SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nothing Gonna Be The Same Now! - Świeży start i małe podsum. str. 196

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 211057

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1904 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14939
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
A się przyj**ali mojego wstawania Jest git. 4:45, za oknem słońce, 20 stopni czego chcieć więcej? Spać się nie chce, wstanę to zjem. Masa musi iść Dziś się rano na czczo ważyłem i było 75,5. Do przodu

W takim razie dam szczebel wyżej, a wyrzucę hantel, który podpiera oparcie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
OK, kolejna lekcja (już to gdzieś opisywałem, ale powtórzę) :
Wyróżniamy 2 rodzaje wyciskań hantlami - klasyczne oraz schodzące, różnice są banalne:
klasyczne - sztangielki po jednej linii w górę
schodzące - sztangielki zbliżają się do siebie w trakcie fazy pozytywnej, a więc cały ruch po półokręgu.

I najciekawsze (dla wyciskaczy etc) wyciskanie schodzące NIE POPRAWIA WYNIKU NA ŁAWIE POZIOMEJ
wyciskanie klasyczne POPRAWIA WYNIK NA ŁAWIE POZIOMEJ

Dominik Ty robisz ten błąd, że owszem pracujesz klatką, ale jednocześnie i bardzo mocno barkami. Robisz wyciskanie schodzące, natomiast z transferowaniem barków, czyli przesuwasz je bliżej klatki piersiowej, a to troszeczkę nie o to chodzi. Kiedy chcesz korzystać w pełni z wyciskania schodzącego to musisz klatką poprowadzić sztangielki a nie barkami, ale by to zrobić nie móżna prostować rąk do końca ani nawet odrobinę przed końcem, w zasadzie dla tricepsów ma to być 3/4 ruchu w tym momencie klatką ściskamy mocno do środka - wtedy to autentycznie czuć. To nie jest proste wyciskanie, stąd sugeruję byś pozostał przy klasycznym - prowadź sztangielki po jednej linii pozostając w szerokiej flarze - poczujesz zupełnie coś innego niż teraz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 1402 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 18065
zawsze dobrze dowiedziec sie czegos nowego :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
Rafał dzięki za korektę.

Właśnie tego nie wiedziałem. Bardzo często zdarzało mi się, że raz na jednym treningu hantle szły równo, w jednej linii, zaś na drugim szły po półokręgu. I co najważniejsze - racja z tym czuciem ! Bardziej czułem, gdy szły po flarze jak to mówisz, czyli po linii prostej. Będę robił jak mówisz.

I co najważniejsze - muszę bardziej pracować klatką, bo nie ukrywam, że dalej czuję lekką pompę tricepsów po treningu klatki. Tak samo jak dobijałem klatkę pompkami - łokcie wypychałem na boki, nie prostowałem ramion do końca i czułem klatkę ogromnie, bardzo bolesne rozciągnięcie, ale również czułem pracę tricepsów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Spokojnie masz czas na przyswojenie :)
Co do tych 2 wycisków: paradoksalnie, jeśli ktoś zrobi jeden a potem drugi to NIE DUBLUJE ćwiczeń - wykonuję 2 całkiem różne ataki dla klatki, a można też kombinować z kątem ławki, ułożeniem dłoni niżej/wyżej etc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
Właśnie chciałem Cię wczoraj zapytać na gadu odnośnie nadgarstków, przy uginaniu hantlem na modlitewniku. Czy cały czas również trzymać sztywno nadgarstek, by ciągle był podchwyt? Nie ukrywam, że przy 13-15 powtórzeniu (na 20) strasznie mnie boli nadgarstek. Nie wiem od czego to jest, może jest po prostu na tyle słaby? Ale raczej celuję w złe ułożenie nadgarstka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
tak sztywno, a jeśli nadgarstek pada to nie zginaj go w stronę ciała, tylko dokładnie w drugą stronę, wtedy kości każdego palca będą skierowane pionowo w stosunku do podłogi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Regenat jeszcze trochę i będziesz ważył więcej niż ja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
Też mi pocieszenie. Waga musi być większa od samego Arnolda Trzeba celować wysoko. Jak to Arnold napisał:

"Po co startować w jakiś tam konkursach Mr. ? Mnie od razu interesował tytuł Mr. Universe" - Mistrz.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwszy dzień na siłowni

Następny temat

Plan FBW do porawy

WHEY premium