Po odejściu z rywalizacji jako strongman, pięciokrotny najsilniejszy człowiek świata Hafthor Bjronsson postanowił spróbować swoich sił w boksie. Zmiana ta była ekscytującym wydarzeniem dla wielu ludzi ze względu na jego ekstremalną transformację ciała i adaptację do nowego sportu. Islandczyk ma za sobą już dwie walki pokazowe. Thor czyta obecnie autobiografię ośmiokrotnego zwycięzcy Mr. Olympia, Ronniego Colemana. W podpisie do swojego ostatniego postu Bjronsson stwierdził, że bardzo inspiruje go historia Ronniego i zapytał fanów, czy powinien spróbować swoich sił w kulturystyce. 

„Czy powinienem spróbować kulturystyki po mojej przygodzie bokserskiej? W tej chwili czytam książkę @ronniecoleman8 i jestem uzależniony. Uwielbiam jego historię”.

Reklamowany jako najcięższy mecz bokserski w historii, Hafthor Bjornsson vs Eddie Hall jest jednym z najbardziej oczekiwanych cross-overów bokserskich wszechczasów. Bjornsson publicznie oświadczył, że pokonanie Eddiego Halla jest jego ostatecznym celem w boksie. Co potem? Może faktycznie kulturystyka? Chociaż… Kolejne przejście do bardzo wymagającej dyscypliny, jaką jest kulturystyka – raczej nie przyniesie realnych korzyści. Przede wszystkim jest za wysoki i ciężko byłoby mu zbudować proporcjonalną sylwetkę. Jak wiadomo należy do tych osób, które muszą być najlepsze, a tu byłoby mu ciężko o miejsce w szeregu. A jakie jest Wasze zdanie? Czy Hafthor Bjornsson powinien zająć się kulturystyką? A może tak jak Mariusz Pudzianowski, powinien postawić na sporty walki?

Komentarze (4)
basmann

Chyba w plażowej sylwetce :) Musialby wrócić na mocniejszą bombę

0
wincol

Tylko co ma do tego na jakiej bombie by był?

Z jego wzrostem to by musial chyba minimum ze 150-160kg ważyć na scenie zeby konkurować z najlepszymi .. to zajęło by mu kilka ładnych lat a i tak gdyby do tego doszedł to nie daje gwarancji najwyższych lokat bo nie wiadomo jakby wyglądał całokształt , sama waga to nie wszystko. Rozważać starty to sobie każdy może.

1
F1.08

Z tym wzrostem niewiele zdziala. Najwyzej moze na freaka sie zrobic do filmow.

0
lordknaga

on sobie beke kreci, sam wie ze to nie jego bajka, jest za wysoki i wyglada(slywetkowo) nawet nie srednio...

4