Mr. Olympia 2008 Dexter "The Blade" Jackson (49 l.) wyjaśnia, dlaczego trening z lekkimi ciężarami pozwala mu zachować formę i wielkość bez kontuzji.

 https://youtu.be/uJt1PUznN0U

Niedawno Dexter Jackson odpowiedział na uwagę skierowaną do niego, dotyczącą podnoszenia "małych ciężarów". "Chcę wyglądać na silnego, ale nie staram się być silny, jest w tym różnica. Chcę żyć długo." Cóż... ma rację. Kulturystyka różni się przecież od trójboju siłowego. Można budować mięśnie, ale niekoniecznie siłę. Wiele osób nadal myśli, że aby zbudować potężną sylwetkę, trzeba podnosić ogromne ciężary. Nic bardziej mylnego, a Dexter Jackson jest tego przykładem.

Wyjaśnia jednak, że faktycznie ​​najpierw trzeba podnosić dość duże ciężary, aby zbudować masę i solidne fundamenty, ale po przekroczeniu pewnego progu, trzeba uważać i rozsądnie podejść do treningu. Jackson mówi, że obecnie używa głównie maszyn i raczej nie korzysta z "wolnych ciężarów". Nie ulega wątpliwości, że wygląda fenomenalnie i nikt nie może w to wątpić. Wciąż rywalizuje na scenie i zajmuje wysokie lokaty, chociaż ma już prawie 50 na karku.

Najwyraźniej jego metody treningowe działają. Jackson wyjaśnił, że powodem, dla którego podnosi małe ciężary, jest fakt, że chce uniknąć kontuzji, a ponieważ wciąż widzi efekty swojego treningu, nie widzi powodu, by podnosić ogromne ciężary, jak inni kulturyści, którzy płacą teraz cenę za wiele lat “katowania” własnego ciała do granic możliwości.

ZOBACZ: Ronnie Coleman wydał 2mln $ na operacje, które pogorszyły jego stan

Styl treningowy Dextera Jacksona pozwolił mu konkurować z najlepszymi sportowcami przez wiele lat, a jednocześnie wyglądać niesamowicie w tym wieku. Co myślicie o jego podejściu? Zgadzacie się z nim czy jesteście innego zdania?