SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nothing Gonna Be The Same Now! - Świeży start i małe podsum. str. 196

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 209762

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kumpel ma zdrowe podejście. Dobrze.

Co Ty tam pierdzielisz o odpowiedzialności. Będzie lajt. Dwa-trzy tyg. w nowej pracy i będziesz podchodził do tego na luzie. Z fajnymi ludźmi jeszcze szybciej.

Nie przejmuj się, że mało pijesz. Pij ile potrzebujesz.

Jak chcesz się ustatkować, to się kur*wa ucz. I tyle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
Kumpel ma zdrowe podejście w ch**. Dzięki niemu wrócę na dobrą drogę na siłowni.

Nie chodzi tyle o odpowiedzialność, a o to, że to nie jest praca przyszłościowa, tylko tymczasowa. Jasne, chcę się uczyć, maturę muszę zdać bo to priorytet na przyszły rok, i już teraz myślę nad zaocznymi, ale właśnie nie bardzo wiem, co jest teraz opłacalne. Mówiłeś studia techniczne. Ok, ale ile inżynierów teraz szuka pracy i ma bardzo ciężko? Muszę to jakoś przemyśleć.


Kolejny trening najprawdopodobniej w sobotę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
"ale ile inżynierów teraz szuka pracy i ma bardzo ciężko?"
---> A ilu magistrów pedagogiki zapierdziela na zmywakach, albo układa kostkę, hę? Zdecydowanie więcej. Studia muszą dać Ci zawód. Konkretny zawód. Wtedy zawsze będziesz miał pracę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Byłem dziś na zakupach w Intermarche i znalazłem to czego szukasz, czyli termosy obiadowe. Jeden kosztował 26 drugi 29zł. Szukaj takich rzeczy w marketach w działach z gospodarstwem domowym lub analogicznie w mniejszych sklepach. Ewentualnie kup przez internet: http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=termos obiadowy

Nie są takie drogie.




Zmieniony przez - pawel1235 w dniu 2011-12-09 11:25:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
Paweł, zgadzam się z Tobą. Na bank wybiorę jakieś studia, co mi pomogą (bo na pewno to nie ma nic) w znalezieniu dobrej pracy. Mam jeszcze trochę czasu, więc coś na pewno wymyślę! Korci AWF ... Mam blisko, bo jestem z Katowic, ale jedni odradzają, bo mówią "zostaniesz nauczycielem wf-u i tyle" .. Eh.

Co do pojemnika. Jestem w cholerę wdzięczny. Dziś wieczorem, albo jutro się za tym rozejrzę. Wydrukowałem sobie te foty, żeby mieć na wzór, i będę szukał. Wolę jednak iść i "namacać", aniżeli kupować po przez internet.

Co do dzisiejszej pracy w konwoju. Za 1200 zł, jeździć z minimum 50ma tysiącami złotych, bez broni (mogę zrobić licencję po 21 roku życia) do Bielska czy Andrychowa ?! Ja się pytam, kto pozwala na zatrudnianie tak młodych ludzi jak ja, na takim stanowisku, jeżeli nie moge mięć broni ?! Sory, ale poprosiłem kadry o wstrzymanie się z podpisaniem umowy do poniedziałku, ponieważ muszę to przemyśleć, czy nie warto jeszcze poszukać czegoś, aniżeli tak ryzykować.

Teraz wróćmy do tego, na czym tutaj się skupiamy. Wczorajszy trening dał mi k***a ostro po dupie. Rano pobudka 5:30. MASAKRA! Nie potrafiłem wciągnąć spodni na dupę, bo wszędzie trzymały zakwasy. Nawet na szyji (czemu, to nie wiem) - ciężko było zgiąć głowę. Kąpiel w miare pomogła. Teraz zastanawiam się, czy nie iść na siłkę do sauny zrelaksować się, potem trochę na bieżnię, co by zakwasy zbić, albo po prostu wejść na salę i się porozciągać jakieś 30 minut. Może to dobrze zrobi ?

Dzisiejsza micha: Do tej pory, szczerze, mocno średnio.

I. Standardowa owsianka z mandarynkami, kakao i maślanką. Sory, nie dam rady chyba tego zamienić na same jajka :) Za bardzo smakuje.
II. Omlet z 2 jaj na pieczarkach + warzywa.
III. Dwie bułki grahamki (2x50g) z szynką drobiową + pomidor, ogórki, papryka + pitny naturalny z Milko 0,5 L
IV. ?
V. ?

Ku wyjaśnieniu takich, a nie innych posiłków. I. był o 6 - śniadanie. Bułki, warzywa i jogurt miałem mieć do pracy, ale jako, że były tylko informacje, procedury przedstawione, i pokazanie na strzelnicy huku z broni, to do domu wróciłem po 9. i wszamałem to co w II. Nie chciało mi się gotować żadnego ryżu, ani nic z tych rzeczy, to mówię po co się ma zmarnować i zjadłem to co miałem do pracy. Dalej nie wiem co wejdzie. Nie chcę w posiłku IV. umieszczać 140 g razowego, bo tego pieczywa będzie zbyt dużo ... I na kolację hmm.. jajecznica z 3, albo omlet ? Nie będzie za dużo białka ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1780 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 28924
zamiast ziemniaków jedz ryż lub makaron (mniej zapychają)
jogurt to nie posiłek
mało

co do owsianki co to było 50g, sypnij porządnie ze 100g i będzie dobrze, masz przytyć a nie redukować się

w treningu zła kolejność, pierw duże partie a potem małe, a nie nogi jako ostatnie robiłeś

smitha zamień na wolne ciężary

Zmieniony przez - dawid099 w dniu 2011-12-09 15:22:11

nie zamieniaj owsianki na same jajka bo będzie ci węgli brakowało

Zmieniony przez - dawid099 w dniu 2011-12-09 15:23:05

ciągle brak tłuszczu i mało węgli

Zmieniony przez - dawid099 w dniu 2011-12-09 15:24:21

Robisz to co zawsze = dostajesz to co zawsze

http://www.sfd.pl/dawid099_/_sylwetka_na_plus-t843897.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 2491 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23067
sprawdzal CI ktos ten plan co nim cwiczysz? Świetnie ze udalo Ci sie pojsc na ta silke , moje gratulacje i sog xD
Zrob filmy na nastepnym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
1. Jakie za dużo chleba? Tobie szkodzi niejedzenie, a nie jedzenie . Jedz przynajmniej tyle, ile masz możliwość zjeść. Dodatkowo pomęcz rodzinę o te orzechy. (Może masz dziadków na wsi?)
2. Paweł dał Ci taki plan:
I. Przysiad
II. Rumuński martwy ciąg
III. Wyciskanie na ławce
IV. Wiosłowanie sztangą
V. Wyciskanie na barki
VI. Biceps lub triceps
VII. Opcjonalnie brzuch
Kolejność ćwiczeń ma znaczenie. Nie zamieniaj wszystkiego i staraj się unikać Smitha.
3. Postaraj się rzeczywiście nagrywać filmy, bo na tym można dużo zyskać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
Wreszcie działa forum. Od wczorajszego wieczoru, wyskakiwał mi jakiś error.

dawid099 - szamałem przedwczoraj ten jogurt w aucie, gdy jechałem na "szkolenie". Wzrok ludzi, którzy patrzą na Ciebie jak Ty siedzisz w aucie i wcinasz jogurt łyżką - bezcenny Chociaż co w tym dziwnego to nie wiem.

Ok. Dziś trening poprawię, i zamiast właśnie wyciskania na shmita, chcę wrzucić (spróbować) arnoldki.

Spróbuję jak mówisz, z dnia na dzień dodać tą łyżkę owsianki, aż dojdzie do 100g. Chodź mi takie śniadanie pasuje i smakuje, to jednak za dużo monotonii. Trza coś wymyślić. Hmm.. do jajek dodać np. kromke razowca?

TieS91 - Dał mi go Paweł, trochę jednak inaczej wykonałem trening. W sumie, to można powiedzieć, że startuje od wielkiego zera, więc minie trochę czasu, aż będzie odpowiednia kolejność. Na filmy przyjdzie czas

Pandarek - No tak, tylko ile można wcinać pieczywo :) a do ryżu/kaszy/makaronoów/ziemniaków jestem przyzwyczajony raz dziennie czyli obiad, a nie jak inni np. przed i po treningu itd. Męczyć rodzinę o orzechy nie muszę. Nie ma problemu aby je kupić. To jest jeszcze mój drobny lęk. Ale spokojnie, dodaje około 20 g laskowych do porannej owsianki.

Dokładnie. Mój (wiel)błąd, że jednak zrobiłem po swojemu, a dostałem gotowy plan. Jak wspomniałem wyżej, dziś będzie według zaleceń + wyeliminowanie smitha, a dodanie arnoldków. Jedynie przysiady. Chciałbym je pomęczyć na smitha, bo nogi mam bardzo słabe. 49cm w udzie - mówi samo za siebie.

Na te filmy przyjdzie czas według mnie. Nie wszystko na raz. Mam nadzieję, że mi wierzycie iż chodzę na siłownię, a filmy mają na celu sprawdzić technikę. Może będzie lepiej jak Wam wrzucę jakąś fotę karnetu czy coś, jeżeli nie wierzycie


Dziś na obiad robię mintaja w sosie (a raczej przecier) pomidorowy, kasza gryczana + jakieś warzywa się wrzuci na patelnię. Fajnie smakuje mi ten Mintaj w tej postaci (o wiele lepiej aniżeli w panierce - moja mama jakoś ubóstwia robić mięso/rybę w panierce, gdyż obydwoje z tatą lubią "chrupiące").

Dalej chcę kupić tabliczkę PORZĄDNEJ czekolady, ale nienawidzę gorzkiej .. Możecie coś polecić np. z Lindta? Widziałem o posmaku pomarańczy, dobra jest?

Trening o godzinie 13.30. Aha zapomniałbym. Wczoraj byłem na siłowni jak mówiłem. Kumpel trochę potrenował, a ja się rozciągałem jakieś 20/25 minut + nie całe 10 minut na bieżni o lekkim obciążeniu + sauna też coś około 5 minut. Tak by zakwasy trochę popuściły.


PS. Czy kupienie i używanie grilla elektrycznego (który opieka mięcho z dwóch stron) będzie bardziej opłacalne, aniżeli robienie obiadów na piecu elektrycznym? Mieszkam w starym budownictwie, i nie ma centralnego, więc jesteśmy skazani na ogrzewanie elektryczne (a swoje mamy całe 2 piętro +/- 80 m2) - co wiąże się z dość dużymi rachunkami w okresie zimowym. Więc czy będzie się opłacało zainwestowanie 200 zł w taki grill?

PS 2. Drugi śniadanie: omlet z 3 jajek, na łyżce oliwy, pieczarkach i na plastrach pomidora + warzywa oddzielnie. Mam tak dużą patelnię, że nie da rady, aby się ścięło u góry bez przykrycia, co wiąże się z robieniem "naleśnika".

http://imageshack.us/photo/my-images/12/20111210487.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/534/20111210491.jpg/

Zmieniony przez - Regenat w dniu 2011-12-10 09:57:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1780 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 28924
będziesz robił siady na smithu i jak wejdziesz na wolną sztangę to będziesz miał problemy

żadnego smitha, odrazu ucz się techniki na sztandze

co do owsianki to nie dodawaj, tylko odrazu syp 100g i jedz aż zjesz całą

Zmieniony przez - dawid099 w dniu 2011-12-10 11:11:25

zastanawiam się jeszcze nad jedną sprawą
skoro już problem anoreksji został zażegnany? to w jaki sposób może mu zaszkodzić liczenie kalorii na duży +? gdyby dalej miał się odchudzać to rozumiem, ale jak robi mase to ni ch**a nie czaje

Zmieniony przez - dawid099 w dniu 2011-12-10 11:12:33

Robisz to co zawsze = dostajesz to co zawsze

http://www.sfd.pl/dawid099_/_sylwetka_na_plus-t843897.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwszy dzień na siłowni

Następny temat

Plan FBW do porawy

WHEY premium