicznej,budowanie górnego garba
-mniejsza stabilność i najczęściej hiperekstensja w stawach łokciowych(nasz trenujący będzie mocno prostował ręce aby łopatki rozjechały się do końca)

....

Na koniec końców wyjdzie ładne ćwiczenie na serratusy i barki.Klatka zostanie "smyrnięta".

Co innego w wypadku zaawansowanego który chce uczynić wyciskanie bardziej targetowym ćwiczeniem.Wtedy może się udać mocniejsza praca klatką.Antoś z tego co pamiętam dawał taki argument-mocne rozciągnięcie łopatek pomaga mocniej spiąć klatkę.Coś w tym jest.

To tyle ode mnie.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 21514 Napisanych postów 30768 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870242
No, jak dla mnie nic dodać nic ując, w 100% się zgadzam. Tylko jeszzce tak nawiązujac do tego:
ronie220
Antoś z tego co pamiętam dawał taki argument-mocne rozciągnięcie łopatek pomaga mocniej spiąć klatkę.Coś w tym jest.

O ile testowałem ten sposób przy rozpiętkach na bramie, i faktycznie, "coś w tym jest", to przy WL zupełnie tego nie widzę...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
Pauza w prowadzeniu dziennika do nowego roku. Wtedy startuję z nowym dziennikiem i 8 tygodniowym cyklem na mono. Oczywiście cały czas trenuję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
prz1993
No, jak dla mnie nic dodać nic ując, w 100% się zgadzam. Tylko jeszzce tak nawiązujac do tego:
ronie220
Antoś z tego co pamiętam dawał taki argument-mocne rozciągnięcie łopatek pomaga mocniej spiąć klatkę.Coś w tym jest.

O ile testowałem ten sposób przy rozpiętkach na bramie, i faktycznie, "coś w tym jest", to przy WL zupełnie tego nie widzę...


Musisz pamiętać o tym, że wtedy z ćwiczenia, gdzie nakładasz dużo robi się ćwiczenie, gdzie nakładasz mniej, ale praca samej klatki jest lepsza. Kiedy masz ramiona w jednej pozycji przy ściągniętych łopatkach i nie chcesz wyciskać tricepsami, praktycznie w ogóle ich nie angażować w ruchu to wystarczy, że rozepniesz najszersze na ławce i sztanga sama wędruje w górę. Oczywiście początkujący będzie pchał jak dureń łapami dodatkowo, że spowoduje pracę barków. Dlatego dalej utrzymuje stanowisko, że WL to nie jest ćwiczenie dla początkujących, no chyba że dla szpanu a nie rzeczywistej pracy klatki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 5059 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 134689
Jak tam leci u Ciebie ? Napisz coś więcej ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwszy dzień na siłowni

Następny temat

Plan FBW do porawy

WHEY premium